• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje ispita za motornu pilu

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Kod nas u Beljevini je 500kn plus jos za ljecnicko... na predavanja nije potrebno ici ako se nemoze, samo dodes na ispit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Frenja hvala!!!
Sutra bas idem u Nasice to obavit cijena je kako si rekao 500kn a ljecnicki mi priznaju iz firme!!!
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
nema na cemu...ja sam mislio isto ici al mal mi preskupo izade sa ljecnickim...
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Frenja hvala!!!
Sutra bas idem u Nasice to obavit cijena je kako si rekao 500kn a ljecnicki mi priznaju iz firme!!!
neznam jeste culi...izgleda da ce biti nesto manja cijena za sve...ako je to istina polaganje bi trebalo biti oko 360kn, a ljecnicko oko 200kn.... :icon_super:
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
e super znaci istina je...tu kod nas sumari vise neceju ni razgovarat ako nemas to polozeno.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
E da jos ti netko mora potvrdit praksu to ti moze netko ko ima obrt ili nekufirmu gdje se koristi motorka.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam položeno već par godina i parcele od šumarije dobivam na temelju te diplome,jer mora kao nositelja parcele upisat nekog ko ima položeno.
Ako je šumarija srušula i izrezala i mi kupimo kaj je ostalo od hrasta ili graba ne pitaju za niš,ko prvi njegova parcela,i u 2 tjedna mora biti čista.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tako je bilo i kod nas ali od nove godine bez uvjerenja nedaju nikaka drva pa niti ovrske.:icon_hang:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E onda bu država ljepu lovu okrenula na ispitima,pa kad nam skroz zabrane uzimanje parcela za vlastite potrebr bit će nam bajno...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod nas su vec prije nekoliko godina dali Madjarima drvnu masu dok smo mi ostali kratki rukava.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Ja stvarno ne vidim smisla za to polaganje ako se to polaganje završava samo uplatom i dobijanjem nekakvog papira a ne edukacijom i osposobljavanjem u pravom smislu riječi

Ako se neko sutra povrijedi , hoće li edukator,država,šumarija ili bilo ko treći snositi troškove liječenja i invaliditeta pitam se naglas ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Imas ti tu i test koji moras rijesiti ai praksa je navedena 100 sati bi trebo odradit.
Doci ce to i kod vas dok udjete u EU(bem ti EU)
I na predavanja se ide.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
2 Savoris:


Ne, nego bi prije bilo to da sva uvjerenja dobivena kod nekog od predavača, a da ga ulove u tome da prodaje papire - proglase nevažećima. :icon_toilet:

Nešto poput ovoga: http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/o...a-259-radnika-jos-ih-se-700-provjerava-970564
Problem je u tome da budu nastradali ljudi koji su prošli tečaj i čak držali pilu u rukama kao i oni koji su taj isti papir dobili u birtiji :icon_jook: nakon nogometne utakmice.

Savo, daj pokreni neki biznis tu kod vas preko granice, s tim diplomama. Puno ljudi je kup...:(wasntme): polagalo diplome u Sarajevu na fakultetima.
Pa onda nije problem ni fakultet za motornu pilu :cool2:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
A kako da je nekoga učim kada ni ja nemam kup..... :x: hoću reći položeno osposobljavanje :icon_rofl:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Fakultet strojarstva i mašinstva Ugljevik, dekan fakulteta dr. Savoris

----------------------DIPLOMA--------------------------


Dana ___. ___. 20___.

Gospodin _______ ________ položio je s odličnim uspjehom.

- korištenje motorne pile,
- upravljanje motornim trimerom za živicu
- korištenje miksera za šlag, model Iskra Kranj
- gađanje bestrzajnim topom
- servisiranje MiG 29 aviona
- podešavanje špura na FAP-u


i još se dopiše po potrebi.



Pečat i potpis.



Na donjoj slici dekan fakulteta prezentira pravilno paljenje motorne pile :(rofl):


funny-man-chainsaw-forest.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
:(giggle)::(giggle): Lijepo si me nasmijao :drink:
Ali otprilike ovo polaganje će da se svede na nešto slično ako se budu ispit ''završavao'' u birtiji na pivi
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Što reći ako šumski tehničar savjetuje da se ne zalijeće sa polaganjem za motornu pilu,jer se radi na nekom mijenjanju zakona oko toga,tko je lud a tko zbunjen budemo vidjeli kroz godinu, dvije,:icon_scratch::icon_scratch:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nema se tu sta vidjet ni cekat kod nas nedaju drva bez uvjerenja a za godinu i dvije ja nemogu cekat na drva!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh