• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje ispita za motornu pilu

E

el pibe

Guest
Naravno da ljudi ne razumiju i ne znaju čitati.Sve sam lijepo napisao na 11.stranici.Samo neki su iz toga uspjeli izčitati da sam prostak i neandertalac.Zašto ako su već takve divne, civilizirane osobe kulturne i prepune divnih manira prihvatili takav lažni tečaj?Ja imam neke položene ispite neću ih nabrajati i samo znam da sam svaki položio legalno a ne u nekoj lokalnoj taverni.Jer mi odgoj i etika ne dozvoljava da se družim sa takvim lažovima koji preprodaju falsificirane dokumente.I ne daj Bog da bi ikada koristio usluge od takvih osoba.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@oficir, već sam jednom rekla u nekoj temi,ali budem opet - i ja sam odradila povrćarski tečaj,sa upisom u radnu knjigu,odradila sam cvijećarski, sa upisom, pa sam herbicidni.....ali gledaj - ja radim poljoprivredu od svoje petnaeste godine - rekla bih i od prije toga,ali od petnaeste je radim za sebe - živim od nje. Baš povrće radim dvadesetak godina.I sada netko veli da ja trebam ići u školu, nakon dvadeset odrađenih godina kako bih naučila kako se radi povrće. Nekada,u doba socijalizma si se zaposlio u firmi kako NKV, i ako si deset godina radio određeni posao,dobio si internu kvalifikaciju. Postao si KV, a mogao si dobiti i VKV. Zašto? Zato što se podrazumjeva da ako neki posao radiš toliko vremena ti taj posao znaš raditi.I ne treba ti za to nikakav papir,posebno ne - plačeni papir. Kojeg si za par tisuća kuna zaradio u šezdeset školskih sati - o onoj praksi nećemo pričati jer je smijurija to što su mene učili kako ću kontejner napuniti zemljom i napraviti rupu i staviti sjemenku u nju.O tome pričamo - o apsurdnosti sustava i zadovoljenju forme.Razlozima zašto se to traži od nas. Ja sa 120 sati cvijećarstva mogu otvoriti svoju cvijećarnu. Cvijećarka ide u školu tri godine. Jel vidiš apsurdnost sustava?
I moji su papiri u arhivama škola, diplome doma, ali one meni ne trebaju.Ja zbog njih ne znam ništa više nego sam znala bez njih. Ali sam ih morala platiti. Da zadovoljim formu zbog nekoga kome je palo na pamet da ih moram imati. O tome govorimo. Trideset i osam godina koristim pesticide.Ali, ja ih službeno znam koristiti tek nekih dva- tri tjedna. Dok sam platila da znam. Moj muž radi pilom ni sama ne znam od kada. Sa tristo plačenih kuna ne radi ništa drugačije nego je radio prije nego je platio. Ako uzmem u ruke fleksaricu da si nabrusim motiku, hoće li nekome uskoro pasti na pamet da i to ne smijem ako ne položim tečaj? Gdje je tome kraj?
U krajnjem slučaju jeli moralno da ja sa svojih 120 sati cvjećarstva mogu otvoriti cvjećarnu a netko mora tri godine u školu i položiti majstorski ispit?
O tome pričamo, a u tome su i pile.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Naravno da ljudi ne razumiju i ne znaju čitati.Sve sam lijepo napisao na 11.stranici.Samo neki su iz toga uspjeli izčitati da sam prostak i neandertalac.Zašto ako su već takve divne, civilizirane osobe kulturne i prepune divnih manira prihvatili takav lažni tečaj?Ja imam neke položene ispite neću ih nabrajati i samo znam da sam svaki položio legalno a ne u nekoj lokalnoj taverni.Jer mi odgoj i etika ne dozvoljava da se družim sa takvim lažovima koji preprodaju falsificirane dokumente.I ne daj Bog da bi ikada koristio usluge od takvih osoba.

sve smo mi dobro procitali, i imam isto misljenje ko i ti u svezi tečaja,
ja sam ga konj platio 1200 kuna, uzeo godisnji da bi tjedan dana mogao vjezbat na poligonu, i na kraju smo to polagali...
sve to u srednjoj šumarskoj školi...
i da sad netko dobije isti papir za 300 kn u birtiji, je ne znam, nemam rijeci za to...

ali nije u redu medju svojom druzbom ponasas se seksisticki i omalovazavajuce, ko neandertalci prema svojim ženkama, da ženkama a ne ženama

ipak smo u 21. stoljeci, kolko god da nam je drzava zaostala i u banani...

Zivjeli! :icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Johabice,to kaj si položila nebu ti na odmet,i sama najbolje znaš zakaj si išla to polagat isto kao i ja,a ne radi sela.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Sunčece je ugrjalo, idem si ja probati s motorkom nekaj spiliti mada ispita nemam...

Onoga koji je vatru zmislil treba :(punch): Da nije, nebi toga svega bilo.
 
E

el pibe

Guest
josix,ne znam za tebe ali moj stav i moja uvjerenja nisu bazirana seksistički niti nikome upućena na takav način.A znam da i najdobroćudnije geste mogu biti krivo protumačene,kao u ovom slučaju gdje sam prozvan neandertalcem koji živi u iluziji.Ovdje sam htio istaknuti da nježnijem spolu ne priliči da turiraju motorke,obaraju stabla i obavljaju takve fizičke i opasne poslove.Ali to su moje manire i stvar kućnog odgoja kako god vi gledali na to.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Johabice,to kaj si položila nebu ti na odmet,i sama najbolje znaš zakaj si išla to polagat isto kao i ja,a ne radi sela.

Išla sam ne iz potrebe za znanjem,nego jer su me uvjerili da ako to ne odradim,kada uđemo u EU neću se moći baviti poljoprivredom - a od nje živim. Cvijećarski sam išla jer sam imala proizvodnju cvijeća, pa sam isto tako....samo da zadovoljim nametnutu formu. A sve mi je to edukativno " na odmet",a osim toga,ono što je najgore od svega - uzeli su mi bespotrebno nekoliko tisuća kuna za koje sam ja lomila kičmu po polju i plastenicima.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
U Hrvatskoj samo za jedno zanimanje ne trebaš imati školu. U stvari za dva. Prvo je političar, a drugo je politički uhljeb. Za sva ostala budemo morali ići na predavanja i ispite. Pa makar i u lokalnu birtiju, gdje prvo gadu lopovskom moraš platiti "tečaj" i k tomu još i pijaču, kak se veli, se razme.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A vidiš da zbog nečega trebaš uvjerenje,nisi išla iz puke radoznalosti.
Htjeli smo HR i htjeli smo u EU,svi su slavili,e sada neka slave,mislim na obični radni puk,i neka plača(mo)ju njihove direktive-odredbe iz svog džepa naravno.
A ovo je tek početak.
A i vidiš da se izvlači lova iz EU fondova,al mi ju nebumo obični građani baš puno osjetili.

EU potiče ovo i ono a nakraju mi baš ne živimo bolje,nego nam je sve teže.

Ja sam za edukaciju seljaka al o trošku unije pa kad budemo svi educirani ajmo nešto proizvodit i radit i prodat ili izvest van.
A ne samo otvarat kladionice,bertije i šoping centre koji nam prodaju europsko smeće,pa i većina naših novaca opet završi vani a ne ostane u RH!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sada skrecemo sa teme ali samo da se nadovezem,,,
EU sa drzavama na celu iste su se pobrinili za svog seljaka i proizvodjaca zato i imamo trgovacke centre lidl,interspar,kaufland i dr. koje oni pune svojim proizvodima pogledajte samo odakle dolazi meso u njihove mesnice i ostale artikle i sve ce vam biti jasno.
Tako ce oni nama nametniti x stvari za koje nam nece biti drago ali raznoraznim mehanizmima ce nas na to prisiliti kao sto je i sa ovim famoznim pilama:icon_toilet:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
A vidiš da zbog nečega trebaš uvjerenje,nisi išla iz puke radoznalosti.
Htjeli smo HR i htjeli smo u EU,svi su slavili,e sada neka slave,mislim na obični radni puk,i neka plača(mo)ju njihove direktive-odredbe iz svog džepa naravno.
A ovo je tek početak.
A i vidiš da se izvlači lova iz EU fondova,al mi ju nebumo obični građani baš puno osjetili.
EU potiče ovo i ono a nakraju mi baš ne živimo bolje,nego nam je sve teže.
Ja sam za edukaciju seljaka al o trošku unije pa kad budemo svi educirani ajmo nešto proizvodit i radit i prodat ili izvest van.
A ne samo otvarat kladionice,bertije i šoping centre koji nam prodaju europsko smeće,pa i većina naših novaca opet završi vani a ne ostane u RH!

Nadam se da mi neće obrisati cijeli citat, ali priča ide ovako:
Za prijavu projekta EU fondova imate jedan dio koji se zove horizontalne teme, tu svi moraju imati jednako pravo zapošljavanja. Dakle ako će Pero kupiti dva zglobna traktora, dva forvardera, dvije traktorske ekipaže i jedan harvester, on će morati zaposliti ženu. Jer i one moraju imati jednaku mogućnost zapošljavanja.
To je po meni suludo, kao i da idu raditi s motornom pilom. Ako to napišete u projektu a ne provedete, jao si ga vama.
Dalje ove "edukacije" za motorke, to bi trebalo prave edukacije financirati iz EU fondova, neke stvari se mogu, neke ne.
Građani će moći neke novce povući kroz ruralni razvoj za šumarstvo, ali poljoprivreda bez opg-a, obrta, tvrtke, teško. Poljoprivreda i jakovina su kasnili 15 dana s ispravcima programa.
A kada ćeš kupovati strojeve većina tih strojeva se proizvodi u EU tako da će i više od pola novca završiti u džepovima tvrtki zapaden europe.
Nisu ni ovi iz EU glupi da će nam samo tako podijeliti novce.
IPA (prekogranična suradnja) i civilno društvo imaju novca za bacanje. Ako ljudi rade i imaju primanja civilno društvo se razvija samo od sebe. Naše društvo je degradirano jer se od '91 vrši negativna selekcija kadrova i oni su nas dovukli u ovakav mulj.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
josix,ne znam za tebe ali moj stav i moja uvjerenja nisu bazirana seksistički niti nikome upućena na takav način.A znam da i najdobroćudnije geste mogu biti krivo protumačene,kao u ovom slučaju gdje sam prozvan neandertalcem koji živi u iluziji.Ovdje sam htio istaknuti da nježnijem spolu ne priliči da turiraju motorke,obaraju stabla i obavljaju takve fizičke i opasne poslove.Ali to su moje manire i stvar kućnog odgoja kako god vi gledali na to.

Ovo zbilja nije mjesto za razjašnjavanje i suprostavljanje stavova, ali moram reći nakon ovoga - mislila sam da si se samo, kao i ja, nespretno izrazio u prvome postu,ali sada vidim da je i on, kao i ovaj, isticanje tvoga stava prema ženskom spolu.
Inače,tvoja poruka meni koji si mi poslao u prvome postu je bila - šta imaš tražiti u temi koja nije za žene. Nisi joj dorasla niti inteklektualno niti fizički.

Pusti ti žene nek one same odluče što im priliči ili ne priliči, neka same izaberu ono što će raditi ili neće prema vlastitom afinitetu.To,što ćeš im to, ili nećeš dopustiti, nema nikakve veze sa dobrim kućnim odgojem već sa diskriminacijom usađenom krivim kućnim odgojem. Svaki čovijek, bilo kojeg spola, radi ono što ga zanima, ono što fizički može, a često puta i ono što mora, a, ili ne može, ili nema za to želje.Tako ti je to u životu.
Vremena u kojima se ženama ograničavao izbor zanimanja su daleko iza nas, postoje još samo u nekim društvima gdje su ljudska prava duboko zaostala u prošlosti.
Ja osobno sa motornom pilom nisam nikada radila.Radim sa nekim drugim - po tvojem viđenju - muškim strojevima i alatima, i ne dopuštam nikome da mi određuje priliči li mi se to ili ne. Ili je li to posao za mene ili nije.

Da sam ušla u raspravu o načinu rada sa motornom pilom, tvoje bi opaske imale osnove, jer ja neznam sa njom raditi i nemem šta o tome reći. Ali nisam, bilo je riječi o nečemu sasvim drugome.

Nadam se da smo sa ovime završili.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Juhu sutra ide kod nas doznaka parcela ujutro bit če drvi,uhuhu,grab i bukva...
E da nema dodjele onom ko nema položeno za pilu...hehehe
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Super za tebe jer ti tvoji odrade glavni poso,ti samo dođeš sa zetekom i snimiš video i gas kuči.Priprema drva je težak poso i svaka čast onima koji to rade profi.Oficir ne ismijavaj se iz ljudi koji pošteno rade u šumi pa možda im finansije ne dozvole da bi pridobili ovaj iskaz sa kojim se ti preseravaš.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ljudi moji sve to stoji ali ja bih vas zamolio da se ruzne rjeci ostave sa strane nije to lijepo citati po forumu,,,,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
@elpibe i @johabica , mislim da se samo ne razumijete i da daljnom raspravom možete otići u pogrešnom smijeru koji nikome od vas nije cilj
Vjerujem da je @elpibe samo htjeo reći da bi za žene bio primjereniji neki lakši posao , čisto mislim da je to rekao da ''poštedi'' ljepši pol , možda je samo kivo shvaćen
A naravno da svako radi ono što želi u hoće , evo konkretno ja radim jedan posao koji je priličniji ženama ali šta se može , ja moram prehraniti 7članu porodicu pa me niko ne pita dali mi je možda ispod ponosa ili ne , meni nije ali nekome možda i jeste ili me gldea sa podsmijehom

A predrasude gdje žena radi šumski posao svako od nevjernih Toma bi za tren oka izbrisao iz glave da vidi ono što sam ja vidio , žena tovari drva i radi sa motorkom kao nadprosječan muškarac , gledajući nju kako radi moja muškost je otišla u minus :icon_rofl:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ko se preserava,ja samo velim da sam dobil parcelu i iduči tjedan ju krečem rješavat,a nakon toga još u svoju i mir.
A iuradu kompletnu sa izvozom sam odrađujem,jedino kad je rušenje idemo dvoje.
A to kaj netko nemože ili nije sposoban nisam mu ja kriv.
A i ta drva ja plačam iz svog džepa a ne ti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
¸@oficir , tema je ispit za motornu pilu a ne ne šta i kako ti radiš , poštedi nas toga
 

Najnoviji postovi

Na vrh