• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje ispita za motornu pilu

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A kad smo kod zena!!!
Ja i moja supruga svaki put idemo u sumu i radi sve kao i ja osim sto ja radim sa Husqvarna 365 a ona sa stihl MS 230 uz to jos se dobro snalazi u traktoru te mi uvelike pomogne tako da se tu nema sta puno za dodati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Savoris poanta je da do parcele nebi ni došel od naše šumarije bez položenog ispita i iskaznice.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
@Savoris poanta je da do parcele nebi ni došel od naše šumarije bez položenog ispita i iskaznice.

prijatelju čitajući tvoje postove dođe mi da zamrznem svoj status na forumu,ali na moju sreću ima ljudi s kojima se čujem privatno i to me drži
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
tu na forumi nigdje ne vidim da piše da treba položiti i za priključke nego samo za motornu pilu danas ču da treba i za priključke ako tko zna neg objasni
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma da - nije dosta što znaš voziti trakor, treba znati raditi sa vučenim kombajnom.
Ja to neću iz principa ići - dvadeset godina radim sa kombajnom za vađenje krumpira i nije mi jasno što bi me netko mogao naučiti iz sigurnosti rada ili rukovanja sa njim. Ne znam jeli kod nas bio organiziran tečaj jer dok sam čula da kao i to treba jednostavno mi je puko film i uopće se više nisam interesirala o nekim informacijama o tome. Inače se kod nas polagalo za rad sa samohodnim viličarem, a usporedno dok sam ja pohađala tečaj iz povrčarstva, bio je organiziran i iz ratarstva na koji nisam išla, pa sada ja - po tekućim pravilima - se zapravo ne bi smijela baviti ratarstvom jer za to nemam papire.Ne znam jeli tu netko lovi u mutnome, obzirom da je to "obrazovanje" povjerno uz državne i privatnim institucijama,pa možda i oni sami smišljaju različita "zanimanja" kako bi nama bedastima izvukli koju tisućicu više iz đepa.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Koliko ja znam polaze se za spricu i otrove a za ostale strojeve nisam siguran?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
tu na forumi nigdje ne vidim da piše da treba položiti i za priključke nego samo za motornu pilu danas ču da treba i za priključke ako tko zna neg objasni

a koji su to priključki na motorku?:icon_eek:

nego, pere me dvojba...znam da trimeri mogu imati onaj željezni nož, cinkular, pa čak i nastavak za motornu pilu...jel se za trimer mora ići polagati...i jel vrijedi onda za sve trimerove nastavke...(recimo, ako vrijedi za tu pilu na trimeru, možda bolje položiti za trimer nego samo za motorku...:icon_cool:)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
:)

nama je lik koji vodi tečaj u šumarskoj školi rekal da upišemo i trimer...
da je ljeto bilo imali bi i praktični dio sa trimerom... hahaha

na potvrdi mi pise: "Rukovatelj motornom pilom i čistačem guštika"

ovo čistač guštika je trimer sa šajbom...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sticajem okolnosi našo sam se na tako nekom predavanju , u grupici su sjedili dvoje s ciljem dobianja dozvole za motornu pilu ..
Pa govore tako kao da je to jednostavno ..daj ti nama i za kalač da odmah i to obavimo ..stvarno jedno , nisko , ponizno , bezobrazno , nikako
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
:)

nama je lik koji vodi tečaj u šumarskoj školi rekal da upišemo i trimer...
da je ljeto bilo imali bi i praktični dio sa trimerom... hahaha

na potvrdi mi pise: "Rukovatelj motornom pilom i čistačem guštika"

ovo čistač guštika je trimer sa šajbom...

ja mislim da su te zaj......! ti si položil za živičnjak (tak je tu spravu nekad moj djed zval) a trimer ti je motorni živičnjak sa šajbom
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Idem ja na policiju nek mi u oružani list upišu Stihl 051 AVL.

:biggrin:

I ne treba mi dozvola za motorku kad to bude oružje :icon_axe:


Šala... :icon_winkle:


... a ni neznam koji kalibar da upišu. hehehehe
:icon_biggrin:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa onoliki koliki je prečnik stubline , to bi otprilike bila dozvola za minobacač :biggrin::biggrin:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ah... prekomplicirano.
Ugraditi motorku na bicikl i registrirati kao moped...:cool2:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=faXQShej178[/YT]


:(rofl):
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Jučer zovem lugara i kaže mi da nema više izdavanja linija za izradu drva bez papira za položen ispit rukovanja mot. pilom (lani još nije trebalo). Pitam ga ja a šta ako nemam motorku nego hoću raditi sjekirom i pilom - ne zna odgovor. Ovih dana ću do šumarije da im postavim par pitanja... da iz prve ruke čujem kakvi su naputci, jer ovo što čujem nema veze sa zdravim mozgom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jučer zovem lugara i kaže mi da nema više izdavanja linija za izradu drva bez papira za položen ispit rukovanja mot. pilom (lani još nije trebalo). Pitam ga ja a šta ako nemam motorku nego hoću raditi sjekirom i pilom - ne zna odgovor. Ovih dana ću do šumarije da im postavim par pitanja... da iz prve ruke čujem kakvi su naputci, jer ovo što čujem nema veze sa zdravim mozgom.

Imaš prav puno toga kod nas nema veze sa pameću.
Al opet za 600kn kupiš par ručnih pila i par sjekira i još ti ostane za pivu.:icon_winkle:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Jednostavno te budu isključili iz natječaja, jer njima trreba potvrda, a ti radi kak hoćeš.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
kao da se drvo nemre zrušit bez motorke...vrag zna kak su se ljudi grijali do 60-tih godina prošlog stoljeća...
 

Najnoviji postovi

Na vrh