• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje ispita za motornu pilu

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
u karlovačkoj šumariji , na području ogulina i okolice, već prošle godine nije bilo doznake u "državnim šumama" za osobne potrebe - grijanje kućanstva - prije se to zvala proreda, samo je šumarija rušila za svoje potrebe a onda na tim lagerima nakon šta oni izrežu ono šta valja , prvo su mogli uplatit njihovi radnici a onda ostali ako nas zapadne išta ! i za tu "leževinu" ne traže nas ispit , većinu možemo potovarit bez upotrebe pile ... za ovu godinu još ništa ; snjeg je još preko koljena ...
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Ja ništa ne razumem neki veli da trebam polagat za motornu pilu i traktor za vlastitu uporabu da necu moci ni rusit u svojoj vlastitoj sumi aneki da ne trebam sad mi vi objasnite ovdje jer vidim da se vi bolje razumete u tu politiku
 
E

el pibe

Guest
Ako zakon tako nalaže treba ga i poštivati.Ako je netko osposobljen i ima dozvolu znači ispravan je.Nemojmo sad miješati iskustvo i ispravnost prema zakonu.Mnogi su položili vozački pa nikad neće znati dobro voziti.Tako i u ovom slučaju teško da će mentor u nekom zadanom roku pretvoriti nekog "rookia" polaznika u profesionalca drvosječu.Ili pokazati nešto novo nama koji svakodnevno koristimo motornu pilu.Kako god mi doživljavali olako i nepotrebno ovo "osposobljavanje".Za neke je možda teško ili pak možemo praviti sprdnju od ovog ispita.Ali jedno je sigurno tko je u tome poslu taj će položiti ispit jer je njemu od koristi.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ah,ti živiš u iluziji.
Moj muž je zakasnio kada se "polagalo" u mome mjestu, pa je pitao jednog polaznika zna li hoće li biti opet tečj organiziran. Veli ovaj . daj tristo kuna i ne brini - mi smo u kafiču sjeli za stolove, ispitivač nas popisao,popili smo pivo i to je bilo to.
Dao,u za par dana dobio,kao i oni.
Kraj priče. I o zakonu i o potrebi polaganja.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
E sad jedno je na koji nacin se ta dozvola(uvjerenje)dobije a drugo je to da bez uvjerenja nedaju drva kao sto je kod mene!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako, kod nas u selu neki lik skuplja ekipu dobrovoljaca za polaganje ispita za motornu pilu.
Neznam još točno o kome se radi, dal kakva ustanova ili neki privatnik ili netko samo hoće pare izmusti.
E sad tražio je i liječnički, ali kao da bi se ajd moglo i bez liječničkog sa cijenom od nekih 600 kn.
Kaj mislite o tome, ljudi pristaju jer ko ide u državnu šumu to im treba, no ja neći pristati od prve da mi slučajno nebi netko reko za neko vrijem, žalim, ali to vam ne važi!
Kaj sad, kaj da ga tražimo da nam pokaže da je ovlašten za to osposobljavanje i s čim bi nam on trebal garantirati da bude to sve važeče i kasnije???

Čitam tu dosta toga, jedni pišu da su nekaj položili za 200 kn, jedni da su položili za 350, a jedni pak za 500 kn.
Jedni pišu da su osposobljeni za: Rad sa motornom pilom na siguran način, a drugi da su Rukovatelji motornom pilom!
Koje je zapravo važeče ili je isti klinac??

Od jednih kolega čujem pak da to kaj se položi po selima je drek, da s tim smiješ samo piliti drva, a nesmiješ ih rušiti, da za rušača treba pak nekaj drugo, jebote led sve je nekaj poludelo, nezna se više ko tu koga!?!?
A sad da se razbacivamo sa 100€ svaki čas nebude išlo, para se nema.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam polago preko Narodnog ucilista znaci nije neki boktepita kaki privatna institucija!
Kod nas su ljudi polagali grupno u selu preko nekih boktepita kakih i kad su dosli u sumariju trazit drva za samoizradu trazili su ih i ljecnicki koji naravno nisu imali i od drva naravno nista.
Ja bez ljecnickog nebi dobio uvjerenje jer su ga trazili samo sto mi ga priznaju iz firme a u ljecnickom je bitna tocka 1.
Cjena svega je 500kn.
Netko ti mora potvrditi praksu koja je navedena da traje 100 sati.
 
E

el pibe

Guest
Ah,ti živiš u iluziji.
Moj muž je zakasnio kada se "polagalo" u mome mjestu, pa je pitao jednog polaznika zna li hoće li biti opet tečj organiziran. Veli ovaj . daj tristo kuna i ne brini - mi smo u kafiču sjeli za stolove, ispitivač nas popisao,popili smo pivo i to je bilo to.
Dao,u za par dana dobio,kao i oni.
Kraj priče. I o zakonu i o potrebi polaganja.

Stara trebaš me vidit sa motorkom fakat delam iluzije ko David Copperfield.A ti malo bolje čitaj kaj pišem.I pusti motorke nama mužima a ti se lepo drži grincajga i dobri smo si.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo sam pročitala tvoj post i ispričavam ti se zbog riječi da živiš u iluziji. Pročitala sam ga na brzinu u zaista sam dio napisanoga krivo shvatila, stekla sam dojam da si htio reći da je ispit potreban zbog zadovoljenja zakonske forme,. ali to ti ne daje za pravo obraćati mi se tonom i riječima kojima si to napravio. Osnove kulture ponašanja i izražavanja treba učiti od malih nogu jer pokazuju razinu bon-tona osobe. A i ne znam zašto misliš da imaš pravo određivati koje ću ja teme na forumu pratiti i u kojima ću aktivno sudjelovati. A pogotovo predlagati mi i usmjeravati moje zanimanje za poslove koje ti smatraš da bi me trebali zanimati ili bih se trebala njima baviti.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ovako, kod nas u selu neki lik skuplja ekipu dobrovoljaca za polaganje ispita za motornu pilu.
Neznam još točno o kome se radi, dal kakva ustanova ili neki privatnik ili netko samo hoće pare izmusti.
E sad tražio je i liječnički, ali kao da bi se ajd moglo i bez liječničkog sa cijenom od nekih 600 kn.
Kaj mislite o tome, ljudi pristaju jer ko ide u državnu šumu to im treba, no ja neći pristati od prve da mi slučajno nebi netko reko za neko vrijem, žalim, ali to vam ne važi!
Kaj sad, kaj da ga tražimo da nam pokaže da je ovlašten za to osposobljavanje i s čim bi nam on trebal garantirati da bude to sve važeče i kasnije???

Čitam tu dosta toga, jedni pišu da su nekaj položili za 200 kn, jedni da su položili za 350, a jedni pak za 500 kn.
Jedni pišu da su osposobljeni za: Rad sa motornom pilom na siguran način, a drugi da su Rukovatelji motornom pilom!
Koje je zapravo važeče ili je isti klinac??

Od jednih kolega čujem pak da to kaj se položi po selima je drek, da s tim smiješ samo piliti drva, a nesmiješ ih rušiti, da za rušača treba pak nekaj drugo, jebote led sve je nekaj poludelo, nezna se više ko tu koga!?!?
A sad da se razbacivamo sa 100€ svaki čas nebude išlo, para se nema.
Šanana za to polaganje što si spomenuo u tvom kraju,izgleda da bude lov u mutnom,najbolje je provjeriti na nekom sigurnom mjestu,takvu sam barem ja čuo jučer informaciju na jednom drugom predavanju.Mi smo imali prije nekoliko godina u općini ,u organizaciji Zagrebinspekta ,ta zasad vrijedi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nama za praksu nije nikaj rečeno, a za liječnički još neznam kaj bude.
U subotu dolazi čovjek koji to bude održaval, iz Bjelovarskog je kraja i mislim da su rekli da se zove Željko, eto to sve znam, možda je kome poznat od prije.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ajkich, ja sam u sumarskoj školi to polagal, isto vrijedi.

Johabica, kaj se ispricavas, preko tipkovnice su svi neandertalci hrabri, i ne poštuju ikakav bonton... Jednostavno ignoriraj i žali takve ljude...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
r674506_4934750.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma kako je krenulo,ja krećem u ilegalce,nabavljam elektro pilu,maskiram ferca i sebe i u nočno rušenje.Evo sada čujem da dio gdje smo trebali dobiti barem 10 prm drva za izradu dobili lokalni koji sa lugarom piju u dežurnom bircu,a neće moći,pa ja imam državne šume u dužini 500 metara uz svoju zemlju,svako drugo drvo malo zabušim sa aku bušilicom i pola litre sirove nafte,hebeš zelenu akciju i čuvajmo šume, kada su ovi porušili u 20 godina ono što je raslo prošlih 50-70
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ah,ti živiš u iluziji.
Moj muž je zakasnio kada se "polagalo" u mome mjestu, pa je pitao jednog polaznika zna li hoće li biti opet tečj organiziran. Veli ovaj . daj tristo kuna i ne brini - mi smo u kafiču sjeli za stolove, ispitivač nas popisao,popili smo pivo i to je bilo to.
Dao,u za par dana dobio,kao i oni.

Kraj priče. I o zakonu i o potrebi polaganja.

To je upravo ono što i ja kažem , kakva je svrha nekog papirića na kojem piše da je neko osposobljen za nešto a ustvari nije ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Svrha tog papirica je ta da je on preduvjet za dobivanje drva za samoizradu.
Nevjerujem da je bilo tko trazio taj papiric i platio a da mu netko nije rekao da mu je neophodan ili ljudi imaju novaca na bacanje ja neznam?
Kod mene sumarija neda drva bez uvjerenja te sam iz tog razloga ishodio uvjerenje!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ne razumijemo se mi , pričamo o različitim stvarima :x:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Johabica ja sam položio preko ljudi iz zagrebinspekta,i sve mi je upisano u arhivi te škole,dobio sam diplomu i iskaznicu,slike su tu na početku teme.
Nedavno sam upisal si i u radnu knjižicu i možda pređem u jednu komunalnu firmu samo lječnički obavim,a o nihovom trošku ču ići na još polaganja koja će mi se isto upisat u radnu knjižicu.

Meni može samo biti koristi od toga,a za ove koji sve kude i ništa im netreba,ustvari nisu upoznati sa srži svega i love u mutnom,i njima nikad ništa netreba.
Zašto svi plačate struju hepu kad pojedinci kradu i pljačkaju,zašto plačate telefon a ne kradete signal...???
 

Najnoviji postovi

Na vrh