• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje za vozacki

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moraju tvornice živjeti pa stalno dolazi nekaj novog i sve veča brzina i natjecateljski duh mladih potpomognut alkoholom i ostalim opijatima i eto nezgode .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
@ zoki znači opet su dignuli cijene,hm da znam otprilike i zašto, da ja nemam karticu jer to onda još nije bilo aktualno al nakraju me ispalo isto kak ti veliš bliže 13000 jer me srušil na vožnji u biti od 7 je samo dva pustil...
kaj je stim eurokodom jel su to kakva posebna predavanja?

Kaj se tiče brzine, u današnje vrijeme ak se voziš po ograničenju ti nisi normalan čovjek, kad idem na posao u zg imam osjećaj da bi me neki najradije izgurali sa ceste jer se vozim 50-70..več 7-8 godina ne blicam NIKOME da ga upozorim na policiju
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
@ zoki znači opet su dignuli cijene,hm da znam otprilike i zašto, da ja nemam karticu jer to onda još nije bilo aktualno al nakraju me ispalo isto kak ti veliš bliže 13000 jer me srušil na vožnji u biti od 7 je samo dva pustil...
kaj je stim eurokodom jel su to kakva posebna predavanja?
A oko tog coda 95 se još uvijek lome koplja, uglavnom, traje tjedan dana, u praksi khm khmmmm khm.... košta od 1500 -2000 kn, vrijdi 5 godina i stime da onda vadiš novu vozačku.... imaju i verzije za jeftinije, samo neznam jel se isplati radi 500 kn riskirati novu aferu indeks.... ovo je regularno toliko.... i ne polaže se ništa nego se samo odslušaju predavanja... mislim odslušaju...sve znaš kak to ide...


Kaj se tiče brzine, u današnje vrijeme ak se voziš po ograničenju ti nisi normalan čovjek, kad idem na posao u zg imam osjećaj da bi me neki najradije izgurali sa ceste jer se vozim 50-70..več 7-8 godina ne blicam NIKOME da ga upozorim na policiju

Ovdje puno ova slika govori.... Na relacij Sk-ZG možeš kamionom ili busom dobiti maksimalno 10 minuta ako ga teraš vraški...... a kazna zna se kolika je.... ako s ene varam minimalno 700 kn ako te ne ulove u pravom maslu onda je i više...... znači 700 kn za 10 minuta uštede vremena... lijepa je to satnica, tako da se jednostavno ne isplati juriti pa što god oni iza rekli...... i normalnom vožnjom je čovjek odmorniji....

10550988_852438411435145_5870642486614838092_n.jpg
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Meni je prirodno I jasno da mladi vole lude stvari.
I protuprirodno mi je mlade sputavat!
Ja mislim da su jaki auti iskljucivo za mlade I za profesionalce, ja sam vozio baz pameti kad sam bio mladji...srica nikad nije bilo zla...srica
Mislim kakvo je to mlado celjade kad mu je dosta 50ks, to je zreli covjek makoliko godina ima.
Tako da mladima treba omogucit praznjenje, to je obaveza drustva, a starima treba omogucit mir, a mlade treba zastitit od starih I stare od mladih.
Drustveno uredjenje greba bit pravedno I dosljedno I onda nece bit problema.
Ne skopit mlade ljude!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma da,fino si ti to isformulirao.Ajde da ja pokušam malo zbrojiti mlade i stare poginule u prometnim nesrećama u mome selu - evo,starih mogu nabrojiti dvojicu.Mladih - sedam.Ako uračunam i mrtve za koje su mladi kruvi - deset.Čovječe,jesi li ti svijestan da nije tu bitan samo tvoj život.Ugrožavanje tuđih je još veći problem.A najveći je onaj koji ćeš prirediti ljudima koji su ti dali život i vole te više od ičega na svijetu.A ti bi se praznio dovodeći svoj,tuđi i daljnji život svoje obitelji u pitanje.Daj odrasti dijete.Kada budeš znao da postoje drugi načini za pražnjenje adrenalina,shvatiti ćeš da si odrastao.Konačno.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Tako je johabice, opet ponavljam.da je kljucna stvar ne obuzdavat mlade!
Ja sam svoje probleme s motorima rijesio kad sam otkrio motocross, strasan adrenalinski sport koji pruza mladim ljudima vrhunsko ispunjenje.
Poslje i karting, koji je puno uzbudljiviji od ijednog auta.
Kad sam studirao u Zg, bio je program sportom protiv droge, tada sam okusio i i padobranstvo...to su pohvalne stvari i stvarna rijesenja a ne represija.
Apsolutno je nevazno koliko kilovata vozis, vazno je iskljuscvo di se praznis;)
Nemaj brige, ne ljutim se ja na tebe...uostalom i ja sam sad vec stari covik, imam 2 dice, , radim mukotrpno, borim se imam i koju sjedu na bradi...
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Neka se oni ispuhuju na stazama, trkama, zraku, kuda god znaju, ali ne po trotoarima, cestama ulicama...tamo važi zakon i treba ga poštovati...... a tko se hoče trkati nek ide na trke pa nek tamo vozi ko manijak....
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
To je ideja, ispravan zakljucak...al kako to provest, oko toga se vrtimo, zar ne?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Baš ko što netko reče - prvo kućnim odgojem,a drugo - zakonom.Kaznama tolikima da će prisjesti svakome kome je jednom odvale.
Nisu zapravo niti staze za nadmetanje nadobudnih mladaca rješenje - i tu se životi gube.Ja ipak mislim da je jedino rješenje prevencija kućnim odgojem - kod mladih ljudi koji imaju u svijesti ugrađene neke vijednosti zapravo i nema potrebe za dokazivanjem i ispoljavanjem agresivnosti u javnosti.
Inače,znam ja da ti već imaš pokoju sijedu u bradi,ali to ne znači da si odrastao.Svi mi,i kada smo bili mladi,i sada još uvijek volimo nagaziti gas - ali jedno je to ako te trenutak ponese - iako niti to nije opravdanje za neodgovornu vožnju - a drugo ako je takav način vožnje jedini koji prakticiraš.I ja sam voljela brzu vožnju,iako u vrijeme dok sam položila vozački ona zastava sto jedan i nije mogla razviti neku brzinu,ali je i ta manja zbog tehničkih karakteristika ondašnjih automobila bila jednako pogubna kao i veće brzine kod današnjih tehnički daleko naprednijih.Danas je moja kija kod sto pedeset sigurnija od zastave sa stotkom.
Zapravo je istina da mladi čovjek mora odrasti i prerasti svoje strasti,i tek će onda znati kako i zašto se tako mora ponašati u vožnji.Kada sam sa dvadeset i osam godina sjela u kamion osjećala sam se kao kraljica.U pettonki.A za volanom jednog troosavinca 22-44 imala sam osjećaj da mi je cijeli svijet pod nogama.Strojčinu krotiš,imaš je u rukama,nagaziš je i ona leti......tako dugo dok ne treba stati.Pogotovo u kritičnoj situaciji.I shvatiš da u svemu treba imati mjeru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kućni odgoj je početak svega nauka ali .
Kad sam se i sam opustio na mjesto voazača tjerl me neki vrag da isprobavam , to je postalo na neki način mjerilo muškosti .
Bilo je opasno , pogibeljno , u velikim ulogom , na stolu je je bil život odnosno lim + batine kad se vratim doma .
Muški su to geni , afrička plemena skaču preko vatre da bi pokazali hrabrost i kult odrastanja, mislite bezazleno , ali kod njih nema antibotika i penicilina , zacjelivanje rana opekline je jednako bolno i dugotranjo kod njih kao i srastanje zdjelice kod nas .
Ulozi su gotovo isti .
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Malo mi je krivo da neko ne pomisli da branim "opasne ljude"...
Jednostavno imam iskustvo da je u meni radio taj adrenalin i da sam odrastao preko noci, nekad mi se cini da kotao u meni jos kuha i da sam samo zamjenio frontove, sta je bilo drustvo, to je postala cura/zena/obitelj sada, motor je posta bager, traktor, izazov da steknem reputaciju medju drustvom, sada je izazov afirmacije, da drugi recu...eno ga onako treba izgledat obitelj.
I nadam se da ce tako bit dok mi djeca na promjenu frontove nakon adolescencije...a da cu ja onda kupit kamper i imat priskrbljeno dovoljno za gorivo.
Jedino sta me buni, neznam jel didu baba privlacna i rece li ikad baba...uuu nemogu!?

Neznam, nisam siguran da je sve sta je u zakonu (generalno) najbolja opcija, jer je izglasavanje ipak konsenzus!
Jednostavno vjerujem da je najbolje za suzbijanje (problema), poznavanje uzroka i nacina nastanka, moze to odradit i visestruko jaca sila, al meni je osobno to porazno!
Stoga naravno drzim i da je odgoj jako bitan!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jedino sta me buni, neznam jel didu baba privlacna i rece li ikad baba...uuu nemogu!?

Ajmo prvo u off da ti reknem ovo - tako mi pričao jedan vremešni poznanik,radio on u ZG,a bilo to nekada drugačije - plače male,put tamo i natrag skup,a žena doma mlada,ali mislio on,ma neće svakoga tjedna kući,košta to puno,nek se malo pretrpi,bude vremena za bračne aktivnosti kad se u penzijicu dođe.I dočekao ,veli on, tu mirovinu punu,umirovio se,ali u penziju otišao i on.I tak,znaš.....privlačana didu baba.I oće baba,ali mali neće.....ali sam ti uzmi kamper.....:(hi):


E da,baš je to stjecanje reputacije,dokazivanje pred društvom najveći problem mladih ljudi.A možda i još više dokazivanje pred samim sobom.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
hehehe...
a bi li bilo drukcije da nije baba nego cura...to me uvik zanimalo:)
...ili bas nece pa nece...lol

a sta ja znam, ja sam reka od srca, bez celofana.
Sigurno da sam opterecen vlastitim iskustvom, nisam ja bas bio od onih sta proljecu kroz selo...ali puhao sam na policiju, vozio neregistriane motore, bez kategorije, provocirao ih i tu sam sretno prosao...iskljucivo sretno, vjerovatno jer sam u kriticnom momentu otisao na faks.
Nekako mi se cini da i oni sta su strogo postivali raditelje kroz skolsko vrime da su prije ili kasnije imali lude periode.
Znan cure koje su se raspustale, super djake koji su se napusavali na faksu...jednostavno mi se cini da ta divljina dolazi u tom periodu!

Po meni plesni, glazbeni centri, sportski centri, tehnicke, drustvene radione to treba mladima dobro upakirat (u sarene boje, sladak okus i lijep miris), da je pomogucnosti besplatno ili jeftino...i drustvo ce bit zdravije!

A stas ti,ja zivim u sredini di vrtic radi 4 sata dnevno, a ima velike subvencije, pa moja zena, ing tekstilne tehnologije i magistar ekonomije ne moze radit jer nam roditelji zive daleko i nema ko cuvat dicu.
I onda ce neko rec da je socijalno osvjesten...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A neznam ti za curu....a možeš si riješiti problem ak odeš u prijevremenu mirovinu,ne u punu.U prijevremenoj još uvijek sve funkcionira.Evo ti je to informacija iz prve ruke,pa ti razmisli.:icon_lol:

Eto je baš ta besposlenost mladih najveći problem - neznaju kuda bi sa sobom,prepuni energije.A krivo je i društvo,društvo u kojem dvije deci soka košta više nego litra vina ili flaša pive. Ili i roditelji koji moraju naći stotku za djetetov subotnji izlazak taman da cijeli drugi tjedan u kući za kruh neće biti. Da nebude gori od onih koji imaju.Sve se gleda kroz materijalne vrijednosti,sve je u zadnjih dvadesetak godina otišlo k vragu,kao društvo i moralno i intelektualno nazadujemo i propadamo.Posvuda sjaj,blještavilo,lažne vrijednosti.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
.Strojčinu krotiš,imaš je u rukama,nagaziš je i ona leti......tako dugo dok ne treba stati.

Dok god čovjek, bio mlad ili star razmišlja samo o maksimalnoj brzini, a ne o brzini sa koje može sigurno se zaustaviti nemože se nazvati vozačem....
 

Najnoviji postovi

Na vrh