• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje za vozacki

Charolais

Novi član
Tu od
10 Stu 2013
Poruka
7
Pozdrav ljudi
Zelim ici na vozacki za auto i sad sam malo citao po netu al sve nes razlicito pa ako znate pomozite mi
Koliko se mora imati godina za vozacki?
Na stranici autoskole pise da najmanje moras imati 17 god i 6 mj negdje pise 3 mj do 18 a negdje 18 da bi mogao sjesti za vozilo
Ja imam 17 god i mislim poloziti za vozacki i onda kad budem punoljetan da mi daju samo vozacku
Jel to moguce
I jos jedno pitanje za kraj :p
Kad polozis do koliko konja mozes voziti prvi auto
Hvala
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Prije,kad sam ja polagao znam da je bilo 17 god i 6mj da možeš upisat,položit testove,izvozit sate al tek sa navršenih 18 ić položit vožnju,ja sve obavio i 2 mj čekao da navršim 18 da bi položio
A kaj se tiće jačine auta,do 110 konja,plus-minus nisam toćno sad siguran u konj,bude ti neko napisao toćno tko zna,i to znači do 24 godine vrijedi to ogranićenje,kao i 0,0%alkohola
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Tako je, možeš imati maksimalno 6 mjeseci manje od potrebne dobi za određenu kategoriju (za b to je 18) da bi mogao upisati autoškolu, a na ispit možeš tek kad navršiš potrebne godine. Kad položiš, kao mladi vozač (a to su svi do 24 godine starosti) možeš voziti osobni automobil s maksimalno 80 kW (109 KS).
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Zakonski je 6 mjeseci prije punoljetnosti ali mnoge autoškole daju i prije tak da ti u tih 6 mjeseci ostane samo vožnja. Znači testovi i paprirnate stvari i prije a Za vožnju moraš imat 17 god i 6 mjeseci...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Znaci do 80 kw smije voziti mladi vozac?
Nekakvog auta si kupujem, a kojega bi vozila i sestra pa nebi smel biti jaci od te dozvoljene snage..
Mada ako i bude, nek bude..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Strašno glupe odredbe u našoj državi!!!!

Evo baš ta s max 80. kw za mlade vozače!!!

Pa onaj koji nerazme voziti bude napravil sranje i s 40 kw i za takvoga nije ni da vozi, a nažalost sve više i više ih bude, sve ove mlađe generacije sve gluplje i gluplje!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kak može ne razmeti vozit ako pred stručnom komisijom pokaže da zna ?
 

Charolais

Novi član
Tu od
10 Stu 2013
Poruka
7
meni je jedino glupo sto zbog nekih razmazenih tatinih sinova kojima tatice odma kupe neke bolesne pile od 200 300 ks pa i vise ispastamo mi svi
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
A svejedno to tatine sinove ne sprečava da voze takve aute.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
imam i ja pitanje...
na internetu nalazim u Zagrebu cijenu polaganja C ako imas B za 3000kn?
...a u Splitu 6000kn?
e sad, nije da su nase place duplo vece?!
Ima li neko konkretno iskustvo, moze li se C polozit za 500e?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Može, u Zagrebu..... polagao pred par godina..... a ako odmah upišeš i E i imaš gotovinu, onda te cijene idu još dolje.... c + e+ gotovina, 6000 - 7000 kn sa svim davanjima i lječničkim.....
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Sljedeče ljeto mislim polagati vozački, taman kad navršim 17 i sad imam pitanje jer nisam uoče skužil jel mogu voziti po cesti sa starijom osobom koja ima više od 21 godine sa 17 godina i 6 mjeseci?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Može, u Zagrebu..... polagao pred par godina..... a ako odmah upišeš i E i imaš gotovinu, onda te cijene idu još dolje.... c + e+ gotovina, 6000 - 7000 kn sa svim davanjima i lječničkim.....

Ja sam polagal 2002 B,C,E sa liječničkim, pristojbom za polaganje pismenog testa i pristojbom za vožnje me izašla 5500 a za D sam moral ispljunut 12000 a sad kolko vidim je dost jeftinije...:mur::icon_butt:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
@IMT555 Vožački se polaže sa 17 i pol,u njemackoj imaju to sa 17 al se do 18 vozis sam roditeljem
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ja sam polagal 2002 B,C,E sa liječničkim, pristojbom za polaganje pismenog testa i pristojbom za vožnje me izašla 5500 a za D sam moral ispljunut 12000 a sad kolko vidim je dost jeftinije...:mur::icon_butt:
Ja upravo polažem D, 9980 škola, 600 lječnički, 600 haku za ispite, 480 školi za ispitni sat, nova vozačka 300 po hitnom postupku, 550 kartica za digitalni tahograf...... e da, i upis koda95 isto haku stotinjak kuna .... plus tri odlaska u zagreb cca 300 kn....

suma sumarum cca 13 000 kn u cca tri tjedna ako sve ide po loju......

i d je bio jestiniji do pred 6 mejseci, po Zagrebu za 7500, sada su svi digli na 10 000
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
meni je jedino glupo sto zbog nekih razmazenih tatinih sinova kojima tatice odma kupe neke bolesne pile od 200 300 ks pa i vise ispastamo mi svi



E sinek,nek ti nebude glupo. - veli jedna pjesma - moraš prvo puzati,da bi znao hodati.Tako ti je i sa vožnjom.Znaš,ali neznaš.Neznaš šta možeš i zašto nešto nemožeš.A i mladenačka samouvjerenost u kombinaciji sa neiskustvom su razlozi zašto dolazi do neserća koje uzrokuju mladi vozači.Da bi mogao reagirati refleksno u kriznoj situaciji - a baš to refleksno reagiranje te spašava i izvlači kada u vožnji dođe do problema,moraš se u takvim sličnim situacijama neći u manjim brzinama vožnje,u kojima imaš onu sekundu - dvije vremena razmisliti šta i kako napraviti.Mozak memorira i po potrebi izvlači informaciju i plasira ti rješenje dok treba.Isto ko i sa učenjem gradiva u školi.Tako ti je to u životu,sve ima neke svoje razloge.

Jučer je izgubljen jedan mladi život,a mislim da je i drugi umeđuvremenu,dvadeset i jedna godina.dečko je živio tu,pet kuća od mene.U pitanju je bila brzina.Evo,vidi,pa zapamti -

9384c6e11ad5c096dcbf647a514aa4af.jpg
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
E sada samo čekam da neko prokomentira da sa 20 godina nesmije voziti auto 115 konja a smije tegljač sa 350, 400 konja.... jer to je postalo pravilo da čim se pokrene tema mladih vozača odmah se spominju kamioni..... pa da preduhitrim.... ima na forumu dosta forumaša koji su profesionalni vozači, ili voze teretna vozila u privatnom životu za svoje potrebe pa mogu potvriti da to nije usporedivo, i da nikom nepada za volanom praviti bedastoće i provododiti toliku silu kao mnogi mladi vozači sa svojim autekima.......

ja sam zaključio nešto, a to je da je veličina spojlera i količina tjuniranih detalja na autu proporcionalna glupošču i prosječnom brzinom kojom se proveze kroz naseljeno mjesto, a obrnuto proporcionalno danima u godini u kojima trijezan sjeda u auto.... i rekao bi još snečim obrnuto proporcionalan jer tako očito u glavi kompenzira nedostatak centimetara...

Svi smo mi na svoj način netolerantni u prometu, svi griješimo i sigurno s esvakome dogodilo barem jednom d aje napravio nešto što je na kraju dobro prošlo a sada kada s etoga sjeti protrne..... ali dal je zaista potrebno proletjeti sa preko 100 kroz naseljeno mjesto pored škole.....

kazne su kod nas još uvijek premale jer očito ih još uvijek se može plačati kada se toliko krše propisi.....

a da s emalo dotaknem i auoškoli, sada se u Sisku gradi kružni tok, na jednom od najprometnijih križanja, gdje je donedavno bio semafor... pri ulasku u njega treba dobro paziti na lijevu stranu, ali što je žalosno određen broj ljudi ulazi i u kontru i treb paziti i na desnu stranu da ne doleti auto..... i što je još žalosnije, mladi vozači, stari vozači, nema pravila...... rjetko koje vozilo prođe potpuno po propisima kroz kružni tok..... i onda s ečudimo da određen broj ljudi ide autom do velesajma i dalje nastavlja tramvajem u Zagrebu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moramo shvatiti , ne ubijaju koji ( konji iz auta) nego brzina .
Pravovremena edukacija koja počinje u domu , društvo , škole , pa i školovanje mladih vozača .
Moral društva tolerancija , pa i blicanje auta koji dolazi u susret kad je sreo policiju koja vreba žurbače , pritisak autoindustije , naftnih lobija
Svo je to otišlo iz krajnosti u krajnost .
Zapravo davno sam rekao , zašto u osobni automobil ne ugrade tahograf kao u teretno vozilo , pa makar mladim vozačima s "previše" konja ? .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ote mi riječ iz usta:icon_pray::icon_pray:
U današnje vrijeme navigacija i raznoraznih čuda tehnike stvarno nije problem ohladiti mlade usijane glave sa velikom cipelom. Čast izuzecima.
Ustvari ne kužim zašto proizvode vozila koja razvijaju takve extremne brzine? 150 bi bilo čist dost, svi bi imali koristi.
Ove današnje male jurilice od cca 1100 ccm i 50 konja idu ko zvrk.
 
Na vrh