• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Policija

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ima li tko da je naišao na ovo raskršće s kružnim tokom u Karlovcu.. Na slikama se sad sve vidi jer je iz raznih smjerova, ali stavite se u položaj vozača ove srebrne Škode koja skreće lijevo u kružni tok..a dolazi iz smjera 4 slike, i ispred nje je znak cesta s prednošću u duljini od 500 metara...a do tog kružnog toka nema ni 200 m.
 

Prilozi

  • 20180720_164048.jpg
    20180720_164048.jpg
    31.3 KB · Pregleda: 135
  • 20180720_164019.jpg
    20180720_164019.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 115
  • 20180720_164113.jpg
    20180720_164113.jpg
    22.8 KB · Pregleda: 106
  • 20180720_164200.jpg
    20180720_164200.jpg
    32.7 KB · Pregleda: 105

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
I u čemu je problem? Ak na ulazu kružni tok nema trokuta, vozač u kružnim toku mora propustiti vozila sa svoje desne srrane, dakle ona koja ulaze u kružni tok.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Nemoj se zaletavati...pogledaj malo bolje..na ulazu je trokut,i ispod njega plavi znak kružnog toka...poanta je da vozilo koje dolazi s desne strane i ulazi u kružni tok ima znak ceste s prednošću prolaza a ispod plavi znak kružnog toka, koji vozač škode i vozila koja dolaze s live strane nikako nemogu vidjeti, jer oba imaju trokut, kakav je na normalnim kružnim tokovima...ali ovo je nenormalno...pričao mi čovjek koji tamo živi da svaki dan tamo stoji policajac..otkako su napravili to raskršće....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Re: Policija-Carina

Taj kružni tok je tu otkad ja znam za sebe(43god) i mislim da je oduvjek takav kakav je. Malo je specifičan, ako pratiš znakove nema nikakvih problema.
Policija tu jako rijetko stoji jer su gužvi praktički i nema. Tko god ti je rekao drugačije krivo ti je rekao.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
taj kružni tok je tu otkad ja znam za sebe (43 god) i nikad se tu niš nije dogodilo...
nikad tu ne stoji ni policajac (bar ne zadnje 43 god), već stoje malo dalje i hapse zmotane strance koji delaju prekršaje po tom super dobro napravljenom kružnom toku...ustvari, mislim da bi takvi kružni tokovi trebali bit posvuda, ne snalazim se baš dobro na onim "običnim"...:icon_rofl:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Decki, to nije kruzni tok.
Ja isto vec imam dosta godina na ledjima i nikada nisam tamo vidio ijednu nesrecu. A sto se policije tice isto nikada ne stoji na raskrizju vec malo dalje prema skoli, i najcesce cekaju pojaseve i mobitele.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Re: Policija-Carina

Upravo tako, policija stoji malo niže kod škole i hvataju na pojasu i one koji ne propuštaju pješake na pješačkom.

Samo pratiti znakove i nema nikakvih problema.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Bravo Karlovčani..lako je Vama koji ste svaki dan na tom raskršću. Postavio sam slike da se stavite u ulogu stranca, koji naiđe na Veše fenomenalno raskršće.Evo pronašao sam jedan citat o tome raskršću..melloncollie83
dan danas se najbolji inžinjeri prometa čude kako karlovac valjda jedini ima kružni tok u kojem NEMA prednost automobil koji se na istom nalazi
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Re: Policija-Carina

A kaj misliš kako je meni kad dođem u neki nepoznati grad za mene isto kako je KA za tebe?
Jednostavno pratim prometne znakove i na taj način se snalazim. Nema tu neke mudrosti, zato smo smo svi išli u auto školu.

Podatak da se u godinu dana tu dogode 23 saobraćajke po meni i nije zabrinjavajući, bilo bi idealno da nema ni jedne, ispada svakih 15-16 dana jedna. Osobno još nikada nisam naletio ni na jednu al pretpostavljam da su to sve neke lakše sa manjom materijalnom štetom jer su tamo brzine male.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Bravo Karlovčani..lako je Vama koji ste svaki dan na tom raskršću. Postavio sam slike da se stavite u ulogu stranca, koji naiđe na Veše fenomenalno raskršće.Evo pronašao sam jedan citat o tome raskršću..melloncollie83
dan danas se najbolji inžinjeri prometa čude kako karlovac valjda jedini ima kružni tok u kojem NEMA prednost automobil koji se na istom nalazi ������
no ok..mi domaći smo navikli na taj fenomen u prometu.
od 23 prometne nezgode ove godine niti jedan karlovčan nije bio kriv ������

Nije to jedini takav. Ima takav jedan, ali puno veči u metropoli :icon_pidu:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A gle ja nisam često al kad dođem ne treba puno da shvatiš kako se ide kroz njega
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kružni tok u kojeg lako uđeš a teško izađeš ??. Ako je takav bolje da ga nema .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
ma lako se izađe samo tu treba biti brz i znati kamo ides
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Poštovani forumaši vozi se po prometnim pravilima i prometnim propisima isto kao što se svira po notama.Kako bi Japanci odsvirali našu himnu?
Kako bi se vi vozili u Velikoj Britaniji?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
A jesu ga zakomplicirali, to uopće nije kružni tok.
A i oni putokazi tri metra od ceste je biser nad biserima.
Kao da je neko radio maturski rad na tom raskrižju.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
zato kad jednom položiš vozački u Karlovcu, voziš po svim gradovima u lijepoj našoj (i šire) bez ikakve bojazni da ćeš pogriješiti....:(rofl):
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Vec u auto skoli te uce da to nije kruzni tok, i nije, upravo zbog toga sto nemas prednost kada udjes unutra. Ali ima dobra horizontalna signalizacija a tu je i vertikalna i problema nema. Na podu imate stop, trokut... svakome sa malo soli u glavi je sve jasno. Stranci su pazljivi i prije ostanu stajat nego sto koriste svoje pravo prednosti, malo trubnes da ga " pogurnes" i sve ide dalje. Nikad problema jer je svima jasno kako ovo izgleda nekome tko je tu prvi put, svi imaju razumijevanja.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@Hele..a i ostali "Karlovčani" koji zagovarate to raskrižje..kao nikad tamo problema, nema nesreće, nema polcijie..Odkud onda 23 prometne nesreće u jednoj godini na istom mjestu, koje su skrivili oni s malo soli u glavi, a Vi domicilni ste imuni na sol?? Raskršće je čista glupost i šlus..iako Vas u auto školi uče da to nije kružni tok, prometnim znakovima je označeno kao kružni tok. Izlazim iz rasprave s tvrdnjom...da je to vaše raskršće čista glupost kao i za onih 23 koji nisu imali soli u glavi.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pa je raskrizje glupost i to veca ali ako se prati prometne znakove nema problema. Isto tako kazem da tamo nikada ne stoji policija i da se ne sjecam da sam tamo vidio nesrecu. A od kuda podatakno 23 nesrece lani ne znam, ako je od policije onda to znaci da je bilo barem 100 nesreca jer se za manje ne zove murja a da su osiguranja dala podatke sumnjam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh