• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

brajant

Novi član
Tu od
10 Stu 2023
Poruka
20
Kolega @plus, obje strane treba mjeriti istom mjerom, a ti to ne činiš.
U bilo čemu kaj se protivi tvojem uvjerenju inzistiraš na stavu da su u krivu oni koji ne misle kak ti.

Da bi bil objektivniji, osim Imbexa, pročitaj koji put i 7-Dnevno, Glas koncila, Hrvatski tjednik...saznaj kaj piše i druga strana, pa možda najdeš istinu negdje u sredini.

Veličina čovjeka je prihvatiti s uvažavanjem onoga koji misli drugačije, koji ima različita iskustva ili pak različite stavove.
Nazivati nekoga "klečavcem", a vjerojatno i među članovima ima takvih, je jednaka uvreda kao i nekoga nazvati "tifusarom".
Dok se to neshvati i ne prihvati, nemremo dalje i ova tema bude i dalje tema razdora, sukoba

Da se razumijemo, uvijek ću ovdje braniti one koji se sami braniti nemru, makar se kosilo i s mojim osobnim stavovima.
Zato ovdje stajem na stranu ljudi koji se mole za dobrobit ovog društva, koji se mole za jačanje obitelji, koji nikoga ne vrijeđaju na javnom mjestu, koji ne omalovažavju druge kad se ti nalaze na javnim mjestima itd. A iste tre ljude se omalovažava, naziva zatucanima, pljuje se na njih, ometa ih se...i to je tebi prihvatljivo.
Da, nisu svi od njih idealni, nisu svi moralne vertikale, nisu svi bezgrješni, ali rekoh i prije, tko je bez mane, nek prvi baci kamen...
Zašto imbex kada se portal zove Index. Kako si napisao točno imena drugih portala može se napisati i imena ovog jednog portala. Za ostalo se slažem kome se moli na trgu neka se moli, kome se prosvjeduje protiv toga neka prosvjeduje
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,432
ljudi koji se mole za dobrobit ovog društva, koji se mole za jačanje obitelji,
Za to su uvijek vrata crkve otvorena.
Bude li se uskoro tako blagonaklono gledalo ako na drugom kraju trga islamisti poćnu prizivati Alaha 🤔. Niko nikome ne brani da se moli,ali za sve postoji vrijeme i mjesto. Pod zastavom koje Crkve se oni mole i za koje vrijednosti?Za mene je to skup impotentnih bokčeka koji bi uvodili neke moralne regule. V isti koš tifusare i klečavce mi isto nejde. Tifusari su bili stvarnost,posljedica stvarne bolesti. Ovi su vjerojatno posljedica nečije puknute daske v glavi. Nikad mi nije palo na pamet da javno preispitujem čednost žene,bilo svoje,bilo ičije druge. Ak se zagovara toliki patrijarhat,nek budu muži i uzdržavaju svoje i sve druge nezaposlene žene. Nek pokažu svoje dobročinstvo djelima,a ne klečanjem. Jer ovi performansi su samo šuplja predstava sa gomilom statista. Nemaju tu veze ni mediji,ni politika. Kojem Bogu se oni mole? Nisam primijetil ni jednog svećenika da kleči z njima? Ak im je dosadno,ima dosta staračkih domačinstava kojima je pomoć potrebna. Zato ,djela,a ne riječi i klečanje
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,342
Tomy, Zakon o pretvorbi i privatizaciji je donio još Ante Marković, komunista, Jugosloven.....
Tu tada od Tuđmana nije bilo ni T....
Dajte pišite argumentirano....
......
Možda je zakon bio najbolji, ali ima onih koji su ga "proučavali"!
Evo primjer iz Jurop!
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,616
Ljude koji nemaju osnove kućnog odgoja i samokontrole ne želim komentirati.

@ZJ Nije tu stvar mišljenja. Veliš da je propadanje hrvatskog društva počelo 2000. To je vrlo subjektivno i teško dokazivo. Ja ti velim argumente koji su lako provjerljivi. A kad ti tak nekaj izjaviš lako se da zaključiti da to temljiš isključivo na simpatijama prema nekome i antipatiji prema nekom drugom. Citiraj gde sam ja nekog nazval klečavcem. Možda ta ekipa ima načelno dobre namjere al su izabrali potpuno krivi način da to prezentiraju i onda kod većine izazivaju averziju. A ovo da tko nema grijeha neka baci kamen… Pusti demagogiju. Tu je najveći problem ko i kod većine klera licemjerje. S kojim pravom bi ja nekome dociral i solil pamet ako se ja sam toga ne držim. Ili se drži onog kaj drugima propovjedaš ili jednostavno šuti.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,464
Crkva je mjesto za molitvu. Nitko im ne brani da se tamo mole i to svaki dan, a ne samo jedan dan u mjesecu. Meni samo nije drago da me u crkvi uče za koga da glasam kaj da sam mutav i malouman.
 

Najnoviji postovi

Na vrh