• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,448
Kad sam se već raspisal onda da nastavim. Zbog čega sr ne organizira molitva za proizvođače hrane bez koje se nemre? I moj gazda i navedena gospoja imaju liniju samo takvu. Puno su radi nje prekosali hrane koju nisu sami proizveli. Motiku sigurno nigdar nisu imali v rukama, a možda ni ne znaju da taj alat postoji, za kaj služi i kak se koristi.
Gledam Plodove zemlje i iznova sam razočaran kaj se to dešava vu našoj državi. Gledam one plastenike i vrijedne ljude koji proizvode povrće i onda ga bacaju na zemlju jer im se se ne isplati pakirati ga i prodavati po 20 centi. Cijena paprike i paradajza je u velikim centrima je 2-3 eura. Tko je tu lud osim onih koji se muče u proizvodnji i uništavaju svoju kičmu i zdravlje u plastenicima i poljima. U isto vrijeme država uvozi tuđu robu u vrijednosti od 270 milijuna eura godišnje.
Tko moli za te naše jadne proizvođače i tko vodi brigu o njima? Markićka ili moj bivši gazda, Plenki, Dabro, Vučkovićka, Vujić ili slične debele guzice koji ne znaju kaj je to muka, posebice muka u poljoprivredi?
Nije bitno kaj govoriš već kako živiš i kakav si primjer drugima. Ne riječi nego djela.
Imam puno let, puno životnog iskustva, nekaj sam i pročital, malo i progruntal da morem napisati ono kaj je već puno puta izračeno da se sloboda i pravica ne dobivaju nego osvajaju.
 
Posljednje uređivanje:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,495
dalo bi se tu napisati cijele litanije oko toga..već sam par put krenul pisat odgovor i svaki put stanem. jer samo mi tlak raste dok počnem pisati...
markićka, bartulice i slični...najobičnija dvoličnost. već sam to pisal. ako si tak veliki vjernik i za nekaj se zalažeš , onda to i živi. budi primjer toga. markićka je molitvom očito dobila onaj ogroman posjed od crkve di si je napravila viletinu. to su prave kršćanske vrijednosti i načela. bolje da stanem, jer nebu dobro završilo...
a ovo kaj je bilo na poljoprivrednoj s ljudima koji bacaju povrće je nažalost već 100x viđena priča. onaj tko radi i proizvodi ima najmanju korist od svojeg rada. bogate se mešetari i mutikaše. kaj je drugo vujnovac nego obična mutikaša. jeftino kupi, skupo prodaj. kaj su sve radili ljudima u ena fruitu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh