• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

poljodjelac

  • Temu pokrenuo Poljodjelac
  • Datum prvog posta
Z

zrine892

Guest
zanimljivo je kako vas dvojica jako hvalite ursusa...cak sam i ja neko vrijeme se zainteresirao za njega...kum mi ima urusa vec 10 godina...i nema dio kojeg nije popravio...skoro pa vise puta generalku radio nego sto je ulje promjenio :).(rekao bi tocnije da je gazda kriv za to)..a sa druge strane kolega ima ursusa 1234...sto se tice ima samo nekih 2200 radnih sati a ima ga takoder 10 godina..ni kljuca nije stavio na njega..i kaze da dosta troši...vecinom ore s njime i radi sa kombinacijom rotodrljacom i sijacicom u jesen...i evantualno koji prijevoz ako je guzva...s moje strane ja mislim da su ursusi dobri traktori ako ga gazda zna odrzavati i maziti ga... drago mi je da imate dobar nacin razmisljanja prema ursusu..dobri su to traktori...
 
P

Poljodjelac

Guest
Ne bih baš rekao da sam ja u gore navedenom nešto posebno hvalio URSUSE,ali nije mi baš jasno ni to danetko ima toliko problema sa 10 godina starim URSUSOM .
Koliko taj radi snjim,dali ga ikako gasi, podmazuje, mijenja ulje.
Moj je 98 godište ulje Inino Super Turbo se ne nadosipava od mjenjanja do mjenjanja.
 
Z

zrine892

Guest
Poljodjelac kaže:
Ne bih baš rekao da sam ja u gore navedenom nešto posebno hvalio URSUSE,ali nije mi baš jasno ni to danetko ima toliko problema sa 10 godina starim URSUSOM .
Koliko taj radi snjim,dali ga ikako gasi, podmazuje, mijenja ulje.
Moj je 98 godište ulje Inino Super Turbo se ne nadosipava od mjenjanja do mjenjanja.

ma moj rus vise radi godisnje nego taj ursus...ma sam je gazda kriv..jer ima prevelike strojeve za njega...on bi to sve nabrzinu napravio...tako da..radio je menjaca par puta..hidrauliku..multi power..on se okretao na uvratina pod multi powerom...koliko ja sam upoznat s time da ne smije biti ukljucen ako radi manje od 1500 okr/min..i tak...a cuj sta bi zahtijevao od tog ursusa koji je bio jeftin u ono vrijeme...
 
P

Poljodjelac

Guest
zrine892 kaže:
Poljodjelac kaže:
Ne bih baš rekao da sam ja u gore navedenom nešto posebno hvalio URSUSE,ali nije mi baš jasno ni to danetko ima toliko problema sa 10 godina starim URSUSOM .
Koliko taj radi snjim,dali ga ikako gasi, podmazuje, mijenja ulje.
Moj je 98 godište ulje Inino Super Turbo se ne nadosipava od mjenjanja do mjenjanja.

ma moj rus vise radi godisnje nego taj ursus...ma sam je gazda kriv..jer ima prevelike strojeve za njega...on bi to sve nabrzinu napravio...tako da..radio je menjaca par puta..hidrauliku..multi power..on se okretao na uvratina pod multi powerom...koliko ja sam upoznat s time da ne smije biti ukljucen ako radi manje od 1500 okr/min..i tak...a cuj sta bi zahtijevao od tog ursusa koji je bio jeftin u ono vrijeme...
Pa čuj ne znam šta se tu dešava, ali znam da ima ljudi koji su u stanju i "nakovanj pokidat" (to se kod nas kaže) ,
ali kako sam ja sve svoje strojeve sam kupio, nije mi ostavio ni djeda ni tata ja ipak malo vodim računa šta radim,kako
radim i kad radim.
 
Z

zrine892

Guest
a eto vidis...razumijem rijec nakovanj :)..ma ima njih svakakih..samo sto nismo toga svjesni sve sto rade i kako rade...samo da se mi drzimo onoga kako treba voditi racune prema strojevima i traktorima...strojevi bi isli..a cuj sto se toga tice svaki stroj se moze pokidati..ali ne na takav nacin...silenje..lomovi..sta ti ja znam kako dalje..
 
P

Poljodjelac

Guest
Sve je to istina, ali može biti i da je čovjek jednostavno baksuz i naleti na neki baksuzan stroj.
Evo ti moj primjer:
2003 sam kupio novu RAKOVICU 65,trbao mi je neki traktor za međurednu obradu, prihranu i prskanje.
Kad sam ga dotjero i počeo radit sve je bilo super ,sa ovim novim hidrauličnim volanom je okretan skoro kao i mali
ferbuson,hidraulik je također nešto dorađen,a i kardan je sad na suprotnoj strani i možeš ga uključiti malim prstom
Jedino su vibracije i buka bili problem.
Ali do prvog sevisa na 100 sati meni se učini da fali ulja, što sam i rekao serviserima, kažu oni to je normalno,
kad ono što dalje a ulja fali sve više.
Samo da kažem da ja nemam ni plug ni tanjuraču ni sjetvospremač za nju, najteže joj je bilo povuč zmajevku repe.
Eto vidiš da čovjek može biti i baksuz.
 
J

jokapz

Guest
A kod kupnje treba imat malo i sreće. Npr. ja imam Zetora 6245 ima 10000 radni sati i još netroši ulje a moj kolega ima Zetora 7211 manje je opterečen neg moj a on je na 8500 radni sati pravio generalku. Sve ovisi kad je traktor sastavljan najgori su oni PETAK DRUGA SMJENA I PONEDELJAK PRVA SMJENA..... :supz: :supz:
 
B

Bobo

Guest
Kod svih istocnih proizvoda jos nekako ponedjeljak moze, ali petak popodne... majko mila...

Naisao sam na internetu na covjeka koji je kupio Ladu Nivu na kojoj nista na podvozju nije bilo povareno, vec samo "pohvatano" da se drzi, i provjeravao je preko serijskog broja i zbilja PETAK POPODNE ;)

Do tad sam mislio da su to bablje price, kad ono istina...


Vise ovisi o vlasniku nego o traktoru kako ce se ponasati i koliko ce trajati... Naravno, ako se kupi neki bolji traktor "s imenom" da se ocekuje da ce dulje trajati od nekog "istocnog proizvoda", bez obzira na odrzavanje, ali na kraju krajeva, sve se na vlasnika/vozaca svodi...
 
P

Poljodjelac

Guest
Bobo kaže:
Kod svih istocnih proizvoda jos nekako ponedjeljak moze, ali petak popodne... majko mila...

Naisao sam na internetu na covjeka koji je kupio Ladu Nivu na kojoj nista na podvozju nije bilo povareno, vec samo "pohvatano" da se drzi, i provjeravao je preko serijskog broja i zbilja PETAK POPODNE ;)

Do tad sam mislio da su to bablje price, kad ono istina...


Vise ovisi o vlasniku nego o traktoru kako ce se ponasati i koliko ce trajati... Naravno, ako se kupi neki bolji traktor "s imenom" da se ocekuje da ce dulje trajati od nekog "istocnog proizvoda", bez obzira na odrzavanje, ali na kraju krajeva, sve se na vlasnika/vozaca svodi...
Ma naravno da najviše ovisi o vlasniku,ali eto svi imamo primjere da nekad jednostavno nisi sretan sa kupovinom.
A što se tiče istočnih traktora ja njih niti hvalim niti kudim,jer svi smo mi pravi poljoprivrednici s njima počeli
(osim novopečenih tajkuna i tatinih sinova koji su odmah sjeli u John Deere)i svi oni mogu poslužiti,
istina neki više neki manje.
Međutim mene smeta što se ne prilagode cijenom več nabace malo plastike ,nove farove,isl. a cijenom isti kao i zapadnjaci koji dorađuju i motore i mjenjače i hidrauliku i udobnost
 
J

jokapz

Guest
ev još jedno pitanje.
Kaki plug vučeš s Ursusom. Koliko coli?? I kak ga vuče??
 
P

Poljodjelac

Guest
jokapz kaže:
ev još jedno pitanje.
Kaki plug vučeš s Ursusom. Koliko coli?? I kak ga vuče??
Jedan plug je 3+1 Gasner,drugi je 4 brazde Mađarski ali je to u stvari Vogel Not kopija, oba su 14 coli.
U lakšim zemljama oru bez problema,dok u crnici bude i skidanja 4 brazde, sve ovisi od uvjeta.
 
P

Poljodjelac

Guest
ursusc360 kaže:
Ajde nauči stavljat slke pa nam malo slika daj...
Pa rekao sam ,da i znam staviti slike to još nije moguče dok se ne vratim s mora.
Kad se vratim obečavam.
 
Z

zrine892

Guest
pa dobro onda :) jel imas vikendicu na more...evo jos malo pa ce se repa vaditi moras vadilicu pripremit :)
 
P

Poljodjelac

Guest
zrine892 kaže:
pa dobro onda :) jel imas vikendicu na more...evo jos malo pa ce se repa vaditi moras vadilicu pripremit :)
Za sad samo plac.
Do repe ima više od mjesec dana, prvo treba suncokret riješit, a na vadilici gume pregledat, podmazat i tjeraj.
Šta je to desetak dana mora, kad sam tek 14 došao.
 
P

Poljodjelac

Guest
tražili ste, gledajte

biktxs.jpg


1z36utx.jpg


2wc2l48.jpg


21l63o6.jpg


23u3295.jpg


2u7cfg8.jpg


33v2lx5.jpg


k4b8cn.jpg


29axxg1.jpg


29cm9gz.jpg


3449hsm.jpg


21mxb9w.jpg


zxwq5z.jpg


2lvd9va.jpg


wugp6o.jpg


6se1pt.jpg


2i094qa.jpg


2rzq39z.jpg


i53ji1.jpg


10zo5g9.jpg


2ldcayt.jpg


10rjz47.jpg


9l934y.jpg


9l934y.jpg


2rco1n9.jpg


syo2nd.jpg


111jal4.jpg
 
B

Bobo

Guest
Svaka cast na slikama, ali vidim da je sve po dvoristu razbacano... Istu situaciju amo i mi imali, dok nismo poludili i napravili supu samo za prikljucke. Najvise me se dojmio parking za prikolice i cinjenica da Barigelli JEDVA stne pod supu ;)

Samo malo ja je to izbetonirati i da vidis posla ;) Valjda ce i to s vremenom biti, kao i kod mene...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
734
Prekrasne makine, Landini i podrivač su mi fascinantni.
Sretno!!!
 
Z

zrine892

Guest
super sttojevi...pogotovo ovaj novi landini 165...jel to cista mehanika bez elektronike? vidim da imas yostick predvidjen za prednji utovarivac,reci mi dali imas onaj reveres za naprijed i nazad pokraj volana...jer moras kvacilo stiskati?
 

Najnoviji postovi

Na vrh