• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljoprivredni avioni

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Dali se itko ikada susreo sa poljoprivrednim avionom, pa da može reći nešto o njima? Dali ih još uvijek kod nas ima, kako su se pokazali? Pozdrav
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ja sam kao klinjo dosta letio sa njima, Antonov A2, doneses litru konjaka pilotu, dobijem 5 litara goriva koje sam razredjivao sa jos 5 litara mjesavise i to tocio u Tomos APN 4M, to su bila vremena voznje na bonove.

Neznam dali sada lete,ali u to doba 80te u Baranji su bili dugo i spricali psenicu, dali jso sto neznam,mogao je ponijeti 1 tonu,parkrugova i tocilo se gorivo, dali je to tada bilo skupo i kako se to placalo neznam, ali na Belju ih je bilo svake godine
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
ali avionima je prskat najbolje .. nemam riječi ... traktorom samo ugazi njivu ... a avio samo proleti i špricaj ....to mi je zakon :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
suljos kaže:
to su bila vremena voznje na bonove.

Misliš na ovakve bonove.
E kad je to bilo.....
pic18467d.jpg
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
E to,jasam te godine polagao za auto, stablizacija, redovi za svasta za mali motor dobijes 5 litara na mjesec, auto 40 e,pa gdje to ima....pre toga par nepar,plati osiguranje za cjelu godinu a nedajuti se vozit, eto danas su bonovi u Iranu iako imaju toliko goriva nadajmo se dobrom,inace ovdje u CH vidjam jedan Antonov koji vozi svatove,panoramski letovi i sl.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
U mom kraju je bilo aviona, špricali su njive od "Jasinja", ali ja se toga jako slabo sjećam jer sam bio vrlo mali. Baš me zanima zašto ih više baš nema. Navodno da u Americi svi veliki poljoprivrednici (koji rade i po koju tisuću hektata) imaju svoj avion.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Stvarno.
I ja se čudim zašto ih više nema :scratch
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Mislim da bi se isplatili, ali za jako velike površine kao što su imali kombinati. Mislim da su ti avioni bili žrtve privatizacije, ali opet i sada ima ogromnih posjeda, a aviona koliko ja znam nema. Brže ide nego traktorom, navodno da manje špriciva troše, uglavnom imaju mnoge prednosti... jedino ako neki zakon njihovu upotrebu ograničava
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Evo ja navatao jednog pre mesec dana - kako prska pšenicu,,,blizu mene ima jedna velika parcela, i on se našao baš okretati iznad moje glave...
[youtube:1kpfnwku]9ICHItEpVEU[/youtube:1kpfnwku]
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vec sam stavljao ove slike na forum, ali bilo je to pred godinu i vise..

p3140069800x600.jpg


p3140070800x600.jpg


p3140073800x600.jpg


p3140081800x600.jpg


p3140082800x600.jpg


mislim da je u pitanju bila prihrana repice. imaju kraj parcela pistu i svake godine rade sa avionom.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
MOCO kaže:
http://www.osijek031.com/galerija/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=0
Špricaju sve i svašta, ovo su najnovije sličice.

Naručite tretiranje polja-mora biti dobar komad, a ne jutro dva!
Dali znaš neke datalje, cijenu? Meni nije potrebno, ali će možda nekome koristiti.
 
4

4fun

Guest
Prošle godine su kod mene špricali protiv komaraca sa tim antunovim
 

knedlasb

Novi član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
6
U Mjestima oko Slavonskoga Broda već dva dana viđam nekakav žuti avion sličan "Kanaderu" dali je to neki poljoprivredni ili ovi iz morha testiraju kanadere iznad slavonije.?
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Vidio sam ga i ja neki dan 2 puta, ali iz daleka, pa nisam uspio prepoznati. Valjda ću biti te sreće da ga vidim iz bliza, pa da razjasnimo o čemu se radi. Gledam malo po internetu, čak se i sjetva nekih kultura, obavlja avionom
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
e ljudi ... evo po prvi puta u životu ću i da vidim a i čuo sam da će avion prskati protiv komraca u orašjuu ! joj jedva čekam ..ako ga uhvatim snimim ga vam :D
 
M

MOCO

Guest
ivan33 kaže:
MOCO kaže:
http://www.osijek031.com/galerija/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=0
Špricaju sve i svašta, ovo su najnovije sličice.

Naručite tretiranje polja-mora biti dobar komad, a ne jutro dva!
Dali znaš neke datalje, cijenu? Meni nije potrebno, ali će možda nekome koristiti.

Nemam pojma, mislim da je oko 500 kn /ha, ali to je neprovjerena informacija.
Firma se zove airtraktor, ili slično, pa potražite na netu!
 
V

vedo

Guest
Definitivno puno bolji način prskanja nego sa traktorom(tj. manje štete i posao se uradi za puno manje vremena)
 
Na vrh