• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

poljoprivredni gospodarstvenik

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
ide li ko na te tecaje i jel to nama treba ili to neko lovu opet grabi :icon_scratch:
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Vjerojatno misli o onim kaj bude savjetodavna sluzba imala,tečaj prskanja i još koje kave smjesne stvari.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
U večini slučajeva ti tečajevi su skupljanje dnevnica i da se piše da savjetodavna služba nešta radi...
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
U večini slučajeva ti tečajevi su skupljanje dnevnica i da se piše da savjetodavna služba nešta radi...

Pa to je svugdje tak.Nit prvi nit zadnji koju mudruju nesto.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
I žalosno je to da npr gosp. od 55-60god i iskustva u poljoprivredi 5 desetlječa mora položiti tečaj za rukovanje traktorskim prskalicama.
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
nisu savjetodavne sluzbe vec pucka otvorena sveucilista daju neku prekvalifikaciju za poljoprivrednog gospodarstvenika .
tecaj dode 2500 kuna i tam prodaju maglu kak bez toga nema poticaja i prodaje vlastitih proizvoda ( kao zakon u EU )
nebudi lijen zovem savjetodavnu sluzbu ministarstva poljoprivrede pojima nemaju kaj pricam vele glupost totalna
da bi slucaj bio jos interesantniji uclanjenjem u udrugo sa tog podrucja kao dobivas mogucnost da udruga na kraju salje zupaniji i opcini zahtjev za subvenciju po tisucu kuna od obje tak da te ta skola na kraju dode 850 kuna jel je 350 kuna clanarina udruge
 
Z

zoky 285

Guest
Ja sam polago za ekološkog poljoprivrednika ,cijena je bila 2500 kn,županija SMŽ financira 50 %.nigdje nisam učlanjen (u nikakvu udrugu)
upisuje se u radnu knjigu.
Sad hoče mi trebat ili ne neznam .Malo se podružili nešta naučili .
http://www.csk.hr/
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
...a ja pobjego u poljoprivredu misleći kak više nikad neću niš morat naučit...:icon_scratch:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
A tko je ono vlasnik Pučkog otvorenog učilišta nešto mi to nije jasno. Zašto ljudi nebi uzeli lovu kad im država omogućuje to.
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
vlasnik je privatna osoba kojoj ti placas punu cijenu ali kad njima zupanija i opcina plati svaka po tisucu onda oni tebi to vrate kao do kraja godine

mislim glupost je zasto opcina i zupanija sbvencionira nesto sto nama poljoprivrednicima po zakonu netreba da bi radili posao znaci to je iskljucivo osobno obrazovanje
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
nekad je važio zakon ( nažalost da li su ga promijenili ne znam, ali trebalo bi provjeriti ) da ako se baviš profesionalno nekim poslom ( radiš npr kao električar, zidar, keramičar i sl. bez spreme za taj posao ) duže od npr. 5 ili 10 g i to možeš dokazati automatski si dobi spremu i nije ti potrebna škola. možeš otvoriti firmu i raditi kao da imaš tu spremu.

svi naši OPGi su stariji od 7-8g i mislim da nam nisu potrebna nikakva dodatna osposobljavanja, možda tek nekakav papir tipa majstorski ispit sa kojim dobivaš spremu poljop. tehničara. ali to treba provjeriti ko može ili ima uvida u zakone

... jer ovo više nema smisla da pojedinačno ideš po dozvolu za prskanje, pa za rukovanje strojevima, pa zaštita na radu, pa rad sa otrovima , pa če biti ako pređeš u ekološku novo osposobljavanje isl......
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
da kuzim ali ovi meljeju drugacije i kaj je najbolje ljudi ideju samo nas je dvoje odustalo
ovi u ministarstvu kazu da nemaju pojima i da nikakav zakon u eu ne trazi to
 

Najnoviji postovi

Na vrh