• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljoprivredni sajam u novom sadu

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta
K

krx pozega

Guest
Uistinu dobar sajam...vidim da ima svega što vrijedi od strojeva...a i onog drugog ;)
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
evo nešto za bobu :D :D
awvm14.jpg
 
B

Bobo

Guest
Cugi, Legendo!!!

ZMAJ mi se presvidja, da ti rijecima ne mogu opisati... Vidim da su im stavili normalan mjenjac, NAPOKON ;)

A ona papucica na podu sto lici na nozni gas, vjerovatno nije nozni gas, vec nesto drugo sto ja ne mogu prokuziti. 133 su imali takodjer onu sipku po sred prednje sajbe koja dodje tocno preko hedera, pa se preko nje moralo nadvirivati da se vidi sto se dolje desava, a ovaj ima preglednu kabinu da je to milina...

Ali mi nikako u glavu ne ide koji ce mu k...c ovaj dio za uvrecavanje?!? Tko to jos ziv koristi?? No to mu se da oprostiti, posto je predobar 8)

Ovaj mali 539, nije los... Sta je to, neki na baterije ili?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
hehe i ja sam slikao ovaj mali samo cekao sam da vidim jel neko ima kvalitetniju sliku
to je napravljeno od lima komplet stvarno je neko ulozio mnooooooooooogo truda da to uradi
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
ta papucica je verovatno mesto za nogu kad neznas sta ces snjom??? A dzakarosi se u brdskim predelima u srbiji zbog jako sitnih parcela jos po negde koriste(pretpostavljam)
 
Č

Čugi

Guest
Bobo i ja bih ga najradije uzeo, našao sam jednog novog kod čoveka koji ga je dobio za neku kompenzaciju i ceni ga 20000eura, što je opet povoljnije od ovoga na sajmu ali je i dalje mnooogo! Što se tiče džakova upravo je ovo u pitanju što kloki kaže, mada mu je bunker po mojoj slobodnoj proceni oko 2m3, što je malo ali bi zadovoljilo moje potrebe. Papučica je za odmaranje noge, uverio sam se u to kad sam sedeo u njemu.
 
B

Bobo

Guest
Cugi, pazi malo sto radis!

20 000€ nikako nije mal novac, a za 3 000 moras naci polovan 133 da radi za tvoje potrebe dok je i tebe i kombajna... i jos ti 17 000 ostane u dzepu, da u njega nakim cudom uspijes uloziti 7 000, opet ti 10 000 ostane u dzepu CISTIH novaca, a to nije za zanemariti... Za ovo sto sam naveo 133 kao primjer, bez problema mozes naci i 142, pa makar ga i na ulici parkirao, opet se radi o previse novca da bi se uopce razmisljalo o 135-ici...

Kod vas nema brda i suma da je kombajn mogao negdje biti izgreban i izganjan kojekuda. Sam znas da kombajn tipa 133 u godini radi MAKSIMALNO 2 tjeda sveukupno (ne racunajuci kukuruze koji ga ionako polome cijelog) te da takav kombajn nije mogao napraviti puno radnih sati tokom svog vijeka. U mom kraju se 133RM kombajni u super stanju prodaju po 3- 3500€i da na njemu narednih 5 godina niti sarafa ne moras dotegnuti, a ima ih i prelosih koji nisu vrijedni spomena...

Sam znas kako se kvaliteta IMT-a i ZMAJA tokom zadnjih par godina srozala, i time vise je kupovati neki "nedokazan" proizvod, kao sto sam ja napravio...

Kazem ti da jos jednom dobro razmislis, ali 20 000€ je PREVISE i tocka...

P.S. Danas bio kod kolege koji je bio u NS na sajmu, i njih trojica tako obilaze oko njega, sjedaju, i dolazi neka zenska i pita: "Momci, koji od vas ce da ga tera kuci?" Jedan ima DF 1302 i ZMAJ 142, drugi ima DF 35.40, a treci ima sredjenog 142RM da takav ni u tvornici nije bio... Ovi se opalili smijati kad su cijenu vidjeli i lagano odsetali...

Steta sto je toliko preskup, da je jeftiniji, bilo bi nesto od njega, a ovako na zalost nista :(
 
Č

Čugi

Guest
Ne brini se Bobo ja ne planiram za kombajn dati više od 5000eura sa sve ulaganjem u njega ako ima potrebe. ;) Taj za 20000 sam samo naveo kao primer jer je to jedini 135 koji sam uspeo pronaći da se prodaje, izgleda da ga oni koji ga ozbiljno koriste za sebe nemaju nameru prodavati ih. Naći ću ja sebi neki dobar 133 pa makar i da nije RM, jer mi više i ne treba kao i tebi, a 141-2 su mi preveliki za smeštaj pod šupu, a i nemam potrebe za kombajnima tog kapaciteta. Odosmo u off.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh