• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

poljostroj balirka

M

Milan

Guest
Ako netko laprda gluposti,onda si to ti topran!Molim te,po ovome što si napisao ja bih rekao da si balirku vidio samo na videu.Pa u dobroj masi se može napravit i po 400 bala na jutru zemlje,a po tome izađe 800 bala na hektar,cca.Znači sa 3 hektara se može napraviti debelo preko 2000 (dvije tisuće) bala.I to po meni,za jednu smjenu ako je balirka ispravna i nema kvarova.I ova teza da je vijek balirke 20-50 t bala.. :D :supz: Moš' mislit.Naša welgerica ap 45 radi godišnje od kad je kod nas minimalno 12000 (12 tisuća) bala.Po tebi bi ja svake druge godine morao kupiti drugu balirku i to novu...E moj serviser,ako ti misliš da ćeš pomoć ovakvim glupostima.... :rolfer:
ABRKILI potpuno si u pravu sa dobrom balirkom kao što je claas dominant i u tabli pod uslovom da nema kvarova ja sam balirao oko 4500 bala na dan
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
ABRKILI potpuno si u pravu sa dobrom balirkom kao što je claas dominant i u tabli pod uslovom da nema kvarova ja sam balirao oko 4500 bala na dan

Evo članak, možda oboriš i to;
A Case IH STX500 Steiger® Quadtrac tractor shattered the World Plowing Record recently, turning 792 acres (321 hectares) of prime French farmland in just 24 hours.

Da se vratim na tvojih 4.500 bala...
-za prosiječnu balu treba cca 10 udaraca bata
-da ne kompliciram uzet ću 60 udaraca bata u minuti (1 u sekundi)

Matematika kaže da, u tvom slučaju, treba 45.000 udaraca bata (odnosno sekundi). 45.000/3.600= 12,5 sati

Jel' da spominjem stajanje nekoliko puta za dopunu špage, gablec, fiziološke potrebe, gorivo, okretanje na uvratini, ako nije u komadu-prijevoz...

Aaa?
 
M

Milan

Guest
Nema tu ništa Aaa?
IMT 577 obrtaji motora 1700 - 1800 kardana 540 udaraca klipa oko 80 za CLAAS dominant pšenica nisko košena uvijek pun tunel table po 5 jutara maksimalno 10 udaraca klipa za balu jer kad zaveže balu slijedeći udarac klipa ima toliko mase da skine čvor sa petljača što se obično kad nema mase dovoljno ili se vozi sporije dešava tek kod drugog ili trećeg udarca klipa da petljač ispusti mašnicu,špaga tip 320, a to što kažeš da ne kompliciraš pa uzimaš 60 udaraca u minuti
za claas je oko 80
welger oko 90
z 224 poljakinja licenca fahr oko 90

pa je računica slijedeća

4500 x 10 = 45000 udaraca klipa
45000 : 80 = 562.5 minuta
562.5 : 60 = 9.375 h

Mislim da tu nema nikakve nelogičnosti pogotovo što je ljetni dan dugačak čak i do podne, a kamoli do 9 naveče
Tu godinu izbalirala oko 42000 bala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Do sljedeće sezone bih kupio balirku za kockaste bale ako naiđe nešto povoljno. Balirao bih samo za sebe oko 300 kom bala.
Odžačke balirke Poljostroj imaju prihvatljivu cijenu pa me zanimaju njene karakteristike, kvarovi, dijelovi i sl. pa molim ako netko ima iskustva sa ovim strojem da napiše neku riječ.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Procitah ove sve postove i jednostavno sam morao da prokomentarisem. Ne valjajte ljudi gluposti sa 4500 bala i sa cime vec.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
I ja sam sad procitao i grohotom se nasmijah jer vecu glupost u zivotu nisam cul,jedino ako je bala 20 cm duga,ali i dalje nemoguce
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
238
Do sljedeće sezone bih kupio balirku za kockaste bale ako naiđe nešto povoljno. Balirao bih samo za sebe oko 300 kom bala.
Odžačke balirke Poljostroj imaju prihvatljivu cijenu pa me zanimaju njene karakteristike, kvarovi, dijelovi i sl. pa molim ako netko ima iskustva sa ovim strojem da napiše neku riječ.
Pozdrav,ja sam vlasnik Poljostroj prese 10 godina(kupio novu),nisam radio sa drugim presama pa je nemogu uporediti po kvalitetu ali mogu reci da uz domacinski odnos i pravilno rukovanje i ona dobro posluzi.Imao sam par kvarova i to vecinom moja greska i nepaznja.Brza je u radu znatno produktivnija od recimo welger 45, claas markant 40(zato sto je veca).Za dijelove nije problem bar ne kod mene u BiH.
Za 300 kom. bala sumnjam da ti se uopste isplati kupovati presu.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,276
Balirka, poljostroj odžaci, na sajmu u Novom Sadu, cijena 8000 eura.

P2020170.jpg
[/url][/IMG]
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Procitah ove sve postove i jednostavno sam morao da prokomentarisem. Ne valjajte ljudi gluposti sa 4500 bala i sa cime vec.
Baliral sam sa kockom 20-tak godina više vrsti balirki i traktora najviše sam uspel izbalirati 2 700 bala za jedan dan više od 10 godina nemam kocku ali mislim da je 4 000 bala teško ostvariti .
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,276
Željkac, upravu si, ni teoretski to nema šanse,
NEWHOLAND. nemam sliku iza, ovo sam čisto ubacio da probam ove velike slike,
a bio si tamo, nisi vidio, mada je teško sve to sočiti.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Lici mi na zmajevku, nisam vidio ni balirku, tako da izgleda nisam dosta toga, mada sam mislio da sam sve.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Baliral sam sa kockom 20-tak godina više vrsti balirki i traktora najviše sam uspel izbalirati 2 700 bala za jedan dan više od 10 godina nemam kocku ali mislim da je 4 000 bala teško ostvariti .

Na papiru moze sve. Ja sa svojom welgericom sa ukjucenom stopericom za 30 min uradim 200 bala od 15-20 kg. I cistom racunicom za 10 sati dodjem do cifre od 4000 bala, a u stvarnosti je puno manje. Na kraju dodje do negdje oko 2500-2800 bala.
E sad ako radis bale od 6 kg kao moj komsija onda moze i 6000.
Ima tu mali milon faktora.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Najveci faktor je velicina parcele i jel se puno selis s parcele na parcelu u jednom danu..
Ja sam najvise nabaliral 1300 bala sijena ali na 6 parcela od 1 poslijepodne, pa do 10 navecer..
E da, i tad sam bil 14 god star..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sto sam uspio nabalirat za jedan dan je negdje oko 2500 ne racunam one sto su pucale procjek 12-15kg( znam jer sam imao 3 seta spage u presi i za zadnju mi je trebao jos jedan da zavrsim a iz jednog izadje 700- 800 zavisno od proizvodjaca) i to vjerovali ili ne u 17 njiva. Sreca u svemu je hidraulicni pickup i sklapanje prese. A za 10 minuta na otvorenom 110 bala a inace u manjim njivama je prosjek 200 bala na sat :=-:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Isuse, Isuse...kakve vi to brojke izbacujete, za 10 min 100 bala, pa to je ko na utrkama :D:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa na duzini 1100m pored mene je iso ovaj kao da nagrce malo al je trco al to je tad bilo i vise nikad :D inace sat ide 200 komada al ne sa poljosstrojem nego sa nh a ovda sam se ubacio u temu :(rofl):
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ako mislis na tezinu 12-15 kg ne radim teze zbog utovara i baca na tavane :icon_wink:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ako te bas interesuje i dimenzija 36x46x60-75. (60-75) ovisno na sta se tovare bale i tezina je od 15-20 kg u prosjeku, mada nekad zalutaju i dosta teze.
 

Najnoviji postovi

Na vrh