• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć kikiću

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Dečki, najbolje je da se uplaćuje direktno njemu (bez posrednika) i to na tekući račun.
Žiro račun je podložan porezu na dohodak.
A direktno zato da nebi bilo iskušenja i sumnje u nečije poštenje.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Pošteno. Sad jos samo treba njegov broj tekuceg računa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Čekamo da se javi.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Vjerujem da trenutno ima puno bitnijeg posla i manjak volje i vremena za pisanje po forumu pa bi moglo proć i više vremenaprije nego se javi.

Ako ima netko broj neka ga kontaktira i kaže mu da se javi i da broj računa pa će svatko prema svojim mogućnostima pomoći.

To je inače velika katastrofa u današnje vrijeme i jako se teško oporaviti (iz iskustva) te je bilokakva pomoć bitna.

Ja se samo nadam da će tata bit ok i da će prsti bit na broju.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Matija i ZJ nevjerujem da je to dobar nacin al podrzacu vas kako god.

Obrazlozenje je prosto....da se nedaj boze meni desilo ja bih rekao netreba momci neka snacicu se,imam i na tome bi proslo a vjerujem da bi vecina uradila kao ja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Jasno, i ta je opcija razmatrana.
No, ovdje se ipak ne poznamo osobno i uvijek bi ostal crv sumnje prema onom tko je skupljal novce.

Ako netko od članova ima broj, nek ga nazove (ili mi nek javi na PP), pa da dogovorimo način, dok još ima volje.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Evo budem mu ja sad probal javiti..
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Podržavam akciju.
Molim boga da ti otac i vi budete dobro. Da sam bliže došao bi pomoći radom. Ali ne boj se. Kod mene je u ratu bilo puno teže. Sve izgorjelo, žrtve pa se moralo krenuti. Samo glava čitava a sve se drugo zaradi.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Pozdrav kolege forumaši.
Kao što se i nagađa posla je preko glave i jednostavno nemogu sve stić i polovit tako da eto ispričavam se. Da mi kolelga Matija nije javio da se javim tko zna kad bih došo.

Nebi htio ispat bezobrazan ili neznam ni ja šta. Svaka pomoć mi je dobrodošla, ponajprije fizička pošto sam sam radio i čistio zajedno sa jednim kumićem i susjedom, al eto večinu smo uspijeli maknuti i čekaju se daljnji radovi pošto neznamo od kud sad krenut dalje i čeg se primiti. Pa kako mislite da možete i hoćete pomoćvi odlučite sami.
Eto hvala unaprijed.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Vjerujem da ti je na PP se javio neko od moderatora radi dogovaranja detalja , ne zaboravi provjeriti PPove.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Šteta velika uvjek mi je žao ovako nešto nama se slično dogodilo niko pomogao nije.
Takoda znam kako vam je da sam bliže ja bi pomogao nekako.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Shvacamo mi svi tvoju situaciju zato bi ti i zeljeli pomoci.
Zato nemoj da ti bude neugodno i stavi sad odmah broj tekuceg racuna.
Ja mogu jedan dan odvojiti i doci ti pomoci, jos ak je Matija Case za, pa da dojdemo zajedno bilo bi super.
Koji dan bi trebal pomoc ? Treba traktor , prikolica ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Evo, Kikic se javio. Sutra ću provjeriti legalnost donacija na račun, pa da idemo s objavom.
Neznam jel vi "veliki" možete donirati sa žiro računa i Ako da, smijete li na osobni (tekući) račun.

Ako je tko blizu njega, i ima vremena i volje, i fizička pomoć je dobro došla.
 
Posljednje uređivanje:

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Sad nekog posla nema pa ako neko iz BIH moze odvojiti 2 dana i da moze sa autom ic do Kikic MF neka mi se javi.Ja bi mogao odvojiti 2 dana a znam raditi upravo ono sto Kikic treba .

Prvoklasno malterisem ,gletovanje zidova,moleraj i sitnije sanacije sam dugo radio
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Pripomoć i pravila oko iste

Provjerih u poreznoj upravi kak stoji priča s donacijama.

Dakle ovako:
- za donacije bi trebal biti otvoren posebni žiro račun, inače bi svi dobrovoljni prilozi išli u prihod osnovne djelatnosti (dakle u prihod OPG-a). To i možda nebi bil preveliki problem?
- ako firma, OPG.. želi uplatiti, mora to prijaviti u JOPO obrascu
- ako se donacija uplaćuje na osobni (tekući račun), prilog se smatra prihodom od druge djelatnosti i korisnik to treba prijaviti u roku od 8 dana i platiti porez.

Porez na donaciju je 25% (bez obzira bilo to na žiro ili osobni račun). Eto, država se brine za sebe, da se i njoj pomogne, a ne samo čovjeku u nevolji.

Ispada da bi najbolje bilo skupiti gotovinu i predati ju čovjeku. Uplatama na račun samo bude imal brigu s porezom.

Možda je najjednostavnije novac poslati poštanskom uputnicom, jer ovo s računima je...sramota.

Imam kikicev broj žiro računa. Tko, bez obzira na gore napisano, želi uplatiti na njega, nek mi pošalje PP (da javno ne objavljujemo broj računa).
Iako
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Komotno se na tekuci može uplačivat bez ikakve brige,ja imam par uplata tjedno godinama i nikad nikakvog problema,ne treba samo pisat svrhu uplate i to je to.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

ZJ, samo ti objavi broj računa javno inače neće biti nikaj od inicajative koju smo pokrenuli a bome ni od bilo kakve pomoći Kikicu.
Ti novci ako mu budu i išli u prihod neće nikaj izgubiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Imam samo negov žiro. Poslat ću ti ga.
Iskreno, nebi javno objavljivao ime i IBAN, da mu se ime i adresa ne potežu javno. Neznamo tko sve ovo čita, pa da nebi bilo zlih namjera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh