• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć kikiću

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Uplate na drugi način, izvan Hrvatske itd...nekoliko pitanja i odgovora

IBAN je International Bank Account Number, dakle međunarodni broj računa. Na njega se može uplatiti od bilo kud.


Može li se iz BiH uplatiti?

Može, ali se ne isplati (skuplja tepsija od pite).
Treba pitati kolika je naknada. Mislim da je u HR (prema van) 100...500kn, zavisno o iznosu. Ako banka ima SWIFT, onda je prijenos novca nekaj malo jeftiniji.

Ako netko izvan HR želi uplatiti, najzgodnije je da to uplati iz HR (najjeftinije).

Može li se uplatiti preko opće uplatnice u banci??
Svakako, samo je veća naknada nego preko internet bankarstva.

Može se uplatiti i poštanskom uputnicom, da čovjek dobije gotovinu na ruke (provjeriti prije kolika je naknada).
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Evo i c/p sa pošte pa da i ta informacija bude tu.
"Naknada za slanje novca poštanskom uputnicom iznosi 3,75 posto od iznosa koji želite poslati s tim da je najmanji iznos naknade 9, a najveći 80 kuna.
Poštanska uputnica može biti isplaćena i slijedeći radni dan od dana uplate (maksimalno 3.000 kn), uz naplatu dopunske usluge u iznosu od 5,10 kn ."
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Mislim da je općom uplatnicom u banci 5% naknada, prije par godina sam uplaćivao pa ako se dobro sjećam.

Pošalji i meni broj računa.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,112
Vidio sam danas,strahota,samo da se stari brzo oporavi
Šalji broj tekućeg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Ovo je prava katastrofa ! Dobro bi bilo da oni koji su blizu i imaju mogućnosti pomoći novčano da to naprave na način "na ruke" (bez provizija bankama i dr.)
Ja bi molio točnu adresu (na PP) za slanje preko poštanske uplatnice.
 

kuki

Novi član
Tu od
7 Velj 2014
Poruka
0
Pozdrav...šta reći osim strašno.Prošle godine slićno se dogodilo mom susjedu.
Molim broj računa
 

Najnoviji postovi

Na vrh