• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć..nemogu prikopčati,,,

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Ovako nabavih strojčeku ali nemogu kugle uglaviti na nosace,,,presiroke su mi,,tj nemogu poluge suziti neam pojma kak ,,ajte da cujem rjesenje,,,ono tudum sam,,,evo slike ...joojj evo slike
ona sipka je tek tolko da dovicem kuci,,,
IMG_4352.jpg

IMG_4351.jpg

IMG_4350.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
daj slikaj to malo bolje
jedan tlocrt ali da se vidi ona jabuka na polugi

mirise mi na brusilicu :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
a sta mislis da dodas jos po jednu plocu sa duguljastom rupom sa vanjskih strana na prikljusku ja nebih dirao poluge
znaci da ti bude situacija kao sto je sada prikopcako samo da dodje jos po jedna ploca sa se ona sipka ne mota
sipka ce biti deblja jel?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
gle šipka je 20 a promjer kugli 22mislim,neznam,,,idem sada tokaru pa bumo vidjeli,,
 
B

Bobo

Guest
Ne znam jesi li primjetio d osada da se spaneri mogu odvrtati i zavrtati u cilju skupljanja i sirenja poluga na traktoru...

Vidi se na jednoj slici da ima i vise nego dovoljno mijesta da se poluge suze skroz do poteznice, i takodjer se vidi da su spaneri skoro do kraja zavrnuti...

Probaj ih otegnuti i kopcas prikljucak 100%, jer je "trotocje" standardizirano, te tu nema toliko velikog odstupanja...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
nemože ići. sve smo bili pootkopčalai i ali oko 2-3cm,,ima graničnike,onaj prikljčak je bio radit po naruđbi za ferrari cobram i ima nesta drugačije poluge,
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
marko hurlimann xa86 kaže:
a si probao premjestit poluge... :?:

O tome sam i ja razmišljal, al najbolje da traktor ne dira, jer mu neče onda štimat za druge priključke, najbolje da nešt napravi na tom priključku.
 
S

seljaček

Guest
Baš to što si napravio samo malo dotjeraj na priključku koj si kupio daj kod tokara obradit kocke koje bi došle u one rupe na stroju zatim u sredini neka izvrta rupe 22mm i kroz njih osovinu koja odgovara širini poluga na traktoru na krajevima izbušit rupe u osovini za osigurače (šplente) i to je cijela mudrija.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
evo dao sam raditi nešto slično ovako tj isto samo dimenzija koje meni pašu,, evo ovako mi je to predložio član JD4755
Slika136-1.jpg
 
B

Bobo

Guest
I cinilo mi se da ce ici nesto slicno, posto su na prikljucku cetvrtaste rupe...
 
A

Alen

Guest
E swiz...... uvjek kupuješ neko talijansko smeće od traktora..... joj joj joj...... 8)
 
Na vrh