• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć u štelanju balirke Welger AP 51

  • Temu pokrenuo DeutzSteyr
  • Datum prvog posta
D

DeutzSteyr

Guest
Pozdrav! Trebala bi mi pomoć, ako ima itko iskustava s balirkom Welger AP 51, oko štelanja petljača i držača. Meni ponekad lijevi petljač ne sveže balu, predugo "čeka" s vezanjem i kad već desni sveže, on još "čeka" i tada ne sveže čvor sa dvije špage nego ga sveže na jednoj. Ako ste voljni posavjetovati me o problemu, javite se na temu. :D
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Sta ti to znaci "predugo ceka" , moze biti dosta faktora , potrosen jezicak petljaca , pritegnut drzac spage pa ti kasno pusti staru spagu , potrosena "kuglica " na igli , nekvalitetna spaga , prebrz rad kardana ...itd. najbolje bi bilo da stavis koju sliku petljaca i vrha igle, naravno i slikaj nesvezanu balu u kanalu balirke da se vidi na kojo je strani ostala kukljica od spage ., a pogledaj dali ima lufta izmedju diska petljaca i poklopca tijela petljaca.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
najlakše češ otkrit točan kvar ako budeš balirku ručno okretao i pratio na aparatu za vezanje kaj se točno događa
meni je jednom pukla kajla na tanjurastom zupčaniku(onaj koji okr. hvatač petlljč)
može biti poderani zupčanici pa preskače.........
 
D

DeutzSteyr

Guest
Ok hvala. Popodne ću stavit par slika pa da vidite točno.
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Mislio sam da slikas vrh igle kada je igla u max gornjem polozaju tj kad veze , de pokusaj pritegnuti pola kruga 17 iza petljaca na kojoj ima opruga i slikaj lijevi petljac sa gornje strane da se vidi kompletna osovina od vanjske ruke do diska petljaca i da se obavezno vide one mesingane podloske na osovini petljaca jer luft u njima cesto stvara slican problem kao kod tebe.
 
Na vrh