• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pomoč u vezi traktora mtz82ks

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
koje najuze gume mogu bit na rusu

naprijed 7.5X20
nazad sa postojećim felnama 13.6X38 (nisam čuo za užu gumu na 38 )

sa promjenom felni nemogu ti pomoći jer neznam
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
imam 7.50 gume u rezervi ali je napisano u jednoj poruci da je tezak prednji kraj rusa pa puno tone a zadnje gume su rjesene
koje felge mogu u zamjenu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ne bih znao oko toga koje felne mogu u zamjenu

ni ja nisam pristalica uskih guma , kod mene su bile kada sam ga kupio 7,5X20 , dosta lako propadaju i mala im je vučna sila
sada sam stavio 11X20 i razlika je nevjerovatna :prayer: nikad više uske :madmana:

a neznam zašto bi ti stavljao uske gume , jedino medjuredna obrada :confused:
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
zasto na rusu kada skrenem u bilo koju stranu do kraja zapne volan te se neda vratit u suprotnu stranu npr. ako idem u rikverc i skrecem lijevo i trebam skrenit desno ne mogu nego moram krenit naprijed da malo krene i ponovno saltat u rikverc i motat na desno jel negdje nest zapinje(mislim da dijelove koji se ne vide sve je pregledano izvana sto se tice vidljivih dijelova volana i nist ne zapinje) ili nedovoljno ulja
pitam vas forumase
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
to je kod rusa tako reć normalno ja ga imam već duže vremena i na to sam se naviko

to ti se dešava većinom kakd je uključena prednja vuča tu nema pomoći
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
zasto na rusu kada skrenem u bilo koju stranu do kraja zapne volan te se neda vratit u suprotnu stranu npr. ako idem u rikverc i skrecem lijevo i trebam skrenit desno ne mogu nego moram krenit naprijed da malo krene i ponovno saltat u rikverc i motat na desno jel negdje nest zapinje(mislim da dijelove koji se ne vide sve je pregledano izvana sto se tice vidljivih dijelova volana i nist ne zapinje) ili nedovoljno ulja
pitam vas forumase

dodje to ''preklapanja'' spone
znači imaš lufta u krajnicama ili u ''čizmi'' i kada smotaš zamišljena osa tri tačke
1 srednje krajnice
2 krajnje krajnice
3 centra ''čizme''

se jednostavo ''preteknu i guranje volana na kontra stranu jenostavno ne reaguje jer onda bi htjeo da smota sam na pogrešnu stranu
jebiga u nedostatku izraza je stvarno teško objasniti , praktično da ti pokažem skont'o bi za tren

ugradi orbitrol kao ja i riješi se te bijede od volana (uradi bolje od mene jer mi klip stoji kilavo) :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
svaki orbitrol izgleda više-manje isto

ja nemam pojma od čega sam stavio ali radi super

evo koja slika orbitrola
slika-57512-2010-04-1271880130-velika.jpg


slika-57512-2010-04-1271802068-velika.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad smo več kod toga, zna li neko čemu služi ona zelena kocka na onom desnom?
Mogu samo nagađati :
-sigurnosni ventil
-redosljedni ventil
-sigurnosni ventil na izlazu(šok ventil)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Mogu samo nagađati :
-sigurnosni ventil
-redosljedni ventil
-sigurnosni ventil na izlazu(šok ventil)

iskreno , neznam

u njej nema ništa , samo jedan ventil (vjerovatno sigurnjak) izmedju ulaza i izlaza (P i T)
oni izlazi prema klipu (A i B) samo prlaze kroz kocku

tako da od ovo troje što si ti nabrojao pretpostavljam da je ili sigurnjak (klasični) ili šok ventil
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
iskreno , neznam

u njej nema ništa , samo jedan ventil (vjerovatno sigurnjak) izmedju ulaza i izlaza (P i T)
oni izlazi prema klipu (A i B) samo prlaze kroz kocku

tako da od ovo troje što si ti nabrojao pretpostavljam da je ili sigurnjak (klasični) ili šok ventil
Ako je šok moraju biti 2, na A i B tj. na izlazu .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako je šok moraju biti 2, na A i B tj. na izlazu .


tačno , onda je samo izgleda klasični sigurnjak , pogledat ću ga detaljnije
kada sam rekao šok , mislio sam na šokove u izlaznom vodu ako je bilo još nešto posle orbitrola
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Mogu samo nagađati :
-sigurnosni ventil
-redosljedni ventil
-sigurnosni ventil na izlazu(šok ventil)
Imam par komada pa čisto pitam iz znatiželje jer mi nikad nije bilo jasno čemu služi :scratch
Ovi stareši meštri su rekli da služi tome da sprečava trzaje, ali mi to nikak nije bilo jasno jer je unutra samo jedna kulica i poprilično tanka opruga i to čini mi se na povratu. Uglavnom znam da su radile i bez toga, a pošto su kod nas dolazile od kojekakvih proizvođača, mi smo ugrađivali tu kocku jer nisu pasali priključci.
Pa ono, da pitam možda.....
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
svi vi koji imate ruse 82
koliko brazdi plugove imate za njeg da ore bez problema i koliko coli
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
ako na rusa stavim uze gume na siroke felge one se rasire i postanu tanje pa jel onda isti broj okretaja prednjih i zadnjih tockova
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ako na rusa stavim uze gume na siroke felge one se rasire i postanu tanje pa jel onda isti broj okretaja prednjih i zadnjih tockova

zavisi dali je isti prečnik gume , tj. obim
širina ne igra ulogu u tome , mada preporučujem što šire gume , rus je težak i sa uskim gumama lako ide do kine :finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh