• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pomoć za zetor 4911

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Skineš ovaj čepič i tu ugradiš štop šalter na opisani način.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
koliko kosta taj salter i hoce li prstati ulje od kocnica kada ga odvrnem odnosno hoce li se trebati ponovo ozracivati kocnice
25 kuna (imaš tam na linku).
Ulje malo pokapa a ozračivati obično netreba.
 
L

Leodee

Guest
ja sam mijenjao već dva ta prekidača na 4911 jer kratko traju pokvare se sad imam već par godina potezni od 539 i odličan je :blackeye

Izvini ali da li bi mogao da slikas i da mi pokazes kako to izgleda, koliko kosta i kako napraviti bio bih ti jako zahvalan :)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Neznam kavi su ovi novi prekidači ali u mena na oba Zetora što sam imao bili su orginalni prekidači stari po 35 g. i radili su i rade perfektno.
 
L

Leodee

Guest
Neznam kavi su ovi novi prekidači ali u mena na oba Zetora što sam imao bili su orginalni prekidači stari po 35 g. i radili su i rade perfektno.

Ja sam kod auto elektricara 3 ili vise puta mjenjao ali naravno ja nisam znao u cemu je problem posle mi je reka da jednostavno vise ne mogu da iskljuce vec samo kad npr stisnem kocnicu i kad ju pustim i dalje mi svjetle kocnice takve sam ja probleme imao pa sam sada odlucio da uzmem stvari u svoje ruke :supz:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Izvini ali da li bi mogao da slikas i da mi pokazes kako to izgleda, koliko kosta i kako napraviti bio bih ti jako zahvalan :)
E taj košta 40-tak kn, a napraviti možeš nekaj slično ovome ali upotrebi ipak malo više mašte nego ovaj koji je tu kemijal.



A evo ti još jedan prijedlog. Možda bi bilo najjeftinije da sa svojeg ili susedovog automobila skineš štop šalter i ugradiš njega, a to ti bu i najbolja solucija jer on reagira na dodir :mrgreen:
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Ja sam kod auto elektricara 3 ili vise puta mjenjao ali naravno ja nisam znao u cemu je problem posle mi je reka da jednostavno vise ne mogu da iskljuce vec samo kad npr stisnem kocnicu i kad ju pustim i dalje mi svjetle kocnice takve sam ja probleme imao pa sam sada odlucio da uzmem stvari u svoje ruke :supz:

daa pametno, ja sam svoj stavio tamo ispred cilindara i vezao oprugu na polugu od pedale kočnice ondje gdje se kači ona opruga što povlaći cilindar zraka za kočenje prikolice al ona mi je skinjena ne koristim zrak za prikolicu... budem poslikao kad stignem...
 
B

bilogorac

Guest
Meni se vise sviđa prekidać rućne kočnice od univerzala malo prepravki i odlićno služi za štop
 
L

Leodee

Guest
E taj košta 40-tak kn, a napraviti možeš nekaj slično ovome ali upotrebi ipak malo više mašte nego ovaj koji je tu kemijal.


image hosting gif


A evo ti još jedan prijedlog. Možda bi bilo najjeftinije da sa svojeg ili susedovog automobila skineš štop šalter i ugradiš njega, a to ti bu i najbolja solucija jer on reagira na dodir :mrgreen:

Hahahah ta ti je pametna a mozda pak to i uradim samo ga moram necim zastititi i uzeti dva jedan za lijevu a jedan za desnu kocnicu :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Hahahah ta ti je pametna a mozda pak to i uradim samo ga moram necim zastititi i uzeti dva jedan za lijevu a jedan za desnu kocnicu :)
Nebi se štel mešati ali na polju pedale kočnice mogu biti razdvojene (tu te nebu niko kontroliral), ali na cesti je to ipak druga priča
 
L

Leodee

Guest
Nebi se štel mešati ali na polju pedale kočnice mogu biti razdvojene (tu te nebu niko kontroliral), ali na cesti je to ipak druga priča

Pa da, toga se nebi nikad sjetio a samo jos nesto pa da te vise ne gnjavim da li znas kako da ga zastitim jer nemam kabinu a nekad ce i pasti kisa na njega blato idr ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pa da, toga se nebi nikad sjetio a samo jos nesto pa da te vise ne gnjavim da li znas kako da ga zastitim jer nemam kabinu a nekad ce i pasti kisa na njega blato idr ...
Neznam čemu komplikacije. Ugradiš onak kak orginal mora biti (za 25 kn), metneš na stopice termo božir i nemaš brige.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Imam nekoliko amaterskih pitanja,sve mi je neugodno da pitam,xD

naime,nikad do sad nisam mjenjao ulje na našem zetoru 4911 (da neki nebi mislili da ulje nije mjenjano 30 godina,prije je to radio deda koji je umro,a mi nikad nismo obratili pažnju kako se to radi).

muče me filteri,vidio sam da on ima 2 sa lijeve strane i 2 sa desne,koji su od ulja a koji od nafte? htjeo bih promjeniti sve,jer lani uopće nije ništa mjenjano.
i kako znat koje filtere kupiti? jer on nema one klasične koji se našarafe nego ima nekao svoje kuciste za njih koliko sam ja to skužio...
i koliko ulja ide u njega?

za sad toliko...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pa z leve strane su filteri za gorivo,dok gledaš od vozačeve strane,a z desne strane su za ulje,al nesmeš njih spomešati,bar je meni tak rečeno,al na oko zgledaju isto,ja dok menjam ulje,onda zemem uljnog filtera dole,prvo jednog pa drugog,rastepem ga,operem v benzinu,nazad gore ga stavim i tak drugoga
niš teškoga :)
ulja u njega ide mislim 9 litri,nisam siguran,pa dok kupuješ filtere,kupiš samo za gorivo,za ulje napraviš kak sam napisal :)
v dućanu rečeš da ti trebaju filteri za gorivo za zetor 4911 i čovek zna koji su,i njih isto nesmeš zmešati,jen je fini a jen je grubi :finga:
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
da se malo nadovezem nebi bilo lose kad to mjenjas da promjenis i gumice koje dodu na kucistima filtera !
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ah soo...
ma vidio sam da ima dosta "kerefeka" i šarafa na tome,prvo treba proštudirati kako to uopče skinuti,heh.
 
Na vrh