• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pomoć za zetor 4911

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
i naravno i bakrene podloške treba promijeniti, a filteri ako su oni koji se peru onda su isti tako da to sa zamjenom mjesta nema veze,ja imam jedan sivi a jedan crni pa tako ih ne mogu zamijeniti a ipak možeš pripazit kad ih mjenjaš. ulja ide 9 litara
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Filteri goriva, nalaze se sa lijeve strane
Odšarafiš na njima odozgo matice (ključ 22) i izvadiš ih van. Na njima imaju brojevi označeni strelicama 1 grubi i 2 fini. Nemam slike ali grubi ti je papirnati žuti, a fini izvana ima bijeli filc, uostalom pitaj trgovca koji je koji i ubaci ih u lonce pod brojevima. Obavezno kupi gumicu koja ide pod lonac i pod svaki filter idu dvije gumice na cijev, te bakrene podloške ispod matica. Provjeri dali ima te cijevi, mora ih biti. Ide prvo gumica na cijev pa filter i opet gumica na cijev. Nemoj pretjerivati sa stezanjem lonaca.
Očisti i filterčić na AC pumpi.


hosting images

Filteri ulja, nalaze se sa desne strane
Ti filteri se peru u nafti, benzinu ili ivasolu i ispiru minivašom (nemoj pretjerivati da ih ne podrapa) ili ispuhuju zrakom. Skidaju se isto kao i filteri goriva (ključ 22), potrebno je isto zamjeniti gumice na loncima i po 2 gumice na cijevima te bakrene podloške ispod matica. Na loncima imaš brojeve 1 i 2 i isto takve brojeve na sitima pa kod sastavljanja u jedan lonac metneš one sa 1, a u drugi one sa 2 i tak ih postaviš na nosač filtera. Na svaku cijev ide gumica odozdu, 12 sita i gumica odozgo. Nemoj pretjerivati sa stezanjem lonaca.


free image hosting


hosting images

Ulja ti bude taman 10 litri, još bu malo i falelo, kad promjeniš i ulje u filteru zraka. Taj dio ti je predpostavljam jasan ali bilo bi najbolje da ga cijelog skineš dole (drži ga jedan šaraf ključ 17) rastaviš i opereš sa minivašom. Ako ti se ne skida barem promjeni ulje u njemu i očisti onaj gore vrtložni dio.
Promjeni ulje u boš pumpi, taj dio je več negdje pojašnjen, ali ako treba bumo opet.
Preštelaj ventile i sezona može početi
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja ulje u boš pumpi nikad nisam mjenjao a traktor ima 1200sati jel mu se može što desit i kako se to mjenja.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Za sad hvala,budemo prvo ovo probali,pa onda idemo dalje... :)

Samo da priupitam,zašto preštelat ventile? taj dio sigurno necu znat sam,hehe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
ja ulje u boš pumpi nikad nisam mjenjao a traktor ima 1200sati jel mu se može što desit i kako se to mjenja.
Traktoru ne, ali boš pumpi i regulatoru da ( a onda je to po đepu)
Negde sam objašnjaval slikovno kak se to radi ali neznam gde. Uglavnom ispod AC pumpe imaš čep (ključ 14) i na regulatoru najdonji čep (isto ključ 14), tu ispustiš, a kad naljevaš u regulator točiš do srednjeg čepa, a za elemente imaš mjerač.

Za sad hvala,budemo prvo ovo probali,pa onda idemo dalje... :)

Samo da priupitam,zašto preštelat ventile? taj dio sigurno necu znat sam,hehe.
Zato jer to ni deda najvjerojatnije nije znal pa to nije dugo rađeno

Ako mi ko spoji ova dva posta naje.... je
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh