• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomozite-dajte svoj glas za NE-ukidanje lova

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
...mi samo po zakonskoj regulativi nastojimo broj divljači ostaviti u istom broju ili akoje manje dovesti broj u optimalne granice...
I još bi naveo da od tih 70000 vjerojatno 35000 su poljoprivrednici i imaju opg

ja bi cijenio kad bi broj ostao ispod optimalne granice...i bio u daljenjem padu...

a matematika da je jedan čovjek jednako jedan opg nebi išla...:vragek:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
moja jednadžba izgleda ovak...

70 000 lovaca radi štetu gotovo svakom od x OPG-a = simbolična odšteta na nivou države...

onaj x ispred opg-a je meni nepoznat broj istih koji se bave proizvodnjom
(naravno da nitko ne zna koliko ima fiktivnih OPG-a koji imaju po dva kvadrata balkona a prodaju po šleper robe) ali uzet ćemo broj od 70 000 da bude neki ekvivalent...

dakle,

70 000 lovaca sustavno uništava 70 000 OPG-a, ne plaća naknadu za korištenje privatnog zemljišta i još se postavljaju kao zaštitnici nekog ili nečeg....:weedman:

dakle, dajte lovu pa lovite ili ćemo se igrati amerike...

O Darijus,daju oni lovu,daju,3 kune i šezdeset lipa po hektaru u mojoj županiji.Ako netko traži.Ako netko zna da ima pravo tražiti.A pošto nitko i nezna da ima pravo tražiti,nitko niti ne traži.A opčine ko opčine-ne pada im na pamet sazvati referendum,skupiti ljude i izglasati odluku da ona u ime ljudi potražuje njihovo pravo,pa taj novac iskoristi za nešto korisno.Npr,održavanje poljskih puteva.Pet tisuća ha u mojoj opčini=18000 kn.Nije nešto,ali je nešto.Ja bih im odmah poklonila svojih osamdeset kuna.Ups,osamdeset kuna-nije vrag da će mi pasti na pamet otići po njih.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ajme,baš me interesuje šta ću još ovdje pročitati..........:toimonster:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Meni je pred par godina izletila košuta pred auto i nakon svih potrebnih radnji(policija,zapisnici itd itd) čekao sam skoro dvije godine da mi se isplati šteta,koja nebi bila ni onda isplaćena da se sud nije morao umješati.
A naravno da ne kažem da odšteta nije bila ni blizu onog kolika je bila šteta na autu....
U dvorištu mi redovno dolaze srne tako da sadnja graha,kupusa i ostalog dolaze u pitanje...A zadnjih par godina su i divlje svinje i medvjedi normalna pojava.....
Ukoliko njiva nije ograđena nema govora o odšteti....znači da ćemo danas sutra morat stavljati električne pastire pred ulazna vrata da nam divljač u kuću ne uđe?

Dajem svoje zeleno svjetlo lovu jer smatram da je što se tiče mog područja broj divljači izuzetno porastao, ne zagovaram istrebljivanje ili ubijanje iz koristi(prodaja divljači),ali neku ravnotežu treba uspostaviti.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ljudi imaju problema s naplatom štete od osiguranja i kod prometnih nezgoda gdje su dva auta sudionici , zakon u ovam slučaju vezanom za divljač, bilo da je u pitanju promet ili usjevi, daje malo više slobode osiguravatelju da manipulira i tu lov i lovci nisu krivi oni redovido plačaju premiju osiguranja
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Evo kako to kod nas izgleda kad dođu u dvorište

spinb.jpg


spinc.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh