• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomozite! Goldoni uzbuna!

Z

zvrk

Guest
Ovde svakako ima ljudi koji se razumeju u poljoprivredne masine.
Nadam se da ce mi neko od njih pomoci.
Imam motokultivator GOLDONI,
tip masine G 610 AD * B 213 730 *.
Jedan deo je pretrpeo ostecenje i pokusavam da ga pronadjem. Vezan je za pogon kose, ali na zalost ne znam kako se zove. Saljem vam i slike tog dela radi identifikacije.
Pomoglo bi mi ako bi neko znao da mi kaze NAZIV ovog dela, jer ne znam pod kojim nazivom da ga trazim...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Produžetak...
Nego, kaj će ti to? Možeš li spojiti bez toga (moraš izbaciti i produžetak kardana)?
Potraži to od Labinprogres Mondiala. Trebali bi biti isti.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
isti su isti,mondijalovi i proizvode se u Srbiji.pitaj preko tps možeš li i gdje to tamo nabaviti.
 
Z

zvrk

Guest
Problem je bio taj sto nisam znao sta da trazim uopste, jer ne znam kako se zove taj deo. Napravljen je od gusa i pukao kao sto mozete videti na slici, svaka popravka je gotovo nemoguca. Znachi, mislite da je taj deo isti kao i kod Labinprogres Mondial ?
A kako se zove taj deo?
 
Z

zvrk

Guest
Ma pokusali smo varenjem da resimo situaciju, ali nije pomoglo... Nekoliko puta!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
...
A kako se zove taj deo?

Produžetak...
Nego, kaj će ti to? Možeš li spojiti bez toga (moraš izbaciti i produžetak kardana)?
Potraži to od Labinprogres Mondiala. Trebali bi biti isti.

Drugi put... Pitaj u Knjaževcu. Koliko znam, to je sad TPS-ova tvornica.
 
Z

zvrk

Guest
Taj deo je neki vid zastite za kardan. U slucaju bilo kakvog opterecenja ili kocenja, on strada umesto da strada kardan.
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
A zasto nedas da se napravi cijeli komad i okali to ti mogu dečki iz Petrovaradina rijesit.I siguran sam da te nebi kostalo puno...
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Za zavarivanje uzmi nađi dobrog zavarivača,elektro aparat i prokromsku elektrodu,onu sjajnu i neće ti to nikada pući.i ne zamaraj se puno oko potražnje to ćeti sigurno služiti još dugo.
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
Za zavarivanje uzmi nađi dobrog zavarivača,elektro aparat i prokromsku elektrodu,onu sjajnu i neće ti to nikada pući.i ne zamaraj se puno oko potražnje to ćeti sigurno služiti još dugo.

ako se ne varam cini mi se kako vidim na slici to je gus.neznam dali ce ici sa prokromskom elektrodom,ali moze sa gusenom ali da se napravi v rez pa da se onda ispuni elektrodom.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
NIsam bezveze napisao prokromskom elektrodom zato što je provjereno da se može zavariti gus prokromskom elektrodom jer mi je poznato da neki majstori zupčanike vare sa prokromskom elektrodom i kada to urade to bude vječno.Kao što je i napisao predhodni forumaš obrusi na V sa brusilicom i povari prokromskom elektrodom pokušaj vrijedi pokušati a uvjerit ćeš se da ćeto biti dobro.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a ja bih ipak kupio taj prihvat jer nevjerujem da ima toliko majstora u njegovoj blizini da mu to mogu odraditi kako treba.malo je majstora uopšte.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
:roll:



ne izgleda mi komplikovano za napravit od cijevi i ploca[/QUOTE]

ILi to , ili nabaviti manje kotače.Modeli sa većim kotačima imaju ovaj produžetak zbog manjeg nagiba motora prilikom rada.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kaže jedan profi varioc ovako.
C/P:1.Nađi nekog gusa i treniraj, probaj variti prokronom čini mi se da je lakše
thumb_up.gif

C/P:2.gus sadrži veliki postotak magnezija i sam po sebi je prilično šporak-da bi se dao zavariti profesionalno,mjesto zavara treba dobro prokopati,komad treba dobro ugrijati (ne brenerom )nego na el kuhalu nekoliko sati,da se materijal polako i jednakomjerno razgrije tj. da se izbjegne nagla izmjena kristalne rešetke u samom materijalu-zavarivanje je najkvalitetnije TIG procesom u početnoj fazi provara,pod nagibom pištolja pod kutem od max40,stupnjeva,gurajući šporkicu iz materijala naprijed,naravno dodavajući žicu sastava prilagođenom materijalu-cr ni i max 30%magnezija,zatim slijedi višeslojno navarivanje co2 postupkom,tako da prvi navar ide direktno na prvi var,a, svaki slijedeći se dodaje lijevo-desno,zahvatajući polovicu prošlog vara-ovako se radi stručno-opet zavisi o komadu ili dijelu koji varite-konkretno ovim načinom san zavario metrički stol od velike glodalice koji je puka popola-svi koji poznaju ili rade na glodalici vrlo dobro znaju koja su tu prisutna opterečenja i udarci ako glodalo zaguca-ato toliko od mene
thumb_up.gif
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kaže jedan profi varioc ovako.
C/P:1.Nađi nekog gusa i treniraj, probaj variti prokronom čini mi se da je lakše
thumb_up.gif

C/P:2.gus sadrži veliki postotak magnezija i sam po sebi je prilično šporak-da bi se dao zavariti profesionalno,mjesto zavara treba dobro prokopati,komad treba dobro ugrijati (ne brenerom )nego na el kuhalu nekoliko sati,da se materijal polako i jednakomjerno razgrije tj. da se izbjegne nagla izmjena kristalne rešetke u samom materijalu-zavarivanje je najkvalitetnije TIG procesom u početnoj fazi provara,pod nagibom pištolja pod kutem od max40,stupnjeva,gurajući šporkicu iz materijala naprijed,naravno dodavajući žicu sastava prilagođenom materijalu-cr ni i max 30%magnezija,zatim slijedi višeslojno navarivanje co2 postupkom,tako da prvi navar ide direktno na prvi var,a, svaki slijedeći se dodaje lijevo-desno,zahvatajući polovicu prošlog vara-ovako se radi stručno-opet zavisi o komadu ili dijelu koji varite-konkretno ovim načinom san zavario metrički stol od velike glodalice koji je puka popola-svi koji poznaju ili rade na glodalici vrlo dobro znaju koja su tu prisutna opterečenja i udarci ako glodalo zaguca-ato toliko od mene
thumb_up.gif


a profesionalaca je jako jako malo
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
koliko sam ja pohvatal,možda i krivo nisam pital, al čovjek radi u brodogradilištu,na specialnim zavarivanjima.
 
Na vrh