• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kucanskih aparata

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zar on ne bi trebal biti pod naponom opruge , pa kad naraste tlak , stlači opugu ..izađe van i isključi motor ?
kad opet padne tlak vode , opruga ga "povuče " unutra i uključi motor ?...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Provjeravao sam taster, kad je vani ventil onda taster ima prolaz, a kad je unutra onda taster nema prolaz.
Provjerit ću još jednom.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Trebam pomoč forumaši.
Mini voš (novi) prestao radit ali i visoko tlačno crijevo ostalo pod pritiskom.
Ne mogu ga deblokirati sve je napeto ostalo na svim spojevima?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Da pojasnim još malo, nemogu visokotlačno crijevo odvrnit sa aparata, nemogu ga odvojit sa pištolja nemogu diznu odvojit, predpostavljam da je sve ostalo pod pritiskom.
Radio je jedno desetak minuta normalno i onda je pritisak počeo slabit i onda je stao i više se nemože upalit.
Ručka na pištolju se normalno može stisnit.
Ništa se nije zapušilo i nije se osjetio nikakav miris kad je stao?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Ne, neizbaci pritisak.
Radi se o Elektromachinen peraču. Hdem2257.
Malo ste se kasno javili, ali svejedno hvala.
Rješeno je, začepila se dizna, neka nečistoća
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Dobio sam jednu sudoperu sa ringlama ns poklon e sad imam jedan mali problem. Covjek kad ju je skidao zaboravio je odakle je otkacio ovo uzemljenje. Da li mi neko može pomoci i reci dje takaciti ovu zicu? IMG_20200416_215140.jpg IMG_20200416_215156.jpg
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Za vocarcg:
Po boji žice to ti je uzemljenje(masa) .Pogledaj gdje idu ostale takve žice -u teoriji pošto uređaj ima metalnih dijelova ti metalni dijelovi trebaju biti spojeni na žuto-zelenu žicu dovodnog kabela (trožilni kabel -jedna žica je vrlo vjerovatno crna ili kafena ,druga je plava ,a treća je žutozelena)
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Pretostavljam da kolega to zna. On pita da li netko zna na kojem jestu je to bilo spojeno. Po mojem negdje na metalnom dijelu kučišta tog aparata.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
IMG_20200501_113034.jpg

Nadam se da vidis odakle dolazi... To je ploca sa prekidacima . Može li biti da uzemljenje ide na ovaj lim nigdje???
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Može biti. Po dužini žice probaj ustanoviti gdje bi to išlo. Sastavi aparat i lakše ćeš naći spoj
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Hitno mi treba pomoc dobio sam danas ovo osvjetljenje ali ne znam (nisam siguran) kako da ga prikljucim na struju. Malo mi je cudno da idu i nula i faza u jednu ...Molim pomoc...

Slike:
 

Prilozi

  • IMG_20200518_171245.jpg
    IMG_20200518_171245.jpg
    50 KB · Pregleda: 21

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Krivo je to bilo nesto......nemogu zajedno jer bi bilo paf...
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Mislim da....imas tu rednu stezaljnku i u dvije vanjske spojis jednu faza u drugu nula...mada siguran sam da ovdje ima i elektricara sto ja ipak nisam.
 
Na vrh