• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poslovni planovi?

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Pozdrav svima,zanima me od Vas koji ste radili poslovne planove,da li ste ih radili sami ili ste platili nekome tko radi poslovne planove?
Da li postoji mogucnost da netko tko ima poslovni plan da mi posalje,kako bih mogao po uzoru na taj napraviti vlastiti,logički gledano,zasto bih plaćao nekome par tisuca kuna da mi radi nesto sto ja imam u glavi kao zamisao,a mislim da sam dovoljno sposoban sam napraviti poslovni plan,pogotovo sto nisu niti neki strasni novci u igri (cca 100 tisuca kuna),jedino sto me ta niska kamata privlaci od 4,75%!
Pa ako tko ima kakvoga materijala slobodno neka mi se javi privatnom porukom da se dogovorimo:)

Zahvaljujem,
Velimir
 
B

Businessplaner

Guest
Pozdrav svima,

bas zato jer su veliki novci u igri bilo bi dobro da angazirate nekoga da ti izradi financijski plan. Kada se prijavljujete u banke, ili preko HBORa na kredite koji imaju tako nisku kamatnu stopu, trebate imati dobar poslovni plan kako bi se istaknuli u masi drugih kreditnih zahtjeva i dobili financiranje.

Nadlje, poslovni planovi osim popisa svega sto vam treba sadrže i ocjenu isplativosti ulaganja sto znaju napraviti ekonomisti. Ocjena isplativosti zahtjeva izračunavanje nekih pokazatelja i sve to je dosta problematično za poljoprivrednika koji je usredotočen na proizvodnju. Poslovni plan uvijek je rezultat zajedničkog rada financijskog savjetnika i poduzetnika (poljoprivrednika u ovom slučaju) i tek tada je usjeh plana zagarantiran.

Izrada poslovnog plana ne mora biti skupa, a neki kolege je naplaćuju i prema učinku. dakle, ako dobijete kredit platite im naknadu ako ne onda samo neki fiksni manji dio. To je zato jer dobivanje ili ne, ne ovisi samo o poslovnom planu nego i o banci. Istina je da je to trosak od po par tisuća kuna ali je jako dobra investicija jer si povecavate sanse za doivanje kredite, a kasnije, kada se posao zavrti, taj trosak se niti ne osjeti.

Ja osobno pisem poslovne planove, a poznajem i neke druge kolege koji imaju iskustva, pa mi se mozete javiti u PM ako trebate pomoc.

pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh