• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Postolje za IBC tank 1000 litara

Grangers

Novi član
Tu od
20 Srp 2020
Poruka
27
Moram prije kupit švas aparat....
možda to i nije loša ideja...
ali imam i malecku fllexericu - i nju bi trebao veću uzet.... :/
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Ovo crveno postolje još nekek, ali ono sivo nikak - preslabo. Treba držati skoro 1,5 tona!
 

Grangers

Novi član
Tu od
20 Srp 2020
Poruka
27
Ja sam temu i postavio s namjerom da će mi neko konkretno reći... "ako radiš postolje na metar visine radi sa profilima 50x50x3... "
Generalno bio sam juče u trgovini sa željeznim cijevima i malo razgovarao sa čovjekom koji radi tamo...
i iskristaliziralo se to da je upravo taj profil 50x50x3 nekako najpoželjniji...
6 metara cijevi 280 kuna...
ekonomičnija varijanta;
Eventualno 40x40x3 = 207 kuna
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Skupa ti je ta trgovina malo, cijevi ispadnu oko 10,50kn po kg. Do nedavno se prodavalo i ispod 7kn.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Tražio sam ali nisam našao ništa slično....

Zanima me sve oko toga... Kako napraviti to postolje da bude tank stabilan i na nekom vjetru - da izdrži težinu punog tanka i na koju visinu se tank podiže za navodnjavanje vrta sistemom kap na kap (od ravnine tanka do kraja gredice cca 20 metara) ....
Nije bilo riječi o cijevima! Trebao si napomenuti da hoćeš čeličnu konstrukciju! :ppozdrav:
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
10m visine odgovara 9,81bar.
1m odgovara 0,1 bar. Znači, dok je tank pun to je 2m, pa je tlak 0,2bara koji pada prema 0,1bar.
ZJ...
Da nisi ti malo pogrešio... 10 metara je 0.981 bari.. Može se zaukružiti na 1 bar.. Po tvome bi trebala kuča sa visinom 10 metara imati u sistemu centralnog grijanja 10 bari pritiska.. 😲😜
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Jesam, pogriješil sam. Promaklo mi je.
9,81 je G, a ne p.
Čitaj dalje, jer je dalje točno ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ja bi složil od okrugle cijevi i sve skupa na dobre temelje ako se planira postolje na dulje staze koristiti.
 

Grangers

Novi član
Tu od
20 Srp 2020
Poruka
27
Ja bi složil od okrugle cijevi i sve skupa na dobre temelje ako se planira postolje na dulje staze koristiti.

Ma dolje je već betonska ploča od prijeratne štale
 

Grangers

Novi član
Tu od
20 Srp 2020
Poruka
27
zanimljiv video
ovo bi trebali pogledati oni koji kažu da je dovoljno podići tank 0,30 cm

 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
:hahah:
...a ljudi si sami vole zakomplicirat život...
ja imam linije po 30 metara dužine, i zalijeva dobro s pol metra visine...
al imam i cijev fi 50 za dolaz vode, a nemam onaj filter koji davi sistem...🤭
 

Najnoviji postovi

Na vrh