• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Potapajuca pumpa Pomoc

O

Odessa88

Guest
Imam problem sa potapajucom pumpom.Cuje se da radi kad se ispravi plovak al nece da vuce vodu????Imam utisak kao da je zapusena.Skidao sam onaj donji deo do propelera i sve je cisto tu nije zapusena niti je crevo.Sad ne znam jel mozda ima sa gornje strane neki filter ili nesto slicno????
A najgore imam dve pumpe i obe imaju isti problem.
Jedna je ova:http://www.pakraprom.com/catalog/product_info.php?cPath=22_54_55&products_id=591
Molim za pomoc!!!Hvala
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
možebit da ti je kajla propelera razderala na osovini pa ti proklizava,probaj bez crijeva može bit da ti je predugačko pa ne može povuči
 
O

Odessa88

Guest
Probao sam i bez i nece.Samo zuji ono u prazno,radi al nece da krene da izbacuje vodu.Da ne znas jel postoji neki filter unutra ili nesto slicno pa da se zapusi???
Zadnji put kad sam vadio sa njom vodu radila je i samo sto je odstojila i kad sam pre neki dan hteo da izbacim vodu nece.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
probaj propeler da se nije razderal na osovini,nema filtera jer motor vrti propeler koji tera vodu
 
O

Odessa88

Guest
Ma probao sam vrteo ga rukom i hoce okrece se.Jos sam ga malo poprskao sa wd tu na osovini i nece.Potopio sam ih u bure sa vodom valjda ce popuste,mozda su zapekle nesto..:madmana:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
To se dogodi kada pumpa povuče zrak u sebe. Da bi to riješio, stavi ju u bačvu s vodom (potopi cijelu) pa ju upali (podigni plovak) i zaroni ju u vodu i mijenjaj joj položaj. Stavi na bok, pa okomito i slično. U jednom trenutku će ti izbacit zrak i dalje će raditi. Imali smo taj problem svakih par dana u firmi gdje radim, pumpa je jako slična samo druge boje
 
O

Odessa88

Guest
Ok.Pokusacu,nadam se da ce da proradi bar jedna.
Hvala na pomoci!!!Pozzz
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
To se dogodi kada pumpa povuče zrak u sebe. Da bi to riješio, stavi ju u bačvu s vodom (potopi cijelu) pa ju upali (podigni plovak) i zaroni ju u vodu i mijenjaj joj položaj. Stavi na bok, pa okomito i slično. U jednom trenutku će ti izbacit zrak i dalje će raditi. Imali smo taj problem svakih par dana u firmi gdje radim, pumpa je jako slična samo druge boje

Točno to.

Kao da si čašu vode naopako utisnuo u vodu, ostaje zrak u njoj. Dakle, pumpu može i ugašenu, zaroniti naopako ili vodoravno, da se ne stvori taj zračni čep. A pomaže i način, da je uroniš tako kako je, upališ, i dok vrti u prazno, povučeš cug, kao da povlačiš naftu na šlauf, tako da joj pomogneš izvuči taj zrak.

Upozorenje; bolji način je ovaj prvi, sa uranjanjem pumpe naopako ili vodoravno, a ovo sa potezanjem na šlauf, radi na vlastitu odgovornost, ako se zagrcneš ili nešto drugo, tvoj problem.
 
O

Odessa88

Guest
Uspeo sam da ih pokrenem i jednu i drugu.Morao sam da skinem donji poklopac pa da je ukljucim u struju pa da rukom zavrtim onaj propeler i onda je krenula.Kakva glupost a dok to nisam probao nije htela pa to ti je..
Hvala na pomocii!!
 

Igi95

Novi član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
0
Pozdrav svima. Imam problem sa potapajucom pumpom za vodu marke verto. Kupio sam je pre par dana. Kad je ukljucim u struju uopste nece da se pokrene ni propeler ni ona sama nista se ne cuje. Odvrnuo sam taj donji deo uopste nije prljava ni zagusena nzm u cemu je problem. Treba mi pomoc hitno ili neki savet sta da radim unapred hvala?! :)
 

Igi95

Novi član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
0
Zbog cega da je menjam nova pumpa nisam je 5x koristio radila je super do danas.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Zato što sad ne radi, a ako budeš sam šta čačkao gubiš garanciju. Odneseš da je oni poprave ili da ti daju drugu ako ne mogu tu srediti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam kak je s zakonima kod vas , ali ako je stvarno stara par dana onda ti je mora odmah zamjeniti u trgovini bez da je uzimaju i šalju na popravak .
 

nišan

Novi član
Tu od
15 Srp 2021
Poruka
2
Pštovani imamproblem sa Wilo 2,2kw monofazna potapajućom pumpom. Prebaci i počne da radi posle dva do tri minuta izbaci zaštitu.Ponovo podignem zaštitu ona radi i izbaci vodu iz bunara.Pa me interesuje šta može da bude.Hvala unapred.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
704
To radi redovno ili povremeno? Da li se propeler lagano vrti? Jesi li mjerio otpor namotaja?
 

nišan

Novi član
Tu od
15 Srp 2021
Poruka
2
Poštovani to uradi malte ne svaki put kad krene da izbacuje vodu u bazen. Kada je posle zaustavljanja ponovo uključim(Podignem zaštitu)ona odradi do kraja normalno.lako se okreće sovina sa radnim kolima.Niasam merio otpor pri kretanju(Aperazu)Nemam trenutno amper klješta pa sam naručio stićiće do petka.Razgovarao sam sa električarima kazu da postoji pesak između radnih kola i da on napravi opterećenje pri pokretanju.Tačno ima čestica sitnog peska ali pimpa ne vuče sa dna.Zato mi je baš čudno.kad izmerim aperažu pri kretanju javljam se. Hvala na pomoći svima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh