• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

poteznica

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jučer sam sa starim išao u našice kod jednog majstora po poteznicu za 539,onu klateču...majstor radi i prikolice i tanjurače...imao je baš jedne zubače ispod čekiča izašle...za jedno 150 ks traktora.jel ga itko zna?
dodgovorili smo da nam napravi valjak od 2m fi 30,od 5mm lima,ali samo valjak sa osovinama i koštat če nas 500 kn...a okvir čemo sami napravit.


naplatio nam je 1000kn...jel to puno?koliko košta u trgovini?polovnu nismo mogli nigdje nači,imali smo posuđenu...nemam fotič da ju snimim...
 
R

Ratarko

Guest
Ja stvarno ne znam koliko to može koštati ali mi je 1000 kn nekako puno.
Ustvari je malo ako recimo za moj traktor košta 20.000 kn original poteznica ali sam ipak mislio da bi za IMT ta poteznica trebala biti malo jeftinija .
Kako nisi išao na koridor po to , makar ti nije daleko ?

Koji ti je to majstor , mislim da ga znam , radio je jedan sjetvospremač za jednog mog frenda ?
Da li pravi sjetvospremače isto ili samo tanjurače ?

Ta zubača , koliko je metara i koliko velike klinove ima , jez znaš pošto je ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma ne znam koliko košta ,ali ima klinove bar 20 cm dugačke...i široka je otprilike 4 metra,nisam baš siguran...ma daj pa koridor nije za takve dijelove,to treba biti kvalitetno napravljeno...ma pravi on šta god očeš,samo reci šta ti treba i on to napravi...on ti je točnije u Našičkom Makovcu,ne znam kako se preziva nešto sa P,nemam pojma...a pravi i felge i tako to...
 
R

Ratarko

Guest
Mislio sam da si kupiš oriđiđi IMT poteznicu na koridoru , nisam nikada tamo kupovao ali nekako mislim da nije skuplja od 1000 kn ako je ta klateča.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ali ova je bolje napravljena i od originalne jer je dodatno ojačana kako se ne bi savijala kad je skroz izvučena,kad vučem balirku onda na cesti se oriđiđi uvija i bojim se da če puči ako naletim na neku jamu...a ova je teža skoro duplo od oriđiđi...
mislim da bi bilo dobro kod njega kupit prikolicu jer sam izrađuje čak i felge,pa bi trebala bit jeftinija....on je prije radio u Zvijezdi,ako znaš o čemu govorim...e sad su i prikolice vjerojatno kao i zvijezdine,samo ne znam da li su one dobre?
 
R

Ratarko

Guest
Stani malo , da li mi pričamo o poteznici za vuču prikolice za 539 ?
 
R

Ratarko

Guest
Pa moja je original ali je drugačija od te tvoje.
Zar je original tako mekana da se savija , moja ne.
Da li tvoja stoji iznad kardana ili ispod ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma ispod kardana,pa klateča...
ma nije da se ona smota,več onako cupka,kako bi reko...vibrira... ne kažem da nije dobra,nego mi se ova čini puno jača...
 
R

Ratarko

Guest
Svašta , pa kako vučeš prikolicu na nju kada je ispod kardana .
I što to zapravo onda znači klateča poteznica ?

Jel imaš sliku ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma slikao bih ti,ali nemam digitalac,brat odnio u dubrovnik...
imam ja i poteznicu za prikolicu,koja je iznad kardana isto ručni rad,ali kopija originala...
a znaš kako izgleda rudo od male kvadratne balirke?
klateča je zato jer se može iskretat u stranu za nekih 30-40 stupnjeva i mijenjati dužina....e a meni je bitno da je što duža,zbog bolje okretnosti u radu s balirkom...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a mora biti niska,jer je rudo takvoi taman je u ravnini s njime,a kad zakačiš balirku poteznica se objesi,jer dosta viri van i time je oslabljena...
 
B

Bobo

Guest
E, za tvoju informaciju, u Pozegi u Poljani original nova takva poteznica kosta 1 000 Kn, a ja bih ti svoju sa 549 prodao za 500Kn...

E, ko ti kriv kad prije kupis, pa onda pitas...


Ovako, umijesto onih klinova sto joj ne daju da se klati lijevo-desno, stavis sarafe i maticama stegnes. Ja sam na njoj vukao 3 tone kreca, i u 15km je propala 2cm... Kad sam stavio sarafe, ne ide ona nikuda! Sarafi, matice i feder sajbe kostaju 30Kn i nemas vise brige. Nedavno sam na istoj toj poteznici vukao i prikolicu pijeska bez ikakvih problema, naravno, uvijek vucem na najkracoj duzini...

Uglavnom, to je jako losa stvar, i ja sam uz traktor narucio onu poluautomatsku kuku, a gadovi ju nisu naplatili i stavili mi tu jadnu poteznicu... :evil: :evil:

Sad bih ju najradije prodao put posto i kupio poluautomatsku kuku kako bog zapovijeda, samo je nova 1 600Kn, ali vrijedi svaku kunu!

Ratarko, ja ti uslikam tu poteznicu, i vidjet ces da si ju vidio bar 1 000 puta u zivotu... U narodu se to zove kuka za berac?!?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a čuj,pa trebat če mi za drugi imt,pa ču onda doč kod tebe kupit... :),ali treba mi i ono postolje ispod na koje ide ta poteznica...ma moj je stari tražio u jul-comu i rekli mu da se to ne može naručit samostalno,več se samo s traktorom isporučuje... :roll: a tražio svugdje i nitko neče da proda...

ma neče ona nikud i sa onim klinovima,al' kad je na največoj dužini ona pod balirkom se savija...
meni je ona savim ok,zašto ne?a samo je za balirku,a kad kupimo kipericu za 539,onda če biti i za to... :D baliro sam čitavu sezonu s tom poteznicom i izdržala je....a balirka ima 900 kg,a naprijed joj je gotovo sva težina...
 
B

Bobo

Guest
Pa od svih trgovina vi zovete u JUL-COM?!?

Za kipericu nemoj kupovati tu poteznicu, nego si kupi poluautomatsku kuku "s krizem", jer je puno puno jaca, a nova kosta 700Kn i nemas nikakve brige...

Ako budes od mene kupovao poteznicu, plocu ti ne dam, jer se na 549 tu stavlja poluautomatska kuka, tako da meni treba...

Ploca se dobiva uz traktor, i mislim da ju ne mozes nigdje dobiti posebno... Mozda da das nekom tokatu i on ti napravi od otpadnog zeljeza, pofarbas ju i to je to!


Jos jednom da napomenem da poteznica NIPOSTO nije za kipericu, jer je to slabo za velike terete, a imas i zajebancije s kopcanjem, otkapcanjem prikolica. Sa poluautomatskom samo spustis hidraulik, natjeras pod rudu i dignes hidraulik...

Za Ratarka:

Jedva sam pronasao sliku ;)

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Ajde da sada budem neznalica pa pitam zašto se može pomicati u stranu ta poteznica ?
Za koje poslove to treba ?

Moje sve poteznice su bile fiksne , na svim traktorima .
Ne mogu se sjetiti da mi je ikada zatrebalo to pomicanje ali onda opet ja se bavim ratarstvom a tu se spominjala preša .
Davno je bilo kada sam balirao slamu ali i tada je bila obična poteznica.
 
B

Bobo

Guest
Pa zato kad imas berac za kukuruz, a njegovo postalavanje na rudi nije dovoljno, kad imas presu, a moras ju izmaci u stranu, kad imas vuceni malcer, pa ga trebas izmaci sa strane, kad imas neki deseti prikljucak koji iz samo tebi znanog razloga treba ici u stranu ;)

Ima tu dosta primjena, ali to je jako jako glup izum, bar na IMT-u... Pa 539 nije traktor za presu tesku 900Kg i ovaj jos izvuce poteznicu na max duzinu?!? Ne znam kako vama, ali meni ta kuka samo stvara probleme u zivotu...

Jedina dobra stvar kod nje je sto sad brat ima dvije prikolica za pcele, pa ona koliko toliko polaksava stvari kod vuce doticnih, ali opet bih ju sutra zamijenio sa poluautomatskom kukom...
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , složio bih se s tobom da je izum glup :roll:

Bolje da su izmislili neku normalnu poteznicu jer ovaj traktor sa tvoje slike je nočna mora za vuču prikolica . Gdje mu je prava kvalitetna poteznica , obična ili automatska ? Loše su mu to izveli , koji je to traktor uopče ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ja se uopče ne slažem s vama da je to glup izum,i to nije izumio imt,to sam vidio i na jd-u iz serije 5020...ona je dobra,savršena za balirku...jer balirka ima rudo na lijevoj strani,ne na sredini,bar welger,i stariji tipovi...prije sam koristio hidraulik za vuču balirke,ali to nije zdravo za hidraulik,pa smo nabavili ovo čudo...

@bobo:
zašto misliš da je balirka previše za 539??
900 kg balirka je za 539 taman,pašu si...najekonomičnija kombinacija.i radim u brdu i u ravnici,i nema problema,jedino kad je baš ekstremno brdo,ali inače ide kao zmaj...kad je 539 bio na popravku,radio sam i sa 533 koji je još tada imao jednostepeno kvačilo,sad je dobio dvostepeno i on če ju vuči jer troši još manje od 539...
 

Najnoviji postovi

Na vrh