• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

poteznica

B

Bobo

Guest
Ovo na slici je IMT 577 koji je bio izlozen u Gudovcu ove godine ;) Jednia slika na kojoj se poteznica vidi...

Sto se balirke tice, mislim da ni jedna balirka nije za 539... Zavisi kako ga vozis, ali susjedova velger (ne znam broj, mislim da je 45...) kad radi, traktor se njise koliko mu je nekada tesko raditi s njom...

Ima likova koji voze kao neslani pa nabiju bale da ih ne mozes nositi, a ti traktori pogotovo ne traju dugo...

Mal je 539 za presu, bar po onome sto sam vidio kod mene na selu...
 
R

Ratarko

Guest
Abrkili , sinko ja sam prestao sa baliranjem a da se ti još nisi ni rodio :lol:
Dobro ja znam kako rudo na balirki ide a isto tako da se mora moči podesiti za svaku potrznicu .

Možemo popričati za pet-šest godina pa češ mi reči što je ostalo od toga IMT 539 nakon što je vukao 900 KG balirku.
Svi znaju da balirka te berač najprije rasture traktor , pogotovo tako mali kao IMT 539 . Udarci koje traktor prima preko poteznice su jako veliki tako da i neki veči trakotor ima frku oko toga.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma nije,kao što kažeš...ovisi kako radiš..moja bale su uvijek optimalne,dakle dovoljno presane da ne možeš svuči špagu,a opet nisu teške...čemu teške bale,ja ne vidim razloga???to bude desetak bala više i gotovo...
i ja imam 45-icu, i ljulja traktor jedino kad stoji pa ga onda klip balirke ljulja napred nezad,ali u vožnji dok balira toga nema...i rade obadvoje kao curice..
baš je u subotu piksirana komplet ruka i jedna i druga i sad ju ne čuješ uopče,uredno podmazivanje i piči!!!!!!!
 
B

Bobo

Guest
Hmm, Ratarko, na siliranje sa 539 si zaboravio? Kod mene je to uzas za gledati. Ako je po ravnom, lik ubaci u prvu sporohodnu, gas do daske, i jos ga mora tu i tamo drzati na kvacilu. Traktor ne izdrzi ni 5 godina, ide na mijenjanje... Ako je kakva uzbrdica, mora ga drugi traktor vuci, a ovaj sluzi samo za pogonjenje silokombajna...


Uglavnom, balirka ce razglaviti taj 539 kao nista, jer je to premal traktor za takav stroj, takodjer kako Ratarko kaze, i berac mu je dosta los prikljucak, jer ljudi misle kako ima snage, ali to je daleko od toga. Traktor radi na izmaku snaga i nece takav stroj dugo...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a ja ne znam,za sad je sve u redu,ide traktor iako več tri godine radi s njom,i nema problema...ništa ništa...a što se tiče siliranja,to je ludost ako tako rade...koji bi po vama bio najbolji traktor za balirku kao moju?jel 549 dobar?
 
R

Ratarko

Guest
Siliranje sa 539 kod nas nitko ne radi , nisam mislio ni da je to moguče :shock:
A ako je onda se slažem da je to ipak najgore za 539 traktor.

Zar ima silokombajn koji se priključuje na tu zadnju poteznicu ?
Ja sam govorio o toj zadnjoj poteznici pa sam iz svoga iskustva rekao da baliranje slame a i berač najviše rasture traktor preko nje .
 
B

Bobo

Guest
Aha, da Ratarko, u pravu si... Silokombajn je noseni...

Sto se tice poteznice Berac i presa su tu glavni razbijaci...

abrkili, ne znam sto da ti od IMT programa preporucim za presu, ali mali traktor nikako nije za to, pogotovo ako imas puno za balirati. Ispod 50Ks nikako, dakle i 549 bi bio na gusto, ali bu mu svakako bilo lakse nego 539. Po nekoj mojoj procjeni bi 549 mogao to raditi, jednako kao sto moze i 539. To je isti motir s promijenjenom glavom, tako da ne bih davao previse nade ni u taj traktor...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a čuj,ne znam da li je to za vas puno,ali meni je preko 14000 bala godišnje puno...a volio bi kupit nekog polovnog johnnya od 60-ak ks i s njime raditi,ali onda skoro bolje kupiti roto balirku i gotovo...
 
B

Bobo

Guest
14 000 bala ti radis sa 539?!? Pa covjece boziji, ne bih htio biti u kozi tog traktora...

Sto se tice rolo prese, imas pravo! Na tu kolicinu bala, rolo presa je isplativija svakako, samo ako imas nacina da ih transportiras do farme.
 
R

Ratarko

Guest
Nije abrkili puno zastranio , IMT 539 če raditi sa tom prešom , siguran sam ali dugoročno gledano to je jako loše za traktor.
Kod nas imaju ljudi slične preše koje vuku sa 539 , ide to nekako ali vjeruj mi da sam vidi malog 539 kako je u pola ljeta zapao na potpuno suhoj njivi jer mu je preša upala u neku rupu i nije ju mogao izvuči.

Imao sam prešu i prodao ju daaaavno . Radio sam sa njom od neke 12 - 15 godine života , znači kao pican preko ljeta malo da zaradim love . Išao za starim , on kombajnirao a ja prešao , muka je to bila ...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma od tih 14000 bala sebi isprešam 2000, a ostalo usluge,jedino zato neču kupovat rolo prešu...a pošto se sve više širim,onda rolo presa je skora budučnost...ja sam zapao samo jednom kad mi je balirka sjela u neku jamui nasjela do osovine,a 539 je mali i lagan...i onda sam moro otkvačit i podič hidraulikom i izvuko...ali ide on zasad,a večih kvarova nije bilo...niti na imt-u ni na welgeru...a ratarko,zašto je to tebi bla muka?kakvu si imao presu?
 
R

Ratarko

Guest
Pa zato što su druga djeca bila na bazenima ili na moru a ja u polju radim :roll:
Imao sam Claas prešu , jel znaš ti koja je muka bili uvuči novu špagu kada ti se potroši stara , joooj , ako bi i sada to znao od prve napraviti , čisto ne vjerujem :oops:

Duplo bolje mi je bilo iči kombajnirati iako smo onda imali vrečara i Univerzala , to su bili dani :lol:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hehehe,mi dok smo skužili kako špaga ide cijeli dan prošao skoro...
ali sad samo vežem jednu za drugu tako da nikad ni ne moram uvlačit kroz igle...ma stroj je taj welger...ma koliko sam čuo da claas balirke imaju malo veču masu??i da se dosta kvare...
 
R

Ratarko

Guest
Pa moja je bila niskotlačna i kažem prije više od 15 godina smo ju prodali .
Ja sam ju kvario tako da znam de se mogla lagano pokvariti a otac je popravljao :oops:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma niskotlačna je daleka prošlost,a i ova moja je...nama je prije 5 godina jedan baliro sa niskotlačnom i nikad više...uzaludno potrošeno gorivo,tj. novac.bar za sijeno,a slamu donekle dobro balira...
 
P

paor

Guest
he,he, mislio sam da na ovom forumu nema nitko tko se sječa kombajna vrečara

imama ja staru niskotlačnu presu (Beutz) koja nije u pogonu 10 godina,
uz reparaciju bi zasigurno još dobro radila, trebaju novi lanci, možda gume (12") i deri
ako je tko raspoložen za takove stvari dajem ju za 100€
 
B

Bobo

Guest
Cuj, da ju dajes dzabe, kad je to i dalje losa stvar. covjek ovdje pun nade kupio niskotlacnu presu i mislim da ju je uspio nekome uvaliti "na kilu"... Pa ja sam '85 godiste i ja se sjecam kombajna vrecara jako dobro, jer su do prije 3 godine dva radila u mom selu. 780 je pila od kombajna. Sad jedan ima original zmaj bunker, a drugi ima home made bunker jer im je dopizdilo vezati vrece, a nitko ne zeli u vrecama vise vrsiti...

Poslikat cu obadva 780 da ih vidite koji su to strojevi!
 
B

bajki

Guest
Moj djed je imao vrečara. Kupio ga je kao novog, bio je dobar dok je bio nov, radio je jako puno uslužnog vršenja jer nitko drugi nije imao kombajn. Ja ga se sječam kad je več bio stariji i islužen stroj. Pred kraj se stalno kvario i pregrijavao. Kada ga je djed prodao više nije kupio nijedan drugi, nažalost!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ljudi moji ova poteznica je užasno traljavo napravljena iako ne izgleda tako...moramo ju nosit da ju majstor,ako ga tako uopče mogu nazvati preopravi...
ja bi bolje napravio...
 
B

Bobo

Guest
Eto, a u pocetku teme nisi bio tako razocaran...

Sad vec nije majstoe, vec je "majstor"...

Kad ti kazem da je nova poteznica 1 000Kn onda nemas sto misliti, vec mu ju vrati da ti vrati pare i kupi novu! Sigurno nece puci pod presom, ako ju ne budes izvlacio skroz (ne vidim smisla da se uopce izvlaci poteznica za presu, ali neka ti bude).

Uglavnom, to sto netko napravi od "necega" nije nista!


Pricao sam s bratom i starim, moja poteznica nije za prodau, jer treba bratu da vuce prikolice s pcelama. Rude su mu taman nisko i poteznica mu dodje ko narucena... Imas ih pun oglasnik sto se ljudi zele rijesiti zla. Raspitat cu ti se na selu ako oce itko prodati. Mislim da bi se naslo i sa onom plocom koju trebas...
 

Najnoviji postovi

Na vrh