• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

poteznica

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma ne znam sad...a vratit če mu stari poteznicu pa nek ju preopravlja ili vrača pare...a sad smo več ugovorili i da nam valjak napravi,pa malo teža situacija..

a čuj,ajd raspitaj se, jer treba nam za drugi traktor.

a mora se izvuč za balirku na skroz,jer ona ima jako dugačak kardan kad skrečeš u lijevo, a jako se skrati kad skrečeš u desno,tako da je bolje što dalje od traktora jer se inače kardan sabija...ali može ona to podnijeti,samo se dosta svija onda...na rupama onako poskakuje malo...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e bobo,našo je stari poteznicu i onu platformu ispod,tak da se ne moraš raspitivati...al svejedno ti hvala... ;)
 
B

Bobo

Guest
Pitao sam ja koga god sam stigao, ali nitko to ne zeli prodati... Koji su ljudi gadovi, pa to je cudo jedno! Pola njih tu poteznicu ni ne koristi, a sad ju ne biprodali ni za koje pare...

Nemam rijeci :(

Dobro, pa si nasao, vjerujem da je cijena biladebelo ispod 1 000Kn ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
malo sam zakasnio ali da Vam kažem iz iskustva u radu IMT-a 539 i preše Welger A52. Ovo što je netko zapao po suhom to je jer je traktor vjerovatno nasjeo poteznicom na neki greben i točkovi ostali u zraku, dogodilo mi se bezbroj puta uglavnom zbog nepažnje i ostalih čindbenika ( vagaši u njivi ) Ako čemo o ljuljnju traktora od preše ljulja ona i veči traktor. ovaj 539 vuče tu welgericu od 97 godine i ima iza sebe bala i bala ( našao sam zapisano u jednoj sezoni kada je radila uslugu za Ergelu napravljeno je 75 000 bala sjena i slame. Traktor je tada imao več dobrih 10 godina sada ima 20 god i još radi sa njom od kvarova na traktoru jedinom je nešto ( ne sječam se šta nisam bio prisutan ) se izvuklo iz kagda. A uzrok u tome je bio što smo okretali traktor sa uključenim kardanom na preši na uvratinama. poslje to nismo radili i bilo je sve ok. ova doljnja poteznica je dobra i za spuštanje tereta ne gura traktor kao ova gore.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bobo kaže:
Pitao sam ja koga god sam stigao, ali nitko to ne zeli prodati... Koji su ljudi gadovi, pa to je cudo jedno! Pola njih tu poteznicu ni ne koristi, a sad ju ne biprodali ni za koje pare...

Nemam rijeci :(

Dobro, pa si nasao, vjerujem da je cijena biladebelo ispod 1 000Kn ;)

ma dobio ju za 500 kn sa onom pločom ispod... :wink:
 
B

Bobo

Guest
Eto, jesam ti rekao da idu po 500Kn te poteznice...

Ali, ozbiljno ti kazem da uzmes sarafe i zamijenis s njima klinove, da drze okvir poteznice da se ne uvija. Eto, sve se da pronaci, a to sto si i plocu dobio, je zbilja rijetkost da netko hoce prodati...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a eto...ima još dobrih ljudi na svijetu :)
ali kako ovo misliš da uzmeš šarafe?na koje to klinove misliš?
 
B

Bobo

Guest
Imas dva klina koji poteznici ne daju da se pomice lijevo-desno. Kad ih stavis, oni nisu nikakav nosivi dio, nego samo tako stoje. Umjesto njih stavis sarafe s maticama (crvena boja), te sad tezinu ne drzi samo donja ploca (plava boja), nego i sarafi sad drze dio opterecenja, a ujedno i ne daju da se donja ploca poteznice savija prema dolje...

Sarafe ne dotezes skroz, nego ostavis malo mijesta (zelena boja) toliko da se poteznica moze malo klimati. Ako dotegnes skroz, neces ju moci izvlaciti i uvlaciti bez otezanja sarafa.

Od kako sam stavio sarafe, vozim kakav god hoces teret, samo bih se htio rijesiti zla, jer je zeznuto zakopcati 1-osovinsku prikolicu.

Slika:
Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
mi na takvoj poteznici imamo dva mala klina original i nikada nisu ispali, i kada ti poteznica smeta recimo kod korištenja rasipača za gnojivo,okretača za sjeno ili prskalice samo izvadiš taj klinčič i pomakneš poteznicu ljevo ili desno i klin staviš u rupu pored i nikuda ne može.

Abrkili nema hidraulično sabijanje bala ali prjenos ide preko kardana nema raznoraznih lanaca i lančanika.kupljena je na neviđeno kada je došla bila je u vrlo dobrom stanju čak je i na pick up nije bila oguljena sva boja.a godište je negdje 75-76
 
B

Bobo

Guest
Ne da ispadnu, ali kako sam prije napisao da sam vozio 3 tone na jedno osovinskoj prikolici 15km i donja ploca (na slici plavom bojom) se savinula skoro 2cm dolje. Nisam mogao poteznicu skinuti, dok nisam stavio sarafe jer se deformirala tako da se klinovi koji ju drze na ploci nisu mogli ni pomaci... Kad sam sarafe stavio, sve 5 i sad ju skinem/stavim za pol minute. Ako bacam gnojivo, jednostavno ju skinem i to je to!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@bobo
aha,razumijem... hvala ti na savjetu... :wink:
@zvona
ja mislim da je onda 42 hidraulični pogon,jer kad smo kupovali nismo je htjeli uzeti,zbog 'malo' skupljih dijelova i održavanja...evo baš je stari danas baliro sa našom 45-icom nakon što je kompletno piksirana i kaže da ju ne čuješ,milina za raditi...nije da je prije bilo teško radit,ali se dosta čula dok je radila...
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Ovo na slici je IMT 577 koji je bio izlozen u Gudovcu ove godine ;) Jednia slika na kojoj se poteznica vidi...

Sto se balirke tice, mislim da ni jedna balirka nije za 539... Zavisi kako ga vozis, ali susjedova velger (ne znam broj, mislim da je 45...) kad radi, traktor se njise koliko mu je nekada tesko raditi s njom...

Ima likova koji voze kao neslani pa nabiju bale da ih ne mozes nositi, a ti traktori pogotovo ne traju dugo...

Mal je 539 za presu, bar po onome sto sam vidio kod mene na selu...
meni balirka razbila difecijal na 539
 
Na vrh