• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaj

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Koliki je poticaj po hektaru za lješnjake i za orahe??? Ima ko info koliko je cijena sadnica za jedne i druge
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
orasi 16800 jednokratno po ha min 100 sadnica na ha (10x10), cijena prave sadnice 100-130 kn + pdv, mislim da je 2500 svaku sljedeću god, i još ti županija nešto da ali to ovisi od mjesta do mjesta
 
L

laci

Guest
a za jabuke u krapinsko zagorskoj županiji i koliko najmanja površina mora biti da bi se ostvario poticaj, hvala
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
247
Poticaja za podizanje trajnih nasada više nema. Upravo danas dobio potvrdu iz ministarstva. Od sada samo povrat kapitalnih u iznosu DO 50% bez pdv-a.

Baš me zanima koliko vas planira posaditi nešto ove jeseni? Itko?
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Jesi li siguran u to?
Ja sam očekivao da će se recimo smanjiti, ali potpuno ukidanje mi se čini pre radikalno.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
247
Čitao sam novi zakon o potporama i u njemu nema poticaja za podizanje trajnih nasada. Na stranicama ministarstva pod operativnim programom podizanja trajnih nasada se spominje samo povrat kapitalnih kao mjere. Zvao sam ministarstvo, upravu za poticaje i oni su mi potvrdili da su ostala samo kapitalna, dakle ja bih rekao da je to 100%. Šteta da nisu smanjili na prošle manje iznose jer sada je po mom mišljenju "do 50%" jako rastezljivo.

Zanimljivo je da još nigdje u medijima nisam pročitao/čuo išta o ovom ukidanju....nego jel znate da se na iznos plaće iznad 22200 kn neto ne plaćaju obavezni doprinosi?
Pozz.
 
J

Juls

Guest
baba kaže:
....nego jel znate da se na iznos plaće iznad 22200 kn neto ne plaćaju obavezni doprinosi?
Pozz.
Kako to misliš i kakve to veze ima s poticajima?
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
da vas pitam koja je razlika izmedu poticaja i kapitalnog ulaganja
jel kod poticaja da ih svake godine primam a kod kapitalnog ulaganja samo da mogu to sve napravit,obrada zemljista,kupnja sadnica itd itd,dobijem ih da mogu pokrenut posao i to je to

zanima me za vocarsto i masline
hvala
 
M

MOCO

Guest
nemam pojma šta sad ima u voćarstvu, možda neki ipard ili tako nešto, to bi ti netko od voćara trebao bolje znati ili da se raspitaš u savjetodavnoj službi oni znaju bolje
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
IPARD za voćnjake preko 2ha. Ne znam jel još i ide IPARD, sad će se koristit drugi fondovi.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
IPARD za voćnjake preko 2ha. Ne znam jel još i ide IPARD, sad će se koristit drugi fondovi.
onda je najbolje zvat savjetodavnu sluzbu pa se raspitat

p.s. jel ima netko da je radio projekt za poticaj i sl.stvari volio bih vidit kako se to pise

hvala
 

tihana

Novi član
Tu od
9 Kol 2014
Poruka
12
vecer dali tko zna da se moze oistvarit poticaj na jagode ?i dali se ostvaruje po sadnici ili povrsini zemlje?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: Jabuke

Danas je zadnji dan da se podnese prigovor agenciji za plaćanje za neisplatu poticaja 2012 godine,ono kad su nas zakinuli za određeni postotak. Treba popuniti zahtjev i preporučeno poslati na njihovu adresu,neznam gdje se može naći primjerak,ja sam našao kod susjeda i kopirao pa poslao. Zovite,pitajte i šaljite još danas.
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Jer tko ispunjavao u agronetu za 2015 novu aplikaciju za isplatu poticaja?
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Ima li sto novo dovsada sam rješavao sam kod kuće,ima li kakvih zavrzlama.
 

sana12

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
48
Zanima me koliki je prag poticaja za obavezni ulazak u sustav PDV-a? Za ovu god bi trebali dobiti oko 27 000 kn ( prijelazna eko proizvodnja za 2,38 ha). A ukupni primitci od poljoprivredne djelatnosti bi bili oko 15 000 kn.

Nema, uglavnom vam sustav sam izbaci, treba samo dobro proučiti na šta imate pravo i šta koja stavka podrazumijeva i klikati. Npr. novo je ovo zatravnjivane trajnih nasada. Mnogi ne znaju šta je to, pa nisu ni kliknuli za potporu, a trebali su. Meni su ovi iz Bioinspekta rekli da imamo na to pravo jer je voćnjak zatravljen ( sprečavanje erozije i to ) i da se dobije 309 eura /ha.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh