• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji gdje i kako

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta
M

Mister x

Guest
Poticaja ima dvije vrste i to na razini Županije odnosno lokalno i na razini Ministarsta odnosno poticaji iz državnog proračuna.

Postoje sljedeči poticaji:
-Poticaj za okrupnjavanje zeljišta (županija) 3500 kuna po hektaru
-Poticaj za sadnju trajnih nasada (županija) 50% povrat sredstava za sadnice
-Poticaj za sadnju trajnih nasada (Ministarstvo) daje se određena količina za određene nasade te su i po tome određene visine poticaja

Eto i jedan link gdje možete postaviti pitanja direktno ministru poljoprivrede
Kod:
http://www.mps.hr/naslovnica.asp

Za sva pitanja su na raspolaganju također savjetodavne službe na razini županije
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Nije mi jasan ovaj poticaj za okrupnjavanje zemljišta od županije.....Koja je minimalna površina?.....
 
M

Mister x

Guest
Nije bit kolika je parcela i nema neki minimum i maximum nego je bit u tome da ti kupuješ susjedne parcele i tako okrupnjuješ vlastiti posjed.
Za to okrupnjavanje vlastitog posjeda županija izdvaja 3500 kuna po hektaru zemlje.
To ti ga dođe da si vratiš troškove javnog bilježnika i plačenog poreza za zemlju.

Kod mene je bar takvi slučaj.

Ja sam morao kupiti 18 parcela da skupim 3 hektara posjeda i za to sam dobio 9 500 kuna.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pa ja sam pokupovao sve živo oko moje zemlje ,puno malih parcela i nakupilo se 4 i nešto sitno hektara....ali ja nemam poljoprivredno gospodarstvo niti sam u sustavu pdv pošto radim,kako da onda ostvarim taj poticaj....?
 
M

Mister x

Guest
Pa odeš ljepo na županiju i otvoriš obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo.
Tamo če ti sve ljepo objasniti.
U to vrijemi kad ti dođu papiri za OPG skupiš kupoprodajne ugovore i potvrdu od opčine i potvrdu od porezne uprave da si sve uredno podmirio.

Zatim otiđeš na županiju i predaš kupoprodajne ugovore sa potvrdama i fotokopijom osobne i fotokopijom kartice tekučeg računa i karticom za OPG i daš nadležnoj osobi na županiji.
tamo potpišete ugovor da moraš upisati parcele u roku jedne godine na svoj OPG i tralala stvari bespotrebnih.

Lova ti sjedne u roku mjesec dana.

Eto.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
.......

Å to ako sam ja kupio jednu parcelu i zatim krenuo u kupovinu ostalih....jel se to isto računa ili sam obavezno morao imati neku svoju parcelu na tom mjestu od prije i zatim kupovao one okolne....?
 
M

Mister x

Guest
Za taj slučaj ti nešto malo manje plate ali u globalu ti županija daje poticaj za takve projekte.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
..........

Å to trebam od papirologije za otvaranje obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva i čija vrata trebam obiti :lol: ?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
.........

I Mister X ti živiš u nekoj darežljivoj županiji jer ja sam zvao čovjeka u službi zadužen za poticaje u mojoj županiji i ne daju onih 3500 kuna za okrupnjavanje zemljišta i za sadnice se dobiva 5 kuna po komadu.....Govorim o Sisačko moslavačkoj županiji....
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
U ZAGREBAČKOJ SAM JA ZA OKRUPNJAVANJE DOBIVAO DO SAD 2000 kn po ha ili u visini stvarnih troškova do te cifre
 
M

Mister x

Guest
Re: .........

Tomislav kaže:
I Mister X ti živiš u nekoj darežljivoj županiji jer ja sam zvao čovjeka u službi zadužen za poticaje u mojoj županiji i ne daju onih 3500 kuna za okrupnjavanje zemljišta i za sadnice se dobiva 5 kuna po komadu.....Govorim o Sisačko moslavačkoj županiji....


Živim u Varaždinskoj županiji i darežljiva je da a eto da vidiš gdje to piše.
Vidim da ima skeptičnosti u tvom pisanju pa eto link:
Obrisan neispravan link.
 
M

Mister x

Guest
Re: ..........

Tomislav kaže:
Å to trebam od papirologije za otvaranje obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva i čija vrata trebam obiti :lol: ?

Odeš u županijski ured svoje opčine i doneseš papirologiju svih parcela, sve fotokopije osobnih iskaznica u domačinstvu te biljeg od nekoliko KN ali neznam dal su mjenjali cifru biljega, zato pitaj njih.

Ako imaš sreče i naletiš na susretljivu osobu na županiji onda bude ti ona ispunila zahtjev inače moraš ti ispunit sam.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
...

Nema skeptičnosti samo kažem da moja županija ima neke druge kriterije i ne daje te poticaje......pa ako to ne zna čovjek koji vodi tu papirologiju onda tko zna?????.Jednostavno ne daje svaka županija jednake poticaje,eto.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Re: ..........

E da and btw......jel ta zemlja mora biti kupljena na kredit da bi se dobili ti poticaji ili može biti za cash jer kod mene je ovo drugo pa se pitam....?
 
M

Mister x

Guest
Gle ti možeš uzet kešom zemlju ali onda dobiš samo za okrupnjavanje lovu.
Ako imaš dobru plaču a to je 4000+ više kuna onda digneš poljoprivredni kredit i dobiš 20% od države jer si digao kredit, i onda još lovu za okrupnjavanje a ako ti izađe da s te love i još nešto zasadiš a središ prije toga opg i daš zahtjev za poticaj onda još dobiš i poticaj za to.
Kredit mora dit 80000 kuna i više nikako manje.
Uglavno poticaji nisu vezani jedan za drugo npr. ako digneš kredit pa dobiš investicijsku potporu pa onda nemožeš uzeti poticaj za sadnju nasada.
Da tu je još i tvoja županija ako daje išta povrata love za sadnice.
 
Z

zoran

Guest
Koliko najmanje ha treba posijati soje i koliki je minimalni prinos za ostvarivanje poticaja?
 

zbedenik

Novi član
Tu od
30 Ožu 2007
Poruka
22
Mister x kaže:
Poticaja ima dvije vrste i to na razini Županije odnosno lokalno i na razini Ministarsta odnosno poticaji iz državnog proračuna.

Pretpostavljam da se za isti nasad ne mogu dobiti sredstva i od županiuje i od ministarstva. Može li netko ovo komentirati.
Ako je tako, špo je isplativije uzeti??

Hvala
 
M

Mister x

Guest
Nemoj predpostavljat, Županija je šupanija i ima svoj proračun a država je država i opet ima svoj proračun i naravno da ako je sadnja trajnog nasada u pitanju imate pravo na poticaj od strane ministarstva tj, države a sa druge strane opet od županije potporu. Ministarstvo opet ima svoje kriterije za cjelu državu što se tiče poticaja a županije opet imaju svoje kriterije a to naravno ovisi u kojoj županjiji prebivate.
 
M

Mister x

Guest
zoran kaže:
Koliko najmanje ha treba posijati soje i koliki je minimalni prinos za ostvarivanje poticaja?

Za žitarice je minimalno 3 Hektara a trajni nasadi 0.5 hektara dok je za vinograd 0.2 hektara
 

Najnoviji postovi

Na vrh