• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji u poljoprivredi

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
kaj se misli na ovo da bumo sami prijavljivali kaj smo sijali?
https://agronet.apprrr.hr/

Ako možeš otići na predavanje koje se održava po svim županijama sve će ti tamo objasniti ili na stranici www.apprrr.hr misli se da ćemo putem interneta sami podnositi zahtjev za poticaj.
Pošto neki poljoprivrednici neće moći dobit poticaj bez ovjerenog pratećeg lista evo mjesta gdje se predaje ambalažni otpad.
 
Posljednje uređivanje:

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Prije nekoliko dana stigli poticaji(negdje oko 40%),jesam li u pravu?
Još uvijek nikakvi izvještaji pa stoga je ovo pitanje!
Pozdrav!
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
da stigli su...bar kod mene..a sad se nadam da buz brzo i druga polovica
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
da stigli su...bar kod mene..a sad se nadam da buz brzo i druga polovica

Delac,pa trebalo bi nam se isplatiti još 60%(a ne pola).
Prošle godine smo imali poticaj 2240,00kn/1ha, do su nam ove godine smanjili na 2055,00kn/1ha,uz blagoslov predstavnika seljaka, prošlogodišnjih prosvjeda.
Čini mi se da je tu muljaža jer će po tome biti isplaćeno 80/% od iznosa 2055,00kn, a ne 80/%od prošlogodišnjih 2240,00kn,kao što je bilo dogovoreno.
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
A da li neko zna kako je za ekološku poljoprivredu? Jer od ove godine su izravna plaćanja po hektaru svima ista, plus dodatno za ekološku i za neke druge svrhe.
To pitam jer mi je isplaćeno nešto jako malo, možda 20% ukupnog iznosa(prije godinu dana je isplaćeno sve zajedno). Ako neko zna nešto :prayer:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ja isto čekam ekološku i trajni nasadi...
meni sad na isplati piše proljetna sjetva...a ja imam lavandu!! računica od 2.900.00 kn mi se u ništa ne uklapa...
e sad, ako preračunam preko arkod-a... ali opet mi ne sjeda nikakva matematika....

očekujem još podosta novaca, ali očito...to je to!
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Jel se šta šuška o tome kada bude i drugi dio poticaja??? valjda bude do svibnja...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
mi smo prvi dio poticaja dobili 21,02 u osjecko baranjskoj
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ja na sve to gledam ovak, poticaja netreba, samo treba omogućiti poljoprivredniku da radi, proda i zaradi sam od svojih ruku, a ne ovako da uza sve moguće jedva sastavlja kraj sa krajem.

Ali ako već daju poticaje, nek ih onda daju ili neka ih ukinuo. Ovo je "šuć-muć" politika. Nešto očekuješ a neznaš ni sam jel bude, nebude, kada bude i koliko će ti uzeti.

Kada već daju poticaje neka budu fer i korektni i neka to isplate, a ne zavlačiti ljude. Ili neka ih ukinu.

Neka sjede na jednoj stolici a ne na 3-4 kao sada. Sve više od jedne je previše.
 

zeljar

Novi član
Premium
Tu od
25 Tra 2010
Poruka
23
delac poticaji u povrcarstvu su jednaki kao i za sve jer se gledaju ha a ne kultura
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
delac poticaji u povrcarstvu su jednaki kao i za sve jer se gledaju ha a ne kultura
a kaj je ono posebna placanja?znaci za krumpir je onda 2000 ? a za kupus 1250 ili?ti si bolje upuceni u to
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Što se tiće povrča ,posebna plačanja za 2010 bi trebala biti samo za industrijsko povrče.Mislim da bi trebalo biti oko 750 kn/ha,ali bit če isplačeno u drugom krugu,samo tko zna koliko.Za 2011 toga više nema.Inače izravna plačanja su dogovorena 2000 kn/ha(ako se još nešto ne promjeni) umjesto 2250 kn/ha.U prvom krugu isplačeno je 900 kn/ha - 0,5% doprinos za komoru.
 
M

MOCO

Guest
Ja više NIŠTA NEZNAM!!!!!
sad je 2250, pa 2000, pa 1900inešt, pa isplaćeno 50% pa nije onda 50% nego 40inešt%, pa za komoru 2%, pa nije 2% za komoru nego je 0,5%....NIŠTA NE KUŽIM!!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh