• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poticaji u poljoprivredi

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Jeste prijavili odnosno ispisali zahtjev za isplatu izravnih plaćanja u biljnoj proizvodnji preko agroneta? Ima još vremena (15.05) da se razmisli o upisu u Upisnik za integriranu proizvodnju povrća jer su poticaji dodatno veći za tisuću kuna po hektaru.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jeste prijavili odnosno ispisali zahtjev za isplatu izravnih plaćanja u biljnoj proizvodnji preko agroneta? Ima još vremena (15.05) da se razmisli o upisu u Upisnik za integriranu proizvodnju povrća jer su poticaji dodatno veći za tisuću kuna po hektaru.

da ali koja je procedura,treba to drugačije i raditi jel,nije to samo tako a radi se o 1000 kuna po ha što i nije nei poticaj kad se sve zbroji,ili griješim?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A ako zbrojiš 7-8 hektara, ispadne nešto više kuna, za jedan dobar wellnes vikend, recimo, tamo negdje dok završi sezona u 12 mjesecu. Nebi li se to isplatilo??:partyman:
 
B

brle

Guest
A ako zbrojiš 7-8 hektara, ispadne nešto više kuna, za jedan dobar wellnes vikend, recimo, tamo negdje dok završi sezona u 12 mjesecu. Nebi li se to isplatilo??:partyman:

To si u pravu :) Ali ako uleti neka inspekcija a nisi se pridržavo pravila koja pripisuje integrirana proizvodnja tih 7-8 tisuća neće bit dosta ni za kaznu a kamo li za wellnes :) :) :)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Svi se mi pridržavamo pravila, inače nebi bili na tržištu.:prayer:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Svi se mi pridržavamo pravila, inače nebi bili na tržištu.:prayer:

To je to, nismo daleko od integriranih proizvođača. Plodored poštivamo, radimo analizu tla(svake tri godine), upotrebljavamo dozvoljene pesticide za određenu kulturu , poštivamo nitratnu uredbu još samo urediti one tehničke stvari kao smještaj pesticida u posebne prostore pod nadzorom, evidencijski list za upotrebu pesticida i još nekih sitnica. Treba se ove sezone spremiti (poštivati Tehnološke upute za integriranu proizvodnju povrća) i druge se godine upisati u Upisnik i zaraditi za Wellnes ili skijanje, dobro a?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
To je to, nismo daleko od integriranih proizvođača. Plodored poštivamo, radimo analizu tla(svake tri godine), upotrebljavamo dozvoljene pesticide za određenu kulturu , poštivamo nitratnu uredbu još samo urediti one tehničke stvari kao smještaj pesticida u posebne prostore pod nadzorom, evidencijski list za upotrebu pesticida i još nekih sitnica. Treba se ove sezone spremiti (poštivati Tehnološke upute za integriranu proizvodnju povrća) i druge se godine upisati u Upisnik i zaraditi za Wellnes ili skijanje, dobro a?

Kako praviš plodored u plasteniku.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kako praviš plodored u plasteniku.

Do sada se baš i nisam pridržavao plodoreda, jer sam u nekim plastenicima išao svake godine sa rajčicom dok sam krastavac ubacivao svake godine u drugi plastenik. Salate u svim plastenicima jesen-zima. Po Tehnološkim uputama za integriranu proizvodnju u plastenicima dozvoljeno je svake druge godine istu porodicu plodovitog povrća s tim da se obavezno stavi međukultura, tako da bi to izgledalo ovako:1.god.rajčica-salata-2.god.krastavac-salata-3.god.rajčica-salata...međutim ja ću ubaciti još neke porodice kao glavne kulture(mahuna) i međukulture (korabica,blitva, mladi luk ili rotkvica). Imam pet objekata pa ću kombinirati, planiram i sideraciju raditi svake godine u jednom objektu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Do sada se baš i nisam pridržavao plodoreda, jer sam u nekim plastenicima išao svake godine sa rajčicom dok sam krastavac ubacivao svake godine u drugi plastenik. Salate u svim plastenicima jesen-zima. Po Tehnološkim uputama za integriranu proizvodnju u plastenicima dozvoljeno je svake druge godine istu porodicu plodovitog povrća s tim da se obavezno stavi međukultura, tako da bi to izgledalo ovako:1.god.rajčica-salata-2.god.krastavac-salata-3.god.rajčica-salata...međutim ja ću ubaciti još neke porodice kao glavne kulture(mahuna) i međukulture (korabica,blitva, mladi luk ili rotkvica). Imam pet objekata pa ću kombinirati, planiram i sideraciju raditi svake godine u jednom objektu.

Upravo zbog toga sam te i pitao kako praviš plodored, u plasteniku je to malo teže nego na njivi ja ove godine planiram nove plastenike pa me zanima kako radiš plodored da nebi napravio pogrešku u plodoredu a onda je sve džabe.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jeste prijavili odnosno ispisali zahtjev za isplatu izravnih plaćanja u biljnoj proizvodnji preko agroneta? Ima još vremena (15.05) da se razmisli o upisu u Upisnik za integriranu proizvodnju povrća jer su poticaji dodatno veći za tisuću kuna po hektaru.

neznam jel znate ali kad se ispunjava zahtjev treba sve obrasce označiti,i za stoku i mlijeko itd. bez obzira koje kulture imate,jer nećete moći isprintati bez toga,zahtjev mora biti kompletan. tako ako vam nešto bude štekalo da znate u čemu je kvaka.
 
Na vrh