• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Potrebni papiri

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Nista vise od tih cca 15 kn po m3 se ne naplacuje....put odnosno troskovi po km se izbjegnu vlastitim prevozom strucne osobe HS.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sttipa,
troškovi po km se ne izbjegnu, samo se smanje, ali i utroši dodatnih sat dva vremena (ovisno o udaljenosti) za odlazak i povratak stručnjaka.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Kod otpreme se ne naplacuje vrijeme vec po m3...
A kod nas ukoliko ces nas voziti...dodji i vrati...nema naplate putnih troskova...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sttipa,
ako je tvoje vrijeme gratis, ja bih ga trebal . :hahah:
Ne plaća se vrijeme stručnjaka, ali zar mojih 2 sata ništa ne vrijedi? Možda sam za to vrijeme mogao nešto drugo napraviti. ;)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
meni uzimao 150-200kn za izlazak na teren...
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Meni izlazi licencirani ing.sumarstva iz privatne tvrtke a ne sumarije,on takodjer Kuka da mu je 3kn po km premalo sto je i istina no nemore si pomoc.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Evo danas konačno uhvatio lugara za doznaku.
Znači čovjek nema službeni auto pa me zamolio da se nađemo na pola puta da ga prevezem do šume.
Pošto je već bilo nešto srušenih drva bez problema ih je označio te još par komada koja stoje. Ta doznaka vrijedi 3 godine.
Njegov izlazak se ne plaća, plaća se jedino 15kn/m3 prilikom izdavanja popratnice.
Dosadašnji trošak koji sam imao je bilo 20 kn biljega za vl.list i 10 kn posjedovni list. Za 10m3 mojih drva trošak će bit 180 kn šta se tiče birokracije.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Eto i ja ponavljam u vise navrata....samo izbrisi ovaj dio da je obiljezio i srusene....😉
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Dal mozda netko zna, dal se moze predati zahtjev za doznaku u savjetodavnu sluzbu elektronskim putem? Posto nam je kretanje ograniceno🤪
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
To sam barem ja napravio kad sam se interesirao oko doznake
 

dbegic

Novi član
Tu od
5 Ruj 2016
Poruka
29
Pozdrav, kakve su sad procedure i cijene vezano za doznaku u privatnoj šumi?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Javiš se u Savjetodavnu službu gdje napraviš zahtjev. Treba ti gruntovni izvadak da si vlasnik šume. Nakon toga dobiješ rješenje od njih za sječu. Onda ideš u šumariju ili kod ovlaštene firme koja ti napravi doznaku. U šumariji se doznaka ne plaća, ali ih zato treba čekati. Za utovar se mora dobiti izvoznica, opet od šumarije ili ovlaštene firme. Izvoznica se plaća po m3 + putni troškovi djelatnika koji dođe na izmjeru i koji napravi papire. Cijena za izmjeru je cca 17-18 kuna/m3 preračunato u eure. Ako utovaruješ i voziš u više dana onda će ti dolaziti više puta pa će trošak biti veći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh