• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poučne priče, aforizmi, poslovice, anegdote

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
... uspjeh najčešče dolazi kada tu granicu prijeđemo.
U današnjem svijetu prava i zakona nekaj treba shvatiti: ograničenja su postavljena radi mogućih tužbi i zaštite profita, i ne treba osuditi one koji se ista ne usude prijeći. To ne znači da oni ne znaju i da su neki alternativci pametniji.
Da je završilo loše, neslavno bi se proveli.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Slabašan starac je otišao živjeti sa svojim sinom, snahom i četverogodišnjim unukom. Starčeve ruke su se tresle, vid mu je bio slab a ni noge ga nisu baš najbolje služile. Kad bi obitelj sjela za stol, djedove drhtave ruke i slab vid činili su njegov objed gotovo nemogućim. Juha bi se iz žlice prosula prije nego bi uopće i došla do usta. Grašak bi padao na pod. Mlijeko iz čaše bi se prosulo po stolnjaku. Sin i snaha počeli su se ljutiti.

„Moramo nešto učiniti s djedom” rekao je sin jednoga dana.
„Dosta mi je prolivenog mlijeka, glasnog jedenja i hrane na podu.”
Sin i snaha su postavili mali stol u kutu sobe. Tamo je djed jeo sam, dok su ostali uživali za obiteljskim stolom. Pošto je djed razbio jedan pa drugi tanjur, njegova je hrana bila servirana u drvenoj zdjelici. Kad bi obitelj ponekad pogledala djeda, vidjeli bi suze u njegovim očima dok je tako sam sjedio i jeo. Usprkos tome, jedine riječi koje je mladi par imao za njega su bile riječi prijekora ako bi mu nešto palo na pod.
Mali četvorogodišnji unuk sve je to promatrao u tišini. Jednog dana prije objeda otac je vidio kako se njegov mali sin igra sa komadićima drveta. Blago ga je upitao:
„Što to radiš sine?”
„Evo, pravim male drvene zdjelice za tebe i mamu da imate iz čega jesti kad ja odrastem.” reče dječak nevino se smješeći i nastavi svoj posao.

Roditelji su ostali bez riječi, a onda su im suze počele teći niz obraze. Iako nisu prozborili niti riječ, oboje su znali što moraju poduzeti. Te su večeri uzeli starca za ruku i nježno ga doveli za svoj stol. Do kraja svog života starac je jeo zajedno s obitelji, a ni sin ni snaha više nisu brinuli kad se mlijeko prolilo ili kad bi hrana pala na pod.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
"Djelovanje je temelj svakog uspjeha"
Pablo Picasso

"Ne morate biti sjajni da biste počeli,
ali morate početti kako biste postali sjajni"
Zig Ziglar

"Ako živite svaki svoj dan misleći kako vam je posljednji,
jednog ćete dana sigurno biti u pravu."
Breaker Morant

"Ključ uspjeha leži u tome da prioritete ne prilagođavate
rasporedu,nego raspored svojim prioritetima"
Stephen Covey

"Počnite raditi ono što je nužno,nakon toga ono što je moguće i uskoro ćete shvatiti da postižete ono što vam se činilo kao nemoguće"
Sveti Franjo Asiški
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nije poučna priča ali prije pola sata uspjelo je lansiranje falcona heavy koja je trenutno najjača raketa što postoji njime je auto tesla lansiran negdje u marsovu orbitu.
Nije to jako bitno za poljoprivrednike ali meni je osobno zadovoljstvo to promatrati, možda je još netko to primjetio.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jesam , da ..ali to je bitnije za reklamu tesle nego auto opčenito ..električni kreču u ozbiljnu bitku ...

pitam se samo koliko su co2 isporučili i da li rafeta ima dpf , i još se puno toga pitam ali ne znam kome postaviti pitanje
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ima puno gorih zagađivača koji direktno zagađuju okoliš u većoj mjeri a ovo tehnološko postignuće je veliko. Koristile su se već korištene rakete prvog stupnja i obe sletile natrag na platformu, skoro nevjerojatno.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Zanimljivo, jedan anonimus (do prije par godina) napravi raketu kakvu NASA, Rusi ni Kinezi ne napraveu 50 godina...
Još bi da mu vjerujemo da budu hodali po Marsu? Je, kak su i po Mjesecu!
Proklete šarene laži, made in Hollywood.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ima i onih koji još vjeruju da je zemlja ravna ploča!

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Zar nije? :D

Ne vide se najbolje kornjače koje drže ploču, ali to je to. :D

ae1d337927d70333399ed9ab525ac373.jpg
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Koliko dugo premisljuvljem dojdem do zakljucka da smo tu na nasoj zemljici zatoceni.Ocem reci u neku ruku vrestu(zatvoru) zakaj neznam ,al smo ocito nekaj velkoga skrivili.Mozda i neka vrsta KPD Zemljica,da je okrugla im bas ne verjem,dok sam ljetev na 10 000m nisam primetil zakrivljenost,dobro lazu jeebem ih u prkno.
Ja mislim da se u Bibliji skriva mnogo odgovora pa citajte da dojdete do istine.
A veli i poslovica,knjiga ie tvoj najbolji prijatel,Zagorci dobro razmisljite.:(wait):
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mi smo tu ko pilići ispod koke i slažem se da smo u jednu ruku zatočeni ali je samo pitanje vremena kad će znatiželjni ljudi to promijeniti, a nemoj mi reći da si i ti čovjek od ploča i kornjača. Sunčev sustav u kojem smo mi i naša zemlja se tako stabilno kreće da imamo osjećaj kako se ništa ne mijenja (vrtnja oko sunca i osi) ali mi i naš prosječan vijek trajanja smo samo kap u moru godina koje ima naša zemlja i sunčev sustav.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
VBibliji pise drugcije,valjda ne mislis da onalaze:icon_scratch:.Ne verjem da se vrtimo koli sunca,Tesla je znal al ni stel povedati.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kako objašnjavaš godišnja doba i solsticije? Inače znanost se ne kosi sa biblijom i ne radi protiv vjere.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hotela,
slažem se s tobom u onom delu gde tvrdiš da smo tu na zemlji v reštu.
Eva i Adam su nas tu pospravili.
Niti ovi reštanti kaj su v državnim reštima ne živiju svi jednak. Kak se gdo prilagodi, tak mu je.

Zoki dobro veli da se znanost i biblija (čit. vjera) međusobno ne kose. To kaj neki "znanstveniki" imaju povremeno drkčije stavove ne znači da su u pravu. Ima među znanstvenicima i takvih koji su bili jako protiv nauka vjere, a s vremenom su promijenili svoj stav.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kako objašnjavaš godišnja doba i solsticije? Inače znanost se ne kosi sa biblijom i ne radi protiv vjere.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

O tem temama bum razmisljal dok dojdem v penziju,ak bog da za 6let.Pa onda lehko kmeni dojdes v gorice da to rascistimo.:drink:

P.S. mene se cini da imamo sam proljece i jesen
 
Na vrh