• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Povrtlarski strojevi

  • Temu pokrenuo ZG VRTLAR
  • Datum prvog posta
D

DADAC

Guest
cabage kaže:
Ja sam pred tjedan dana razgovarao s Đurđom iz Masservice Vrbovec. Rekla je 5300 plus pdv. Naravno samo sadilica, bez pravljenja gredice i postavljanja folije. Ja imam polagač i gredičar. Mislim ipak da je najprecizinija sadnja ručna. Isto ko i berba. Gdje ćeš ubrati proljetno zelje s kombajnom. Imaju ga u Miholjcu, pa su ga stavili da stoji sa strane. Takve stvari su za industriju, svježa potrošnja traži mnogo ruku :blackeye


Masovu trorednu ima moj prijatelj iz og za zelje sadit, nije zadovoljan. Na kraju opet sadi sa starom s tanjurima.
Imam i ja tu duhansku, al sam bacil tanjure i sadimo direktno u zemlju bez njih.
Mama, seka i ja za osam sati ral obavimo, malo hrbat pati, al opet bolje nego s klinom pikat!

Zg, jel kaj gume pališ sa ferarijem??? ;)
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
Da samo gume, svaki drugi dan skurim i lamelu :lol: :lol: :lol:
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
ZG VRTLAR kaže:
Da samo gume, svaki drugi dan skurim i lamelu :lol: :lol: :lol:
je ali bez ovih teškaša na njoj!

Vidi se, super radi!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A ma imam i ja duhansku. Radi perfektno :mrgreen:
Markeri na tanjure i još dok hoćeš gušće, onda proračun u glavi i ne razmišljati lijevo i desno. :blackeye Posadim ja s njom čudo jedno u jednom danu, samo nek je spretan vozač 8)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kontejneri naravno. Nije li preskupa ova druga tehnologija? :mrgreen:
 
D

DADAC

Guest
Neznam, nisam nikad ni probal sadit sa golim korjenom, pitam zbog sadilice jer meni tanjuri polome i naopak posade dosta sadnica, ima puno popravka, tak da sam ih garažiral i sadim bez njih! Eto ...:mrgreen:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nejasno mi je ovo sa gnječenjem i sađenjem naopačke. Kak staviš tak posadi.
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
cabage kaže:
Nejasno mi je ovo sa gnječenjem i sađenjem naopačke. Kak staviš tak posadi.
Točno tak, jedino znaju oni tanjuri malo gnječiti, kad je krhka sadnica, ali ništ strašno!
 
D

DADAC

Guest
cabage kaže:
Kak staviš tak posadi.

Da tak je, samo bez tanjura!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Z

ZG VRTLAR

Guest
URL=http://img119.imageshack.us/my.php?image=dsc00263.jpg]
dsc00263.th.jpg
[/URL] Evo i kako radi ZEMA :roll: :roll: :roll:
 
D

DADAC

Guest
He, he nema šanse da podere prve gume na traktoru!!! :lol: :lol: :lol:
 
P

patrik1972

Guest
ja ti se bavim povrtlarskim kulturama i bio sam na dosta sajmova i svatko hvali svoje strojeve imaju i video priloge ali mi nikad nismo obracali pozornost na vrstu zemlje jer oni naprave stroj i testiraju ga u svom kraju zato nama ovdije ne daje dpbre rezultate to je najveca caka po meni
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Dobro i postavi foliju kak taj polagač izgleda :mrgreen:
 

sinke

Novi član
Tu od
12 Stu 2008
Poruka
4
Da se i ja malo uključim, vidim da su postovi stari ali nadam se da ćete mi ipak pomoći.
Bavim se sa ukrasnim biljem Thuje,(čempresi kako to već svi nazivaju) i htio sam kupiti sadilicu i preći na strojnu obradu odn. kultiviranje i ostalo da mi bude lakše i brže s traktorom.
Presadnice sadim u kontejnere ,plitice i gledao sam kako radi Chehi magli wolf model sa čašama i nisam bio siguran da li bi mogla saditi moje sadnice.
Plitice su mi konusne fi 55 na fi 45 visina 50 i nadzemni dio biljke od 5-10cm.

ZG VRTLAR da li možeš provjeriti sa prijateljem koji jenjegov model sadilice i da li bi možda mene mogla poslužiti neka od njih, možda i imaju baš za ovakve sadnice.
Poslao sam i e-mail u Viroviticu prije 10 dana za upit o onoj za duhan ali nikaka odgovor nisam dobio.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
prije par dana sam po prvi put polagao foliju i namučiili smo se dok smo uriktali polagač jer je skoro sve bilo krivo.vijci popucali,štelanje skoro nemoguće bilo.kiša,vjetar ali uspjeli smo.
Htio bih kupiti jedan polagač za iduću sezonu pa ako možete napisati par preporuka ili ponuda bilo bi mi drago.
Koji su bolji,oni sa lopaticama ili sa diskovima?



 
M

marijogrgic

Guest
Definitivni sa diskovima,motike moraš dobro poštelavati.Ja ima napravljeni (izgleda kao da su ga radili oni iz A je To)radi perfektno.Ali kupujem foliju koja je Uv stabilizirana nema onog opuštanja kad sunce zagrije,malo skuplja ali se isplati a i postavljač bolje radi sa njom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh