• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav iz Međimurja

  • Temu pokrenuo Međimurac
  • Datum prvog posta
M

Međimurac

Guest
Pozdravljam Vas sve.Ime mi je Dinko.Dolazim iz prekrasnog Međimurja.Imam 23 godine, trenutno sam nezaposlen, bavim se proizvodnjom vina od kupine.
Volim sve što vole mladi :lol:
 
H

Hrvach

Guest
Dobro došel na forum! Ima nas mladih... Ima nas više, većina članova na forumu voli sve kaj vole mladi od 75 godina :p :) Kak ti ide prodaja vina, kolko kupina imaš?
 
M

Međimurac

Guest
Pozdrav.

Pa neloše ide 8)

Kako koje godine.Nekad sve, prošle ostalo jedna četvrtina i tak.Snalazimo se.
A i rakija se radi( kupine, trešnja, kruška, pa čak i mandarina) i prodaje.
Cijelo imanje je malo manje od hektra, a manje od polovice su kupine.
Ostalo je vrt, mali voćnjak i stevia.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pozdrav,dali možeš malo neku reči o toj steviji ,nešt konkretno:drinkers:
 
M

Međimurac

Guest
pozdrav,dali možeš malo neku reči o toj steviji ,nešt konkretno:drinkers:

Pozdrav.
Kaj te zanima?
Nemam je puno_Oko 100 metara kvadratnih otprilike.
Nemaš baš previše brige s njom.
Humus, zalijevanje i berba.Ne bere se sve odjednom, kak dozreli tak bereš.
Beru se samo listovi.Naraste otprilike do koljena.Ti listovi se onda suše.
Mada ih možeš i friške jesti, a sušeni mogu u čaj ili u bilo kaj drugo u što se dodaje šećer.Mi smo za vino radili ekstrakt(kuhaš, kuhaš i kuhaš).
Pošto je 30-40 puta slađa od šećera, a ti trebaš recimo 100 kg šećera, uštediš poprilično.I to je to.Ako imaš još kakvih pitanja, ne ustručavaj se.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Lijep pozdrav i dobro nam došao!!
Možeš li mi molim te reći par riječi o toj steviji kakva je to biljka, za šta se koristi i šta se od nje koristi, list, plod ili korjen? Prvi put čujem za nju, ima li možda još neki naziv? Možeš li je kako opisati ili ako imaš kakvih slika bilo bi super, da vidim šta je to.
 
M

Međimurac

Guest
Pozdrav

http://www.zdravakrava.hr/clanak/249/stevia-secer-koji-ne-deblja


Evo tu je neki link, pa malo pročitaj.
Koristiti je možeš svugdje gdje bi inače koristio i šećer.
Od cijele biljke koristiš samo list i to samo one velike.Mali još nisu toliko slatki.

Evo i nekih slika s interneta.Svoje nažalost nemam.Bit će druge godine :mrgreen:

Stevia.jpg


stevia+field.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Hvala za objašnjenje i link! Prvi put čujem za ovu biljku. Gdje inače nabavljaš sjeme, jel ima to u nekoj poljo apoteci ili ga naručuješ odnekud? Vrlo interesantna biljka, mogao bi otvoriti temu o njoj, vjerovatno bi bilo dosta zainteresovanih. Jeli to jednogodišnja ili višegodišnja biljka, ima li kakvih bolesti ili nametnika, kako se boriš protiv njih? Vidim da se sije ili sadi u redove, kako se boriš protiv korova?
 

Najnoviji postovi

Na vrh