• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav iz Zg.

S

shiraz

Guest
Poštovani zemljodjelci,
sve vas lijepo pozdravljam i najte kaj zamerit.

Ja sam liječnik u jedoj zg bolnici ali i seljačko dijete koje uživa u vinarstvu i plodovima zemlje. Više od 15.g. kupujem grozdje od Pelješca, Istre, Plješivice do Iloka i njegujem ponajbolje što jesen daje.
Nema kod mene sumpora i nedajbože šećera jer je svaka godina i svaki teren poseban baš kao i svaki čovjek i svaka lokacija - traže ljubav i vraćaju istim.

Ovdje se prijavljujem jer želim neš ozbiljnije, tj. došlo vrijeme da posadim svoj vinograd ali i neš više (ako je moguće).
Naime, imam bolesno dijete koje furam 2-3 puta tjedno u krapinske i došao sam do toga da prodam svoju parcelu u D. Selu kako bih kupio nešto slično u okolici Zagreba (do 50km) što ima potencijal za termalnu vodu (min.22 Celzijusa) kao i pogodnost za uzgoj vinove loze.

Ako netko ima neki prijedlog za prodaju/zamjenu rado ću ga saslušati imajući u vidu da moje materijalne mogućnosti nisu velike a ne želim sebe niti drugoga izlagati nepotrebnom riziku. Moja parcela je 4.000m2 u zelenoj zoni i pogodna je za voćnjak ili vinograd.

Zahvalan unaprijed, lijepi pozdrav!

^_^
 
G

GROF

Guest
., lip Vam pozdrav doktore i dobro nam došli! ...

., lipo i čitko predstavljanje., jako mi se dopada ovo oko vina bez sumpora i cukra!., ja sam uvik za domaće, orginalno i bez kemikalija - kemijanja u bilo kom obliku ili omjeru.-

., čitamo - pišemo - pomažemo se., Bog! ...
 
S

shiraz

Guest
., lip Vam pozdrav doktore i dobro nam došli! ...

., lipo i čitko predstavljanje., jako mi se dopada ovo oko vina bez sumpora i cukra!., ja sam uvik za domaće, orginalno i bez kemikalija - kemijanja u bilo kom obliku ili omjeru.-

., čitamo - pišemo - pomažemo se., Bog! ...

Hvala na dobrodošlici!

Za mene je vino lijek ali kada se doda sve ono što nam trgovci nude, pa to je otrov najgore vrste....
Manipulacija je gora od farmaceutske (nisam paranoik, niti extremist nijednog kova ...) ali meni su s novom inox bačvom uvalili na poklon 5 L "vinogradarskog tj. enološkog ulja" na poklon.

Ja išao kod ing.Google pitati što je to?
To je derivat destilacije nafte koji su trgovci nazvali "enološko ulje" i to se pod normalno koristi od Dubrovnik do Iloka- a zašto?
Kao da bačve nemaju plivajući poklopac?
Ne, trgovci nas hoće uvjerit da če bez ovog naftnog derivata vino biti pokvareno....

Najte zamjerit, ali kada vidim kako manipuliraju s nam i s našim zdravljem, dojde mi slabo...

^_^
 
G

GROF

Guest
., potpisujem u cijelosti! ...

Hvala na dobrodošlici!

Za mene je vino lijek ali kada se doda sve ono što nam trgovci nude, pa to je otrov najgore vrste....
Manipulacija je gora od farmaceutske (nisam paranoik, niti extremist nijednog kova ...) ali meni su s novom inox bačvom uvalili na poklon 5 L "vinogradarskog tj. enološkog ulja" na poklon.

Ja išao kod ing.Google pitati što je to?
To je derivat destilacije nafte koji su trgovci nazvali "enološko ulje" i to se pod normalno koristi od Dubrovnik do Iloka- a zašto?
Kao da bačve nemaju plivajući poklopac?
Ne, trgovci nas hoće uvjerit da če bez ovog naftnog derivata vino biti pokvareno....

Najte zamjerit, ali kada vidim kako manipuliraju s nam i s našim zdravljem, dojde mi slabo...

^_^

., apsolutno točno!, potpisujem u cijelosti., trgovci nam nude i pakiraju takova sranja da čovika boli glava od samoga celofana., a nažalost, tako je sa svim proizvodima.-

., l.p., do pisanja - čitanja.-
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
i te kakva sranja pa jebo te kakvo je to vino koje košta 5 litara 28.80kn mene skuplje dođe voda hahahahahhah :prayer: :weedman:
 
S

shiraz

Guest
i te kakva sranja pa jebo te kakvo je to vino koje košta 5 litara 28.80kn mene skuplje dođe voda hahahahahhah :prayer: :weedman:

Da. Ja platio ove godine shiraz 6kn za kg.
Kako može 5L vina koštati manje od cijene grozdja?

Hrvatsko čudo, ili je još jedan velehrvatski pametnjaković umislio da vuče porijeklo iz Nazaretha?

trovači ponajore vrste :)-
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Da. Ja platio ove godine shiraz 6kn za kg.
Kako može 5L vina koštati manje od cijene grozdja?

Hrvatsko čudo, ili je još jedan velehrvatski pametnjaković umislio da vuče porijeklo iz Nazaretha?

trovači ponajore vrste :)-
jbg al to ovi klošari masovno kupuju!!! koliko sam mogo cuti od jednog takvog proizvođača vina kaze u recimo 100 litara vode se pomjesa neka tekućina i razmuti se tako bilo ono spremnik od 100 litara ili 1000litara jednako rade,,,,, kad mi kazu za sok 100% narandza onda bi puca ista stvar i s vinom!!!!! :toimonster:
 
S

shiraz

Guest
jbg al to ovi klošari masovno kupuju!!! koliko sam mogo cuti od jednog takvog proizvođača vina kaze u recimo 100 litara vode se pomjesa neka tekućina i razmuti se tako bilo ono spremnik od 100 litara ili 1000litara jednako rade,,,,, kad mi kazu za sok 100% narandza onda bi puca ista stvar i s vinom!!!!! :toimonster:


Vjerojatno točno.

Slično sam čuo za jednu tvornicu pored Jaske koja je lani ostvarila rekordne rezultate.

Tamo kupiš malu bočicu arome i imaš vino kakvog hoćeš okusa. Navodno su vodći vinari najveći kupci. Mislim da se zove irexaroma......ime govori sve.

:)
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Vjerojatno točno.

Slično sam čuo za jednu tvornicu pored Jaske koja je lani ostvarila rekordne rezultate.

Tamo kupiš malu bočicu arome i imaš vino kakvog hoćeš okusa. Navodno su vodći vinari najveći kupci. Mislim da se zove irexaroma......ime govori sve.

:)
ja neznam o cemu se tocno radi i kakva je aroma al tako se nekako pripravlja,,,,koliko sam toga mogo skuziti,,uglavnom da ljudi znaju sta je tu zaboravili bi to i pili čistu mineralnu :weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrodoša........:partyman: :partyman:
Svaka čast na prestavljanju,,:p,a nadam se da češ se nač negdje s vinom,,,,,i načinit ča si naumija...i neka dite ozdravi čim prije............:p:p
 
B

bosniahos

Guest
.

Dobrodošal.Kolega vino je jedna od velikih zavijera skovana još u vrijeme Krista a i prije.Napravljeni od svega i svačega još iz tog doba.Sijetite se predeke sa krštenja mošta dok oni kao bog Bacus nešta frkelja ovo ono ,od svega truda muke jada i loših međaša tek trunka zadovoljstva meni lićno najdalje do vrijemena mošta rezaća.To sa misnim vinima bez šečera i sumpora kao stabilizatora i još koječega ne drži vodu mada izgleda egzotično i primamljivo.Vi učeni kolega čete moči sami sebi garantirati kvalitetu bilo ekološku bilo enološku tek kad sami kompletni postupak koji traje cijelu godinu uradite po tim standardima.A to što ste vi prošli cijelu Kroatiju tražeći eliksir kao Gali iz comic booka ne znaći ništa drugo nego satisfaction dok svojima znancima isti produkt ponudite kao finalni a to znaći vino.Sve je više dokaza da špricevi korišteni u vinogradima utiječu na sve vrste kancelara od gušterače ,pluća,debelog crijeva.Pijem ija pil je i moj pokojni tata ali nije vrijedno truda i muke,Pare koje smo kao familija ulagali u dva vinograda i kljeti od 80 kvadrata da smo u to vrijeme uložili u Dalmatinski teren nesebično bi nam se stostruko sada vraćalo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh