• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav od Kamenara

K

kamenar

Guest
pozdravljam sve ljude na ovom forumu.......... eto imam 10 krava..... 8 matafunki i 2 mješane holštajn i simentalac..... i 70 koza. ponosni sam vlasnik malog Ursusa koji služi besprjekorno i mccormicka koji je napravljen prije krista ali radi :blackeye i ostala mehanizacija za spremanje sijena jedino neznam koje su marke balirke i grablja jer je to nabavio moj stari a nezna ni on..... eto toliko o meni :weedman:
 
K

kamenar

Guest
pozdrav i dobrodošao...kakve su to krave matafunke?

to su po službenom nazivu sive i smeđe krave ali svi koje ja znam ih nazivaju matafunke lako moguće da je to nekakav lokalni naziv......

dobro došao...jesu to one kravice kaj pasu uz autocestu???:)

hehehehe dobra:supris: ........ nisam mogao odoljet a da nepogledam ralicu ja mislim da sa njom po ljeti čistiš snjeg bez problema :supz:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Nije, baš se zove vrsta siva i smeđa tako je barem u papirima od veterinara......

viđao sam tako nešto,ali sam uvijek mislio da su to buše.Kakve su kao dojilje,jel su zahtjevne za držanje?
 
K

kamenar

Guest
viđao sam tako nešto,ali sam uvijek mislio da su to buše.Kakve su kao dojilje,jel su zahtjevne za držanje?

pa ove koje smo mi uzgoili sad su tek imale 2. tele imaju po 20l dnevno........ zimu izdrže jako dobro tako da su praktički cijelu godinu na paši....... jedino šta im smeta je ova vrućina jer su počele dobivat mastitise i pale na mljeku...... ali smo to sad rješili......a za držanje su odlične nikad nikakvih problema.....
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
dobro nam došao kolega i drago mi je da su problemi riješeni.....samo napred:supz:
 
Na vrh