• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav od Nema Veze

  • Temu pokrenuo Nema Veze
  • Datum prvog posta
N

Nema Veze

Guest
Uh, ovo je malo neobicno :shock:

Apsolutni sam pocetnik, tek pregovaram za zakup/kupnju zemlje, razmatram kredite i sve opcije, i istovremeno ucim na sve strane. Prije registriranja ovdje procitala sam sve aktivne topice u Povrtlarstvu i Vocarstvu, tako da se vec osjecam ko doma, znam vas sve koji tamo postate, imam i omiljene forumase :mrgreen:
Ekipa sa Paprike i Rajcice, pozdrav:prayer:

Pretpostavljam da cu uskoro imati hrpu glupih pitanja, ali veselim se tome, jer to znaci da cu konacno imat malo zemlje i motiku.
Usput, ako netko zna zemlju 50 km uokolo Zagreba da se daje u zakup, ili prodaje, ili samo daje, javljajte:mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dobro nam došla! :)

Daj nam reci koji je tvoj razlog da si odlučila proizvodit hranu? Teško je ne uočiti ovaj trend kupovanja zemljišta u okolici Zg za proizvodnju vlastiog vrta ili voćnjaka.
 
N

Nema Veze

Guest
Dobro nam došla! :)

Daj nam reci koji je tvoj razlog da si odlučila proizvodit hranu? Teško je ne uočiti ovaj trend kupovanja zemljišta u okolici Zg za proizvodnju vlastiog vrta ili voćnjaka.

Hvala na dobrodoslici:mrgreen:

Ne znam za trenutne trendove, to mi je zelja vec godinama, ali nikako da se poklope okolnosti. Trenutno mi je posao takav da mi ostaje vremena po danu, pa se eto jedna okolnost ipak pojavila. Nisam za vikendaski pristup, nema mi tu gusta ako nisi svaki dan na zemlji da mozes pratit biljke i bit stalno U tome.
Osnovna stvar mi je uzgojit hranu za sebe i muza, za njegovu familiju i svoju familiju, i onda dalje redom kako se bude dalo i moglo. Kad se pokriju prvo bliski ljudi, onda dalje na prodaju.
S vremenom, i stalnim ulaganjem u daljnju proizvodnju i sirenje, prodaje bi trebalo biti sve vise, i sve raznolikije. Ne zanosim se idejom da cu u dogledno vrijeme moci zivjeti od zemlje i da cu napustiti posao i preseliti se na selo, ali da mi netko ponudi realne mogucnosti, ne bi ni trena oklijevala.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Teško je ne uočiti ovaj trend kupovanja zemljišta u okolici Zg za proizvodnju vlastiog vrta ili voćnjaka.
Imaš pravo. I kod nas mnogo ljudi ponovo vraća vrtove iza kuće koje su prije pretvorili u travnjake jer kaj će im to, samo smeta. Poznanik ima povećanje oranja i frezanja za 100+% u zadnje vrijeme, već ga sad zovu da rezerviraju termin :shock:

I dobro došla na forum :)
 
N

Nema Veze

Guest
Hvala Čiko :mrgreen:

Mislim da tu nije samo kriza u igri, nego i malo vise osvijestenosti. Ljudi pocinju cijeniti domace, prirodno, posadjeno vlastitom rukom... uz ekonomsku racunicu, naravno. Ima tu i korisno utrosenog slobodnog vremena ( barem sto se tice vecih gradova) - ljudi nakon nekog vremena shvate da misici iz teretane i od tenisa nisu isto sto i misici od motike i cistog zraka :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrodošla..............:partyman::partyman:

Ča reč,,nego sretno s novim brigama,,,i uspiješno,traženje,pronalaženje,,,i sve ostalog..:p:p
 
G

GROF

Guest
., lip VAM pozdrav i dobro nam došla mlada damo! ...

., lipo predstavljanje, odlična, svrsishodna ideja za rekreaciju, uživanje u blagodati prirode kroz rad na poljoprivredi., bravo, svaka čast!., puno Sriće želim od sveg srca! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo - savjetujemo se ...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pozdrav još jednoj članici i nadam se da češ uspijeti sa nalaženjem zemlje i želim ti uspijeh u daljnjem poslu i životu :drinkers::partyman::partyman:
 
G

GROF

Guest
., sretan rodjendan!., puno zdravlja, sriće, novčića, ispunjenje DOBRI želja, ..., puno iskrene - obostrane ljubavi od svoji najmiliji!!! ... ., lp.-
 
B

BAGERISTA

Guest
Sretan rođendan..............
10z77kj.gif
:partyman::partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
dobrodošla, sretan rođendan i sretno u vrtu!!!!
:partyman: :partyman:

btw. nadam se da imaš "pomoćna motikala" u familiji...
muž, djeca, svekriva :rolleyess:
:D
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
dobro dosla na najbolji poljoprivredni forum i nadamo se dobrom druzenju,,sretan roćkas,, zivila!! :drinkers:
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
E pa hapyyyyyy i zdrav ti bio tvoj rođendan,bila uspješna do sljedečeg i tvoje biljčice dobro napredovale:prayer::prayer:sretno:partyman::partyman::partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh