• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav od Zetora!!!

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta
Z

zetor4718

Guest
ajde nek te nove pile dugo i bez kvarova služe. :D
inače sam fan audija od nekad. a i vozim jednog, uz passata. slični auti ali neusporedivi. audi je audi ipak:supz:

hvala valjda će služiti.ja sam fan audia,vw grupe,bmw i mercedes odnosno to mi je opcija pri kupnji.inače mi se sviđaju i modeli peugeota 407 i 607,opel senator i omega no to su samo simpatije.ovo što kažeš "audi je audi" tko nije probao ni nezna,neko misli da su ti auti samo za preseravanje no meni su zadovoljstvo i gušt,a ujedno i hobi(sve što ima ispušne plinove).kakvog audia imaš?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
A4 1.9 tdi 2000 linija prije ovog tvog ali je to onaj modificirani zadnje linije.
evo laganih 150 000 vuče kod mene bez greške samo održavanje. inaće je 90ks po knjižici:mrgreen: a sad stvarnih nešto malo dosta više:madmana:8)
prezadovoljan sam s njim.
nemoj niti pomišljat na nešto drugo osim gore navedenih poznatih švaba.

vjerojatno ću mjenjat passata na proljeće za bmw 3. ili A6 2005-2007. osim ako u međuvremenu ne promjenim traktor ili kombajn. ili čak prikolicu.
 
Z

zetor4718

Guest
A4 1.9 tdi 2000 linija prije ovog tvog ali je to onaj modificirani zadnje linije.
evo laganih 150 000 vuče kod mene bez greške samo održavanje. inaće je 90ks po knjižici:mrgreen: a sad stvarnih nešto malo dosta više:madmana:8)
prezadovoljan sam s njim.
nemoj niti pomišljat na nešto drugo osim gore navedenih poznatih švaba.

vjerojatno ću mjenjat passata na proljeće za bmw 3. ili A6 2005-2007. osim ako u međuvremenu ne promjenim traktor ili kombajn. ili čak prikolicu.

to je poslije mog a4 b5 1996. samo je tvoj redizajn(xenon svjetla,drugčiji volan) i da poslje moje prinove a4 b6 2003.iskreno b6 mi je samo ljepši izvana ali b5 mi je puno bolje napravljen.ja imam želju uzeti A6 allroad(terenska izvedba karavan,qvattro itd.) ili bmw 725tds no to će biti ako bude viška novaca.bmw nisam nikad imao no vozio sam BMW 330d 2003. motor 6 cilindara,miran rad,a zvuk predivan,180ks plovi po cesti.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da i ja sam mislio bmw 330xd automatika od 2002-2005 uzeti, ili audija a6 3.0tdi quatro. ali ćemo vidjeti. možda na proljeće.
audija sam vozio to je ludo stvorenje naspram običnog dok sjedneš u tak nešto. bmw iskreno nisam vozio ali po preporuci drugih vozača prezadovoljni su.
bmw mi se više sviđa jer ima lanac, pa nisu izmjene na velikim servisima tolke kao na audiju pošto ima remen.
a opet audi je jeftiniji za održavat i manji potrošać pa je to sve tu negdje.
mislio sam mečku e320cdi, ali nekako su mi to penzionerski auti. stari bi ali ja baš nisam nešt oduševljen. ali jedan će bit a kad i za kolko teško je reć:mrgreen:
 
Z

zetor4718

Guest
da i ja sam mislio bmw 330xd automatika od 2002-2005 uzeti, ili audija a6 3.0tdi quatro. ali ćemo vidjeti. možda na proljeće.
audija sam vozio to je ludo stvorenje naspram običnog dok sjedneš u tak nešto. bmw iskreno nisam vozio ali po preporuci drugih vozača prezadovoljni su.
bmw mi se više sviđa jer ima lanac, pa nisu izmjene na velikim servisima tolke kao na audiju pošto ima remen.
a opet audi je jeftiniji za održavat i manji potrošać pa je to sve tu negdje.
mislio sam mečku e320cdi, ali nekako su mi to penzionerski auti. stari bi ali ja baš nisam nešt oduševljen. ali jedan će bit a kad i za kolko teško je reć:mrgreen:

bmw je skuplji za održavanje,evo sad sam kupio dijelove za veliki servis ovog A4 b6 i koštaju me isto kao i za starog a4 b5,kompletno sve(ulje,remenje,filteri,španeri...) 1800kn što je meni apsulutno prihvatljivo.koliko ti troši passat?,meni stari audi u gradu troši 5,1l a novi 7,2l.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
i mopj passat je potrošnjom tu negdje oko 7lmožda nešto manje, ali rijetko se kad vozi laganije.
audi mi troši nrgdje 5.5-6 ovisno o vožnji i tko ga vozi :mrgreen:
kod starog je negdje 5.2, a ja ga neću gušit pa je do 6 meni:madmana:

ma djelovi su bagatela. s obzirom na ostalu švabsku ekipu. ja sam mjenjao prije 20 000 sve tj u ljetu negdje na passatu i izašlo me tu negdje oko 2000 kn. s tim da sam remen i španer uzimao original.
 
Z

zetor4718

Guest
i mopj passat je potrošnjom tu negdje oko 7lmožda nešto manje, ali rijetko se kad vozi laganije.
audi mi troši nrgdje 5.5-6 ovisno o vožnji i tko ga vozi :mrgreen:
kod starog je negdje 5.2, a ja ga neću gušit pa je do 6 meni:madmana:

ma djelovi su bagatela. s obzirom na ostalu švabsku ekipu. ja sam mjenjao prije 20 000 sve tj u ljetu negdje na passatu i izašlo me tu negdje oko 2000 kn. s tim da sam remen i španer uzimao original.

naravno i ja uzimam samo orginal jel neću da mi se auto sjebe radi nekoliko kuna manje.koje si ulje uzimao,ja uzimam castrol samo se nemogu sjetiti broja.koliko sam vidio na španerima je otisnut VW Audi znak ali sumnjam da su iz njemačke.........
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ako si kod ovlaštenog kupio onda jesu.
ulje u passata točim 505.01 shell gradacija je 5w30 ili castrol magnatec 5w30 isto samo mora bit za pumpe dize motor. tj 505.01 pošto za te motore mora bit takvo ulje.
a u audija točim shell helx ultra 5w40 sivi karnister. i super sam zadovoljan i autima i uljima. samo da nebi neko obično natočio u motr u ovog novog audija osim onog propisanog.
 
Z

zetor4718

Guest
ako si kod ovlaštenog kupio onda jesu.
ulje u passata točim 505.01 shell gradacija je 5w30 ili castrol magnatec 5w30 isto samo mora bit za pumpe dize motor. tj 505.01 pošto za te motore mora bit takvo ulje.
a u audija točim shell helx ultra 5w40 sivi karnister. i super sam zadovoljan i autima i uljima. samo da nebi neko obično natočio u motr u ovog novog audija osim onog propisanog.

budem pogledao kakvo ulje mi je dao uglavnom znam da je castrol,a u staroga točim mobil super 2000 10w40.jel točiš u passata "aditiv" za sistem pumpa-dizna?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ne. samo ulje i to je to. inaće ulje ide nekih 15 000km, ali ja ga vadim na 10 000, da ne prima onaj talog i oslao po motru. ovak ga zagrijem s njim van i novo unutra filteri pod obavezno i da pokucam ima sad 210 000km i nemam s njim problema.
 
Na vrh