• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav svim forumašima od ivan-x

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
Dobar dan svim forumašima,

zovem se Ivan (godina 40), živim u Podstrani (cca 10 km od Splita smjerom na Makarsku).

Imam oko 1.000 m2 svoje zemlje i od polovice veljače mi je dobar prijatelj ponudio na obradu još cca 6.000 m2 zemlje koja je zadnjih 10-ak godina bila zapuštena.

Imam oko 100-injak stabala breskve i 100-ak maslina. Bazirati ću se isključivo na povrtlarstvo s tim da od jeseni imam u planu pokriti plastenik veličine cca 1.100 m2.

Od mehanizacije koristim traktorčić Tomo Vinković 730 (koji je u fazi sređivanja) ali je svoje prve poslove već obavio (oranje i frezanje) te ovom prilikom još jednom zahvaljujem forumašima na podforumu o Tomi Vinkoviću na pomoći i informacijama,
motokultivator Benassi BL 85, trimer Stihl FS 88, i dvije motorne pile Partner 351 i 390


Za sada posađeno cca 100kg krompira, 25 kg kapule (crveni luk), danas kreće sadnja poma (rajčice), krastavaca, paprike i balancana (patlidžana).

Do sada je glavna borba bila s divljom kupinom, brnistrom, divljom lozom i raznim travurinama.

Evo par sličica da vidite kako to izgleda....
ovo je slika parcela koje još nisam uspio srediti a ostale su bile u sličnom stanju
nqbokl.jpg


Nakon tretmana s motornom pilom, trimerom, vatrom (spaljivanje travurine i grančica), te Tomicom to izgleda ovako:

2086zhc.jpg




Plastenik koji će se u toku ljeta počet sređivat: izmjena drvene građe, bojanje i u jesen postavljanje plastike:
o7qfix.jpg




Bazen s vodom cca 80m3
24vtoxv.jpg
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pozdrav i dobrodošao........boga mi Ti se baš naradiš dok ne dovedeš zemlju u obradivo stanje.
Samo napred, sad će turisti još malo......
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
pozdrav !
dobro došel prijatelj
kako vidim dosta posla :madmana: trebalo je zimus to odradit dok nije peklo al ko nas pita peče ne peče il bura dere šta se mora nije ni teško samo udri ne gubi volju a vidim nije ti ni more daleko da se rashladiš :mrgreen: nego kak uspiješ na parcelu od 1.000 m2 stavit plastenik 1.100 m2 il je to frendova parcela :scratch
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
pozdrav i dobro došao.....
uh,bome si se naradio ali napredak je ogroman.....svaka čast...
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav i dobrodoša.........:partyman::partyman:,,radnik si nema šta..:prayer:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pozdrav i dobrodošao
vidim da si vridan , neka samo naprid
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav i dobro nam došal mladi i nadasve vridni čovik!...

., sretno TI!...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dobro došel dragi pajdaš.
Da je više takvih, Lijepa naša bi bila Prelijepa naša.:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh