• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozdrav svim forumasima

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
dozvolite da predstavim svoju malenkost, daniel iz labina... ponosan sam na svog novog greenija i floru, a jos ponosniji sto je labinprogres-tps jos uvijek "ziv" i u labinu... zapoceo bi i temu vezano za greenija i nadam se da cu dobiti par savjeta, pokuda/pohvala ili da ce eventualno moji mali zahvati nekome mozda bit i od koristi...
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
da malo vidite kako to izgleda kad je tlo morska voda....

moja kuca




platforma kod koje smo dosli zamijeniti jednu J cijev



25m J cijev koja se dize sa broda



J cijev podignuta i na putu prema morskom dnu


na dnu, tj dubini od 60m je cekaju ronioci koji zive u ronilackim komorama na brodu
njihova dnevna i spavaca soba izvana



pogled sa ulaza



pogled na unutrasnjost





WC sa vanjske strane



i unutrasnje

 
Posljednje uređivanje:

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
ronilacko zvono kojim se ronioci spustaju na dubinu na kojoj rade



spajanje ronilackog zvona sa "odajama" ronioca na brodu



predkomora ili "hodnik" preneseno na zivot u kuci



uglavnom kada ronioci koji dodju na brod i kad udju u komore tada vise ne izlaze nekih 28 dana... u vecini slucaja im traje toliko ugovor dok neki znaju produzit i duplo od toga.... u komorama se nalaze pod stalnim tlakom koji je ekvivalentan tlaku koji vlada na dubini na kojoj moraju obavit radove... ako se radi na dubini od 60m tada je to pritisak od 6Bara, s time da ne udisu normalan zrak vec mjesavinu Helija i Kisika... sto je veca dubinato je postotak helija veci, konkretno za 60m je 96% He, 4% O....

kontrolna soba sa panelima za regulaciju tlakova ronjenja u zvonu i tlakova u komorama







malo sam cudno slikao jer je dosta sve nabijeno i tesko mi je bilo sve uhvatit....

jednom kada smo u morsko dno nabijali ovu cijev od 30 metara u vijetnamu... bilo je dosta opasno jer se brod dosta ljuljao i deckima na palubi je bio veliki problem smirit ove celjusti koje uhvate cijev... inace celjusti uhvate cijev, podignu je iz nosaca i onda se sve skupa vertikalno spusti na dno... kad dodje na dno tada upale hidrovibraciju i cijev se vertikalno zabija... to se radi jer tada se za tu cijev zabijenu u dno pricvrsti kabel ili novi cijevovod za plin ili naftu...



centrifugalna pumpa, koristili smo je kad smo ispupavali more da prosire mol u brodogradilistu u singapuru

 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrodoša....:icon_pidu::icon_pidu:

Vidin interesantno delo imaš,,,,,,,a i dečkima ni laka,,,,treba sve to izdržat i na taj način i živit.
Jesi i ti jedan od ronioca,ili??

Ova zadnja slika,,,smanji je jer samim time si raširija cijelu sliku,pa se mora pomicat za ćitat,,samo je stavi 800x600,i meni se zna tako desit,,ali eto bez da se ufendiš(naljutiš)......:icon_mrgreen::(wait)::(wait):
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Dobro nam doso,u kojoj drzavi se nalaze ova naftna polja,u hrvatskoj ili negde drugde
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav i dobrodošao! :icon_pidu:
Svaka čast! Slike su strava(fantastične),lijepo je sve to gledat,al' vjerojatno ne i proživljavat...Još jednom,svaka čast! :icon_pray: :icon_pray:
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Hvala na slikama.Malo si nam približio i taj dio "svijeta" da i mi sa kopna vidimo kako se radi :icon_super::(y):
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
Ljep pozdrav i dobrodoša....:icon_pidu::icon_pidu:

Vidin interesantno delo imaš,,,,,,,a i dečkima ni laka,,,,treba sve to izdržat i na taj način i živit.
Jesi i ti jedan od ronioca,ili??

Ova zadnja slika,,,smanji je jer samim time si raširija cijelu sliku,pa se mora pomicat za ćitat,,samo je stavi 800x600,i meni se zna tako desit,,ali eto bez da se ufendiš(naljutiš)......:icon_mrgreen::(wait)::(wait):

sinjor Bagerista, smanjeno... a di da se ufendin ili jadin, to je bezpotribe trosenje energije... nisan ronioc, vec elektricar i elektronicar i odrzavan eletro postrojenje broda, od generatora u makini pa do "satelita" na mostu.... na oven brodu iman i jenega filipa Danila za asistenta, dok znan bit i sam te struke na brodu....

a to ca delaju ronioci, mi hi inace zovemo "buble heads", nebin dela za njihovu duplu placu, najmanje misec dan bit zaprt sa drugih devet njih u onoj cisterni za cement...nema teorije....
 
B

BAGERISTA

Guest
sinjor Bagerista, smanjeno... a di da se ufendin ili jadin, to je bezpotribe trosenje energije... nisan ronioc, vec elektricar i elektronicar i odrzavan eletro postrojenje broda, od generatora u makini pa do "satelita" na mostu.... na oven brodu iman i jenega filipa Danila za asistenta, dok znan bit i sam te struke na brodu....

a to ca delaju ronioci, mi hi inace zovemo "buble heads", nebin dela za njihovu duplu placu, najmanje misec dan bit zaprt sa drugih devet njih u onoj cisterni za cement...nema teorije....

Nije im laka ni malo,zato sam i pita,dali si među njima,,,,,a opet i to neko mora delat.....:(nod)::(nod):
A nači ti si šijor od korente(meštar od struje)...:(nod)::icon_e_biggrin::icon_e_biggrin:,,
A lipe slike,mada vijerujen da če he bit još..........
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
eko jos malo sa mora....

kada se gradi nova platforma i onda treba busit do nafte ili plina ili se postojeca busotina zastopa i nafta ili plin vise izviru/izbijaju tada se pozove ova "jack up" platforma sa sistemom za busenje... uglavnom ona se dotegli do mjesta i onda spusti noge na morsko dno da bi se podigla na potrebnu visinu... najvise koliko sam vidio da se dize je 60m iznad razine mora...





ima jos i sistem di je brod-platforma-rafinerija direktno spojena sa izvoristem na morsko dno i kako crpi naftu odmah je preradjuje i skladisti... kad se napuni, dolaze drugi tankeri do njega za ga ispumpat...






slike su malo losije kvalitete pa dozvolite da se malo i ispricam zbog toga.... kad rivan stavin i malo slik od makine....
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma šta loše.....odlične su,...:drink::icon_super::icon_super:

Stavi,,stavi...
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
dugo me nije bilo pa da vam prikazem malo slika iz kine....

zabe na kilu



kornjace na kilu



svinje

 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
kokosje nogice i vratovi... uglavnom cijena im je veca od recimo bataka...





mesnica



i relativno sigurno mjesto za kupit hranu jer barem vidis sto ti se stavlja kuhat

 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
novi brod od firme sto smo dosli preuzet





kako je brodogradiliste uzvodno zute rijeke nekih cca 500km da bi dosli do mora morali su rezat glavni jarbol jer ima jedan most u nanjing koji je relativno nizak...



 

Najnoviji postovi

Na vrh