• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozdrav svima od Frikija

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
evo ja sam novi na forumu, pa da se ukratko predstavim.
Živim u Kaštelima i poljoprivredom sam se bavija usput, a sad kako sam dobija otkaz mislim se posvetit polju puno više. Ovde kod nas je problem nedostatka zemlje i usitnjenosti parcela, tako i ja obrađujem 4 polja ukupne površine malo veće od 1 hektara. Ali s druge strane prednost je u toploj klimi i obilju vode. Jedan sam od rijetkih koji se još uvik bavi i činčilama i to dosta ozbiljno (500 zenki u rasplodu). U poljima imam mandarini, trišanja i maslina, a sad pošto vise ne radim mislim se bavit povrtlarstvom na površini od 3500m2, imam dobru bušotinu i svu potribnu mehanizaciju, a za početak mislim sadit rane krumpire (Adoru i Anais), već imam 800kg naklijalih spremnih za sadnju, pa čekam da ovi val studeni prođe pa bi sredinom veljače sadija. Eto toliko za sad od mene, lip pozdrav svima i puno uspjeha u radu
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav i dobro nam došal na dobar poljoprivredni forum! ...

., sretno TI u delu!., čitamo - pišemo se ...
 
B

BAGERISTA

Guest
ljep pozdrav i dobrodoša..................:partyman::partyman::partyman:
 
H

Hrvach

Guest
Dobrodošao na forum!! Daj postavi slike činčila, kako si riješio otkup?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pozdav lipi i dobro došal!
sretno u poljoprivredi!!
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Dobrodošao na forum!! Daj postavi slike činčila, kako si riješio otkup?

otlup nije problem, uzima ih Činčila Čakovec (mada je u stečaju, rade na crno), a uzima ih i mađar Wanger iz Komarona, čak nisu problem ni rokovi plaćanja (cca 2 miseca) nego u stalnim oscilacijama cijena, npr. u na svjetskim burzama cjena krzna padne 20% nekih 2 miseca, a oni spuste otkupnu cijenu 40% pola godine pozivajući se na taj pad cijene u svitu.
Staviću slike uskoro
pozdrav
 
H

Hrvach

Guest
Mislim da nemamo temu na forumu o tome, baš bi htio nešto više znati.. Imali su jedni ljudi tu blizu mene ali su prekinuli s uzgojem iz neznam kojeg razloga
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ljep pozdrav odustali su baš zbog otkupa kod nas se otkup vršil na velesajmu za činčlu čakovec pa su rokovi isplate bili 2 mjeseca sa velikim oscilacijama kak velikolega Frki
 
H

Hrvach

Guest
Farmer kaj ti poznaješ te ljude ili govoriš općenito? Oni su iz Kerestinca, to je na 2km od mene
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
prijatelj mi je držao činčile pa ih znam jako loš hepiend puno uloga za ništa nakraju
 

Najnoviji postovi

Na vrh