• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav

H

hereford

Guest
Lijep pozdrav.....po struci sam mehaničar za poljoprivredne strojeve,bavim se uzgojem životinja SUSTAV KRAVA-TELE,pasmine HEREFORD,i RED ANGLUS. Dolazim iz okolice Požege.Posjedujem strojeve Torpedo RX-170,Torpedo 90, protočnu sušaru 4t na sat,silos 250 t,i svu ostalu prateću mehanizaciju.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Lijep pozdrav i tebi i dobro nam došao
Kad budeš u mogućnosti stavi neke slike strojeva. :prayer:
Kakav je sistem držanja krava: štalski sa ispustom ili su stalno vani na pašnjaku? Koliko imaš krava?
 
H

hereford

Guest
Imam 70 krava + telad.Krave su na 80 hektara od 01.04.-20.12.,a onda ih selim kući gdje borave na površini oko 1 hektar ispusta,a u sklopu je farma za 160 junadi u koju mogu ući kad požele.
Međutim ni na -20 ne žele ući u objekat nego spavaju vani na snijegu a objekat bude prazan.
Uskoro ću staviti slike od strojeva,farme i životinja.
Lijep pozdrav.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dobro nam došao!

Iz kojeg mjesta dolaziš kraj Pž? Kako si zadovoljan sa herefordima?I kako se pokazuju angus i hereford kad bi usporedio tovne karakteristike,telenja,majčinski instinkt,pitomost?
 
H

hereford

Guest
Dobro veče,
dolazim iz Čaglina,po tovnim karakteristikama angus je bolji ali hereford je 100 puta pitomiji i lakše se teli. Majčinski instinkt angus je ludji za teletom a hereford pametniji.Herefordi su puno pitomiji.Sad sam križao bika angusa i majku crveni hereford i to mi se sad na terenu pokazalo puno boljim s tim da je hereford manje zahtjevan,puno bolje podnosi zimu.:rolleyess:
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Dobro veče,
dolazim iz Čaglina,po tovnim karakteristikama angus je bolji ali hereford je 100 puta pitomiji i lakše se teli. Majčinski instinkt angus je ludji za teletom a hereford pametniji.Herefordi su puno pitomiji.Sad sam križao bika angusa i majku crveni hereford i to mi se sad na terenu pokazalo puno boljim s tim da je hereford manje zahtjevan,puno bolje podnosi zimu.:rolleyess:

Dobrodošao sused ! baš jučer vozio drva zetu u Čaglin :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh