• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdravlja vas REIDER

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
@reider ne nalazim prigodnu riječ kojon bi mogao izraziti suosječanje s tobom, izražavam ti iskrenu sućut, želim ti i nadam se što bržoj "stabilizaciji". Želim ti da uspiješ nastaviti dalje, na najbolji mogući način.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Prestrašno. Zakaj dobri ljudi uvijek najviše nastradaju?
"Nekad se pitan jel tribalo sve baš tako bit
Pa mislin tribalo je bit kad je proklet ovi svit
Dobri ljudi uvik izvuku deblji kraj
Zato se nadan da postoji pakal i raj
Neki viši sud, Božja pravda
Da presudi i kazni svakog onog gada"
Kolega @reider želim da se stvari što prije saniranju i u sjećanju da budu samo sretni dani.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Kolega @reider moja sućut zbog supruge i nadam se da ćete koliko toliko uspjeti stati na noge nakon svih nedaća i problema.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Pozdrav @reider i dobar povratak na forum. Sve ove nedaće koje su te snašle su katastrofalne. Iskrena sućut i da skupiš snagu , hrabrost za borbu napred.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Hvala na uspodbudnim riječima, pošto zna se, drugo vi ljudi iz daljine kao smo mi daleko međusobno, ne možete ni napraviti-pomogniti. A ponekad i riječi prave dobro dojdu. Pošto ja vrlo rad slušam stare YU single, sijetim se sad ove pijesme: "Danas ja, sutra ti, sutra ti češ plakati". Neko znači trpi sada, drugi put neko drugi strada, očigledno mene je sve pronašlo ove godine. A sigurno sam što i zaboravijo kazati. Ono,da oluja pored šume počupala i vodove za struju i nije je bilo 3 dana posle toga još par dana samo 1 faza ne bih ni nabrojavao. Jer ovo su samo sitnice. A da vam kažem još,da prije imao Gorenje klimo u kuči, radila 4 godina, i odtišla u đabe. Kupim bolju Mitsubiši, e jučer riknula napokon godine dana. Koju kur...klimo nek nabavim,da bih mogla raditi bar 5 godina. Nekvi kupijo ŽNJ klimo i hvale mi se e moja radi 15 godina bez servisera. Što če biti sve u ovoj godini nemam pojma, osim,da ja odkažem, e ovo bilo bi najbolje. A ja razmišljam ovako: Ak ču se kod boga odplatiti za sve grijehe u tom i prijašnjim životima, koje sam živijo, da sada patim, onda ču patiti sa radošču!.
Zna se da kad neka obitelj naviknuta na ženske ruke i znanje, onda ostadedu samo muškarca dvije sa 95 godišnju bako nije lako . Do usna bijo u govnu, al eto mene, još sam živ. Sve u svemu u glavnome posredili se svi problemi ili idedu radovi prema kraju, al kao što več sami znate, čoviječkog života, koji odlaziljo, ne mogu zamijeniti:(. Pošto stiže zima, nadam se, da čem više posjetiti forum.Lp i hvala, čitamo se.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Sličan odron je bio nedaleko od moje kuće, također su cestu zatvorili.
Sada se vozimo okolnim putevima, koji i baš nisu sjajni, ali nekako se može proći.
Žao mi je zbog svega, znam da je teško, nije lako, treba to sve sanirati i popraviti štetu, nadam se iskreno da ćete i uspjeti.
Znaš, kod nas nekako je sreča ,što se tiče ovog puta, da jeste državni put ,tako da oni nekako trebadu popravljati, a još veča sreča u svemu je,da vodi samo do moje parcele i tamo državni put nestane i naprijed ne smije nitko osim uz moju dozvolu. Jeste upravo petak bilo je završen put, asvalt također, al problem, da nikog ne poznajem na občini, pa mi kao za zajebancijo asvaltirali pola puta, drugog pustili. Izgleda,da trebao budem to sam, al u glavnem drenaže jesu stavili,podignuli put šljunkom i valjali,kanal odvodnjavanja isto tako stavili. problem jim bijo samo 45 metara asvalta. nisam nekvi gospodine, koji se ne može voziti tamo preko po ravniom terenu 45metara po šljunku več je problem, jer majstore koji pluži na zimo razhebe to sve i prigura ovaj šljunk do kuče. Stvarno onaj čovik nije nešto pametan ili uživancija mu uništavanje tuđeg. Komšija zaustavijo ga jednom i najurijo ga, ak ništa ne radi glavom. Punim turama zaglavijo je u uništeni dijo puta, kraj asvalta u šljunk , tako da prebacilo traktor od 120 KS popreko puta.
Nije problemima kraja ove godine.Ak je neče biti jednom kraj, izgleda ,da i ja odem med vrage. Sad mi umrla još nočas jedna i jedina goskica, koja bila divota našeg dvora. Patak sada čitavo jutro plače i jo traži. A jučer odkazala je još regulacija drvene peči,tako da još to trebam sanirati. Vijk koja drži polugico za podigavanje lopute, nema navoja više. ak budem uspijo urezati novoga, onda če raditi naprijed. Kad ima vrag mlade izgleda, kako kaži ima jih više.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ako ikako možemo pomoći,slobodno tražite pomoć,nije Slovenija prek svijeta;)
Zdravo i hvala na ponuđenoj pomoći. Kad netko tone, svaka mu najmanja grana odrešenja dobro dojde. Pa imaš pravo. Nisi ni daleko al ni blizu mene doma(y). Ako neko ima želju, nije mu ni Australija blizu, al ak ne, onda je i drugo selo daleko. Radove na zemlji jesam smanjijo na minimum,da mogu sve nekako sam srediti, al dođu ponekad izvanredne situacije, kaoje onaj vijetrolom. Nema kraja i nema kraja,pored toga zatvorila je radove i kiša. Drva usrijedgodine jesu u mezgi(pune vode), pa je još teže i zbog toga. 3 mijesece od toga nije izašlo iz dreva ni 1%vode. Težko sve,da boli glava još pored leđa. i još mi leđa rade problemove i od malog(uklještenje živaca)........
 

Najnoviji postovi

Na vrh