• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

prasci na dudu

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
kolega mi nudi prasce stare par sati odnosno maksimalno jedan dan,kako postupati s njima,kako ih hraniti ,nadajati ,opcenito ,kako ih uzgojiti,hvala svima
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Najbolje primiti za zadnje noge i tresnuti po zidu .
Ili , prasce pod infra lampu , hraniti svakih par sati , odmah nešto protiv proljeva ..vitamini , itd .

vaš velečasni
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
hraniti na dudu ili iz nekakve posude,vitamine na nacin iz mljeka ili kako
 
O

Obrisani član 40474

Guest
jedna baba iz mog sela se specijalizirala za to.ako su povukli prvo mljeko od krmace imaju dobre sanse za prezivit.naravno uz trud.zadnji put je prezivjelo 7 od 10.ona ne hrani na dudu nego ih odma uci da piju iz posude.je zajebancija al kad ti krepa krmaca jos ako potuces odojke di si?
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
uciti ih da piju iz posude,dali postoji nekakav nacin da bolje i prije shvate ,davati im kravlje kupovno ili odmah zamjenicu,gdje pronaci razne vitamine ,tko sta zna svaki savjet je dobro dosao i svatko iskustvo po tom pitanju
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
224
Ispocetka dan dva na dudu dok malo ojacaju a onda ih navadi da piju i uz to im dodaj Bonni M od Sana ili od neke druge firme koncentrat koji jedu od 2 dana zivota pa sve do odbica.
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
Ispocetka dan dva na dudu dok malo ojacaju a onda ih navadi da piju i uz to im dodaj Bonni M od Sana ili od neke druge firme koncentrat koji jedu od 2 dana zivota pa sve do odbica.

koliko dajem kad su mali mljeka mislim kolicina i koliko casto
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
224
Mozda malo kasno pisem odgovor jbg nisam imao interneta.Mlijeko sam ja svojima davao po volji bez brige kad se najedu sami odustanu.Sto cesce ih hranis to bolje bar svaka 3 sata.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Moja mama je do sad uvijek odgojila sve prasce koje je na taj način hranila! Susjedima neke krmače koje uvijek oprase između 16 i 18 živih, a toliko ne mogu odgojiti,.pa moja mama preuzme brigu!! Prva dva dana flašica i duda, a kasnije plitki tanjur i onda ih "provocira" s prstom tako da se zalete njuskom i nasrću hrane,..
To radiš 5-6 dana i onda oni sami počinju jesti!! Naravno, vitamini, željezo i ostali preparati veterinarske službe su obavezni... Još joj nikad nije ni jedan uginuo, a bilo ih sigurno 30-ak...
Ima se posla oko toga i za to ti treba strpljenja i novaca, pa ti vidi!!
Oni su ti ko mala djeca, čokolino, medolino i ostale gluposti! Ako ne moraš ni nemoj!! To se mora volit,.a ja to baš i ne volim...bolje za noge pa od zid...
 

tylersk

Novi član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
8
krmača ne da odocima na sisu od drugog dana od prašenja kako ih hraniti? na dudu sa kravljim mlijekom ,bojim se da ne crknu
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
224
Ako im neda da sisaju normalno da ce pocrkati bez hrane ,pokusaj sa kravljim mlijekom na dudu ,nije lako ali ako budes uporan uspjeces.
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
Danas pronašao prase duroka na njivi,staro možda 10-tak dana,dao mu mljeka iz dučana,malo pigiya i vode,...živnio malo...
 

Prilozi

  • 20200916_190659.jpg
    20200916_190659.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 17
Na vrh