• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednje kočnice

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ajd ovak,možda se čini ko SF,ali ja već dugo razmišljam zakaj nisu ugrađene kočnice na prednje kotače na traktore poput IMT 539,Ursusa,Vladimirca i te male traktore.Imam neki osječaj da ako bi se to dalo uglaviti na takve prdače,da bi moglo biti od koristi.Pogotovo v šumi pod teretom.Kaj mislite?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
ma stace im to, prvvo da im to pokida tockove, drugo nemaju oni naprijed nekog opterecenja na prednje tockove da ima neki ucinak veci, prvenstveno mislim na IMT, a ovima sa prednjim pogonom netreba oni koce preko pogona.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Ajd ovak,možda se čini ko SF,ali ja već dugo razmišljam zakaj nisu ugrađene kočnice na prednje kotače na traktore poput IMT 539,Ursusa,Vladimirca i te male traktore.Imam neki osječaj da ako bi se to dalo uglaviti na takve prdače,da bi moglo biti od koristi.Pogotovo v šumi pod teretom.Kaj mislite?

neznam stvarno ali meni se cini kao dobra ideja da se ugrade kocnice na prednje kotace jer ipak to puno znaci samo ja jos nisam nigdje pronasao gdje je to neko radio ali bih volio to da imam ako ima ko kakvu ideju dobro bi dosla :D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
da to više odmaže slažem se jer ipak imam i ja malog imta 539 i on definitivno nemože spuštati se sa teretom tri puta veče mase od njega samog kroz neke gudure sa lošom i teretnom prikolicom,ja sa njime na malom gumenjaku vozim tri metra drva gotovo kroz svaki teren a susjed sa istom količinom ali sa kikindom umire od muke a razlika je samo nekih 800kilograma,drugi primjer je bolji jer kad bi imao te SFkočnice više nikako nebi bio okretan kao sad,tako da moje mišljenje i isključivo moje bez mudrija je da za svaki posao bila to šuma ili polje treba biti odgovarajuči stroj jer sve drugo je silovanje situacije:supz:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
pa nebi to bilo loše sam kaj bi napred trebal onda imat nekakve ripnjače jer večina traktora ima one "linije" na gumama i to nebi bilo učinkovito po blatu...a ovo za po cesti mila majka...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ih, još i da dobro koče eto lomova.. U mom kraju ljudi sad pa sad odbiju rukavac..

Ovako je ok. Dobra, jeftina, čista mehanika... A to što nekome nekoči nije moj problem, nego je nemarnost vlasnika..
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Jeffy preduhitrio si me hteo sam da stavim tu sliku, a inače taj sistem je napravio moj bivši kolega a inače radi sa lancom za kopanje kanala i prednja kočnica mu je itekako potrebna, samo da dodam da su doboši od imv kombija tj ceo rukavac rakovičini su isečeni i zavareni ovi od kombija.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa svi znamo da mali ferđo pogotovo, lako dojde v škakljivu situaciju,a kad bi sva 4 kočila pri spuštanju v dol imam nekak osječaj da bi se lakše spuštala prikolica s drvima npr. i čak zanošenje traktora,jer ako jedan kotač slabije koči,onda se zna kaj se događa,da se traktor zanosi,a recimo kad bi prednji kočili mislim da bi se lakše ipak svladavale nizbrdice.Ovo je dobro rešenje od kombija.I gume od duplaka još gore i :supz:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa svi znamo da mali ferđo pogotovo, lako dojde v škakljivu situaciju,a kad bi sva 4 kočila pri spuštanju v dol imam nekak osječaj da bi se lakše spuštala prikolica s drvima npr. i čak zanošenje traktora,jer ako jedan kotač slabije koči,onda se zna kaj se događa,da se traktor zanosi,a recimo kad bi prednji kočili mislim da bi se lakše ipak svladavale nizbrdice.Ovo je dobro rešenje od kombija.I gume od duplaka još gore i :supz:
Kad spuštaš teret niz brijeg nemaš kaj kočitit ...nije to auto a ni auto se tak ne vozi .:rolfer:polagal si vbtiji ili na koljenima :scratch
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kad spuštaš teret niz brijeg nemaš kaj kočitit ...nije to auto a ni auto se tak ne vozi .:rolfer:polagal si vbtiji ili na koljenima :scratch

Ja uvijek žlajfam niz brijeg i nikad me nije pogurnulo... uzbrdo 4x4 a nizbrdo 6x6 ... pričamo o prikolici...

Mene isto ovo zanima jer imam medu kojeg voli pogurnuti...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja uvijek žlajfam niz brijeg i nikad me nije pogurnulo... uzbrdo 4x4 a nizbrdo 6x6 ... pričamo o prikolici...

Mene isto ovo zanima jer imam medu kojeg voli pogurnuti...
govorimo o kočenju traktora a ne prikolice .
Vele kod mene da "mali vojz ne mudi" ..pa se drži toga , stari ljudi nisu bili bedasti ..samo stari i mudri .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A vele,vele i kojekaj pa tak nije.Ima interesenata za to pa onda il pomogni ili ne odmaži.A zakaj si nebi pomogel s kočnicama ak hiti iz brzine nedaj Bog,ili se dogodi kakva situacija,a ja sam već imal slučajeva de bi mi takvi karabudž dobro došel.A misliš da bolje koče 2 kotača umesto 4?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
gle , ako ti hočeš možeš deti kočnicu i na ventilator , jebe mi se .
Več su rekli da te gume nemaju gripa na terenu za kakvi ti trebaju .
I da staviš bilo koje druge nema od njih koristi ..jer ako prokližu zadnje prve budu več odavno vkurcu .
Ti to inak nisi vstanju napravitit ..ako napraviš ja ti se bum ispričal i pokril zvuhi -
Ma ne , još bum i janjca platil da vidimo to čudo .
Na svetu postoji realnost i dečja maštaranja , ovo je ono drugo .
Ak te to tješi ja sam nekad razmišljal o retarderu na priključnoj osovini ...mada je jegova funkcija skroz druga
Neke stvari na traktoru trebaju i koristiju a đinđice sigurno ne .
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
to apsolutno nebi funkcjonisalo
da logicki zakljucivajuci bolje je kad koce 4 a ne samo 2,ali.... prvo gume ne bi imale gripa,sta bi se desilo kad bi zakocio pa namoto u jednu stranu pun,otkinuo bi tockove samo tako,po pitanju okretanje traktora na kocnici i to bi izgubio jer bi ti kocili prednji tockovi i onda ne bi mogao nista sa razdvojenim kocnicama,a da ne pricamo o tome kako iskladiti da koce prednji i zadnji u isto vrijeme,malo veci sex.... ako bi npr napravili da mozes posebno ukljucivati prednje kocenje od zadnjeg,moglo bi funkcjonisati i da se to korisit pri spustanju nizbrdo,al opet kako ti nabudziti i izvesit da se ukljucuje po potrebi,uglavnom totalno karabudz koji bi po meni,a nemorate mene slusat,samo vise smetao i stvarao problema nego sto bi pomagao.....
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
S gumama od dupljaka bi dobil na gripu definitivno i to bi imalo onda efekt,s normalnim gumama teško.Matrix je u pravu,složiti tak da se da razdvajati i služilo bi samo kod spuštanja v dol,jer kod mene ima dosta makadamskih puteva i zna se dogoditi da dosta potera,pa mi sinula ta ideja s kočnicama,al ko zna,možda jenput u budućnosti...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
moguyce da radis kocnice na prednjim tockovima kje je vrlo tesko napraviti i koje mogu napraviti vise stete nego koristi, a mozda nemas kocnice na prikolici, jer da ih imas nebi razmisljao o ovome.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Heh,varaš se,kočnice su na prikolici također.Jbg,moj cilj je bil sakupiti mišljenja formaša ZA i PROTIV,izgleda da je više PROTIV.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Heh,varaš se,kočnice su na prikolici također.Jbg,moj cilj je bil sakupiti mišljenja formaša ZA i PROTIV,izgleda da je više PROTIV.

Meni se cini da ti je cilj proturijeciti kolegama s foruma , ako istrajes u naumu pa probas napraviti te kocnice lako bi se moglo desiti da citamo o tebi u crnoj kronici.
Mislis li da su inzinjeri tako napravili traktor zato sto su bili lijeni i nije im se dalo zezati s prednjim kocnicama onda se varas, jednostavno receno prednje kocnice ne funkcioniraju na takvom vozilu i takvim gumama koje trebaju osigurati samo zeljeni pravac kretanja . Stvar je u tome da za svaki teren imas i odredjeni stroj ako si u brdima uzmi si dobar traktor s kojim ces biti siguran i koji je napravljen za takve terene a ima ih , mene osobno da se pita ja bih zabranio ljudima da idu u sumu s kojekakvim traktorcicima s kojima im je glava u torbi cim skrenu s ceste.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nije mi se cilj ni s kim svaditi,jednostavno sam postavil pitanje kaj ljudi misle o tome,ali eto.Dobro,odustajem,zadovoljni?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh