• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednji pogon kod Štorea

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Evo razmišljam u smjeru da bi jednog dana možda nagradio ukoliko bude kakvi "dobrih" prilika svoj traktor prednjim pogonom. Imam par nejasnoća pa molim pomoć...

1. Da li su omjeri za 404 i 504 jednaki?

2. Kad se ugradi na 502, prednji pogon se uključuje ručicom kardana u položaj ovisnom okretajima zadnjih kotača ili?

3. Da li je prednji diferencijal otvoren kad se uključi u pogon ili "šperira"

4. Da li su prednji i zadnji pogoni kad je prednji uključen neovisni? Tj da li je raspored snage različit ili su 100% povezani?

5. Da li je kompletan sklop od Fiata i/ili Univerzala sa prednjom osovinom međusobno kompatibilan sa Štoreom i od kojih modela?

Vidim da ima ovdje iskusnih i sa traktorima sa prednjim pogonom pa molim za pomoć :prayer:

BTW ,,, jutros zvao lika u SLO koji prodaje komplete ... svi dijelovi sa dostavom do malo preko grane 2600jureka ???? puno? malo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Evo razmišljam u smjeru da bi jednog dana možda nagradio ukoliko bude kakvi "dobrih" prilika svoj traktor prednjim pogonom. Imam par nejasnoća pa molim pomoć...

1. Da li su omjeri za 404 i 504 jednaki?
Jesu (trebali bi biti)

2. Kad se ugradi na 502, prednji pogon se uključuje ručicom kardana u položaj ovisnom okretajima zadnjih kotača ili?
Zasebna ručica koja ide od pogonske kutije, između lijevog poda i getribe.

3. Da li je prednji diferencijal otvoren kad se uključi u pogon ili "šperira"
Nema prednje špere.

4. Da li su prednji i zadnji pogoni kad je prednji uključen neovisni? Tj da li je raspored snage različit ili su 100% povezani?
Ili uključen ili isključen. Treba dobro pogoditi dimenziju guma.

5. Da li je kompletan sklop od Fiata i/ili Univerzala sa prednjom osovinom međusobno kompatibilan sa Štoreom i od kojih modela?
Samo FIAT 420(Štore). Universal ima sve drugačije.

Vidim da ima ovdje iskusnih i sa traktorima sa prednjim pogonom pa molim za pomoć :prayer:

BTW ,,, jutros zvao lika u SLO koji prodaje komplete ... svi dijelovi sa dostavom do malo preko grane 2600jureka ???? puno? malo?
Mene je koštalo nekih 4500DM (s novim gumama), pred 15...16let.

Jedini problem koji postoji je atest traktora. Gotovo ga nemreš više registrirati. Moj nije više registriran radi toga, tak da ti tu avanturu ne savjetujem.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
jeftinije a i puno jednostavnije je kupit drugi traktor s duplom vučom nego se s tim zajebavati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
jeftinije a i puno jednostavnije je kupit drugi traktor s duplom vučom nego se s tim zajebavati.

Nije ti ga problem presložiti za jedan-dva vikenda, i nema nekih zamki.
Veća je zeka ova nemogućnost (zapravo komplikacija) atestiranja.

Nego, sutra ujutro sam u ZD ;)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
jeftinije a i puno jednostavnije je kupit drugi traktor s duplom vučom nego se s tim zajebavati.

Hmm i je i nije, kad podvučem računicu truda i uložene volje, a da ne velim da su mi korišteni dijelovi kod generalke koja praktički i nije bila s obzirom da je glava i blok novi ispod čekića, klipovi perkins s 5 karika, i još sto detalja teško da ću naletit na duplaka u boljem stanju :confused:
Pa makar ga dobio i pod istu cijenu; opet ne znam kakva su mu crijeva:rolleyess: i dok ga napravim kako želim da moj traktor bude na isto me dođe...

ZJ veliš atest je problem, ne znam imam nekih ljudi u TC-u, pa po odluci najvjerojatnije bi pripremio kompletan elaborat i dokumentaciju u suradnji s njima, pa kud puklo da puklo. Ako nebi prošlo gle ipak je to dupljak pa nek me love po kanalima sa Octavijama :lol:, a u nedaj Bože situaciji da imam prometnu nezgodnu ionak smo mi seljaci heb. stranka tak da te ni ta pločica vjerojatno nebi spasila klinča :toimonster:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Da te ohrabrim: trebaš porijeklo dijelova, i potvrdu od mehaničke radionice da je ispravno ugrađeno (to nisam mogel nabaviti).
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Da te ohrabrim: trebaš porijeklo dijelova, i potvrdu od mehaničke radionice da je ispravno ugrađeno (to nisam mogel nabaviti).

hehe ovdje ne vidim problema... :confused:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
A porijeklo dijelova???
 
B

Bobo

Guest
Odes u bilo koju trgovinu nek ti napisu "blok racun" i to je to... ne mora to biti provedeno kroz kasu.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Odes u bilo koju trgovinu nek ti napisu "blok racun" i to je to... ne mora to biti provedeno kroz kasu.

Ovjereni račun nekog otpada.. prdnji most koliko znam ne bi trebao na sebi imati nikakav broj zaveden u prometnu i/ili bilo kakvu dokumentaciju da ti treba dokaz o papirima donora.
 
B

Bobo

Guest
Jos bolja ideja... Racun s otpada i potpis mehanicara koji ce to pregledati i potvrditi da je sve ispravno...

ne bi trebalo biti problema.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Jos bolja ideja... Racun s otpada i potpis mehanicara koji ce to pregledati i potvrditi da je sve ispravno...

ne bi trebalo biti problema.

Upravo tako :cool:..

još da nađem jeftino sve dijelove di bi mi bio kraj....
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
ak ćeš nabavit račun s nekog otpada, to znači da ćeš i ovome na otpadu morat platit njegovu cijenu (pa neće ti on napisat račun samo tako, jer se i on mora pravdat pred državom)
pitaj tog slovenca ako ti on može izdat račun, jer koliko sam ja skužio on ima traktorski otpad (pa valjda ima nekakav obrt)
šta se cijene tiče, to je neka "realna" cijena, jer ako gledaš po oglasniku ovi traktori sa duplom vučom su oko 2000 eura skuplji, znači da ti on prijevoz računa još oko tih 500-600 eura.
pitanje je koliko se tebi isplati (ako bi to uopće kupovao) sam ić po to, jer kako prijeći granicu i koliko bi platio carinu.
uglavnom zeznuto (čekaj dok uđemo u EU, pa nema carine :mrgreen: )

p.s. jesi li ga pitao gdje se on nalazi u sloveniji
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
ak ćeš nabavit račun s nekog otpada, to znači da ćeš i ovome na otpadu morat platit njegovu cijenu (pa neće ti on napisat račun samo tako, jer se i on mora pravdat pred državom)
pitaj tog slovenca ako ti on može izdat račun, jer koliko sam ja skužio on ima traktorski otpad (pa valjda ima nekakav obrt)
šta se cijene tiče, to je neka "realna" cijena, jer ako gledaš po oglasniku ovi traktori sa duplom vučom su oko 2000 eura skuplji, znači da ti on prijevoz računa još oko tih 500-600 eura.
pitanje je koliko se tebi isplati (ako bi to uopće kupovao) sam ić po to, jer kako prijeći granicu i koliko bi platio carinu.
uglavnom zeznuto (čekaj dok uđemo u EU, pa nema carine :mrgreen: )

p.s. jesi li ga pitao gdje se on nalazi u sloveniji

Hehe postoji nešto što se zove i "storniranje" računa :mrgreen: no nebi više u detalje.

Lik je negdi u okolici Ljubljane evo piknem ja link pa guštajte :gitarist:

http://kmetijskioglasnik.si/rezervni_deli_detail?id=000938272

Btw: Rabljeni dijelovi i ako su porijekla iz zemlje članice EU carina bi trebala biti 0%, a svi znamo da je Štore porijeklom iz Slovenije :)...
 
B

Bobo

Guest
Racun je u cijeloj prici nebitna stvar, kao da cenetko ici provjeravati je li taj racun "prosao" ili nije... Znam da neki trgovci iz mog kraja zele izaci u susret ako ti treba racun ze neku robu koju ti nisu prodali, napisu ti na trgovackom bloku, lupe stambilj trgovine i gotovo... a on ga nigdje ne provodi. tako i ovaj na otpadu moze traziti 200kn za takav racun, da i on zaradi nesto u cijeloj prici, al ak to obicno ide kod nas rodjak ima rodjaka ciji kum radi na otpadu, pa nije ni to problem;) Ja mislim da ce to na tehnickom proci.

Treba probati.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Po meni mislim da ti se to ne isplati...

Dok nabavis djelove dok to sve slozis, platis majstoru,potrosit ces i zivaca i vremena a imas 404 po 4500 do 5500e a ako se strpis naletit ces i na 504 do 5000 5500 e.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Po meni mislim da ti se to ne isplati...

Dok nabavis djelove dok to sve slozis, platis majstoru,potrosit ces i zivaca i vremena a imas 404 po 4500 do 5500e a ako se strpis naletit ces i na 504 do 5000 5500 e.

Oj Bornakutina jesi pročital moj odgovor odprije ,, po mojoj računici i nije tako jer se bojim da taj od 5k€ ne bude ni približan mojem (sem prvog pogona) a dok ga uvedem u red na istoj sam trubi možda i goroj. Majstore plaćam jedino kad su bosch pumpe u pitanju i to ne zbog ne razumijevanja već zbog ne mogućnosti da si ju sam poštelam :madmana:

No dobro cijenim mišljenje možda bi na kraju ipak ova opcija bila povoljnija bar za živce :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ja ču vam sad napisati jednu stvar, odnosno jedan glupi propust kod djelatnika na tehničkom pregledu, odnosno njihovom neznanju :D :D
Dakle ja imam IMT 565 sa zadnjim gumama 14.9-28 i prednjim 7.50-16, a u knjižici i prometnoj mi je upisano stražnje gume 16.9-28, a prednje 9.50-24 !!! Ajde molim vas, tko će meni sad stvarati probleme da imam tu mogućnost da mu ugradim prednji pogon, na tehničkom pregledu, ma kakve homologacije i atest???...samo bi "veza" eventualno u prometnu upisala da su 2 pogonske osovine, ak uopće i bi, jer nebi nitko skužio da ima na sebi prednji pogon :)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Usporedbe radi...

Daklem podatak 502 max dozvoljena vučna sila 9320N, a sa prednjim pogonom (504) 14225N :heart:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Usporedbe radi...

Daklem podatak 502 max dozvoljena vučna sila 9320N, a sa prednjim pogonom (504) 14225N :heart:
E ,nadam se da če bobo ovo pročitati pa da shvati zašto mora uključivati prednji pogon bez obzira jel mokro ili nije i zašto sam ga pitao da li provjerava diferencijal .
 

Najnoviji postovi

Na vrh